margaretik
14.12.16,09:03
dobrý deň, vlastním staré 20 ročné auto. Dávame ho zošrotovať. Následne na to sa odhlási na polícii. Doteraz bola platená poistka, má STK, EK.Všetko podľa zákona. Keďže ho pôjde odhlásiť manžel, čo mu všetko treba, aby bol na to kompetentný? Papier o zošrotovaní, EČ, doklady o poistke, o STK, o EK a plnú moc + tlačivo z polície Žiadosť o vykonanie zmeny v evidenicii vozidiel? Stačí mu plná moc overená na obecnom úrade? Poprípade, sme na niečo zabudli? Ja nemôžem ísť na políciu kvôli malému bábätku.
evuš
14.12.16,08:08
Áno, všetko tak ako si napísala...overenie je platné na ktorejkoľvek matrike, nemusí byť overené pred notárom...
margaretik
14.12.16,08:21
Ďakujem, veľmi pekne, nerada by som aby manžel "furikoval"hore-dole že nám chýbajú nejaké papiere.
DANAK1
14.12.16,09:30
Ahoj! Pre spracovateľa stačia technické preukazy, evidenčné čísla, občiansky preukaz nech si manžel vezme a overenú plnú moc od teba - stačí potvrdiť na obecnom úrade - treba v nej uviesť tvoje údaje, údaje osoby, ktorú poveruješ, údaje vozidla, a že ho splnomocňuješ k odovzdaniu vozidla spracovateľovi starých vozidiel. Najlepšie by bolo vyhľadať si číslo na tých, kde to chceš odniesť a informovať sa priamo. Vozidlo má byť totiž kompletné, ak nie je, treba si dojednať so spracovateľom ako ho prevezme. Ak je vozidlo nepojazdné, spracovatelia majú odťahovky, vedia po vozidlo prísť - niektorí túto službu poskytujú zdarma - treba sa pýtať priamo ich. Zoznam spracovateľov, ktorí majú autorizáciu - http://www.minzp.sk/oblasti/odpady-obaly/stare-vozidla/registre/
Dokonca pozerám, že v tom prvom zozname podľa krajov je aj uvedené kto chodí po vozidlá.
margaretik
14.12.16,09:44
Ďakujem
buchač
14.12.16,10:02
CITUJEM :
Vozidlo má byť totiž kompletné, ak nie je, treba si dojednať so spracovateľom ako ho prevezme.

ODPOVEDÁM :
Nie je pravdou....viď

"Kompletným starým vozidlom je podľa § 49 ods. 6 zákona č. 223/2001 Z. z. o odpadoch staré vozidlo, ktorého hmotnosť je najmenej 90 % z hmotnosti vozidla pri jeho uvedení na trh a ktoré obsahuje motor, prevodovku, nápravu a karosériu."
-------------------------
Náležitosti na vyradenie
http://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie
DANAK1
14.12.16,10:19
áno, práve preto som napísala, aby sa informovala, aby potom nebola prekvapená, že to neberú ako kompletné, keby chýbala napr. batéria. Presne tak, musí byť najmenej 90% hmotnosti, zároveň musí byť motor, prevodovka, nápravy, karoséria, ale aj autobatéria a katalyzátor, ak bol vo výbave. Tiež to mám naštudované...
willma
14.12.16,10:24
Nedávno som musela dať zošrotovať auto - všetko vybavili na šrotovisku, len si telefonicky overili u majiteľa nacionále. Ale netvrdím, že je to pravidlo. Bol to asi výnimočný prípad, lebo zošrotovanie sa udialo v inom okrese ako bolo auto prihlásené.
buchač
14.12.16,10:30
Neblázni, preboha...
Vezmi situáciu. Pokazilo sa mi auto, alebo bola totálka. No pred tým som do mašiny investoval nejaké financie. Takže :
Mám novú autobatériu, tak ju akože mám odovzdať ?
Mám elektróny s novými pneu, tak ich mám odovzdať ?
Mám nové niečo iné.......tak mám odovzdať ?
NEEXISTUJE !

Podotýkam, že jedno auto som pred pár rokmi tak odviezol, nakoľko totálka.
Pred 2 mesiacmi sa pokazil motor na inom aute, oprava nerentabilná, ťahám ho čochvíľa do šrotu.

Bežná prax je taká, že autá sa v pohode vydrancujú...štartér, alternátor, batéria, a iné súčiastky, ktoré sú ešte v dobrom stave. Len ten zvyšok končí na zbernom dvore.
margaretik
14.12.16,10:31
Ďakujem,auto je zatiaľ pojazdné, dôjdeme sním na šrotovisko, len šrotovisko a odhlásenie na polícii - žiaľ sú dva susedné okresy, tak uvidíme ako pochodíme.
misoft
14.12.16,10:37
Ja keď som dal zošrotovať svoje - už nepojadno-pojazdné - prišiel po to odťahovákom. Ale z auta batéria, karburátor, svetlomery, zadné svetlá, prístrojová doska, nové gumy (dal som staré - každá ma stála 1€ :D), bezpečnostné pásy, motorček stierača, palivové čerpadlo, regler, sviečky - teda všetko časti, ktoré sa dajú odpredať - to všetko som pobral a potom speňažil - náhradné diely kúpili iní, čo to potrebovali a v obchodoch boli drahé...
DANAK1
14.12.16,12:01
Veď tak, je to individuálne. Ja som napísala, čo píše v zákone, ale veď sa dajú tie veci, čo si chceš nechať, vymeniť za nejaké staré, nefunkčné - veď v zákone nie je uvedené, že musia fungovať, nová batéria sa dá vymeniť za starú, a tak isto aj kolesá, a tým pádom je aj auto kompletné, ak sa vojde to všetko čo povyberáš do tých 10% čo môžu chýbať... aký problém?
willma
15.12.16,10:44
aj toto boli dva okresy a dokonca aj kraje