kudal
14.12.16,14:11
Náš štatutár zapísaný v obchodnom registri je cudzinec, ktorý k nám chodí sporadicky, pár krát do roka. Denne tu máme prokuristu, riaditeľa závodu, ktorý je tiež cudzinec. Moja otázka - môžeme na meno nášho prokuristu zriadiť elektronickú schránku?
blondy
14.12.16,13:33
prístup do elektronickej schránky môže mať len osoba s obč. preukazom s čipom, alebo dokladom o pobyte s čipom. Ak toto on má tak áno...
Žabinka
14.12.16,13:37
http://statutar.sk/caste-otazky
Čo ak som štatutár cudzinec?
V tom prípade potrebujete namiesto občianskeho preukazu s čipom (eID karty) doklad o pobyte s čipom a bezpečnostný osobný kód - BOK. Doklad o pobyte s čipom si vybavíte na oddelení cudzineckej polície v mieste vášho pobytu. Bezpečnostný osobný kód - BOK si aktivujete na ktoromkoľvek oddelení cudzineckej polície, čiže nielen v mieste pobytu. Ak doklad o pobyte nemáte, musíte na prístup do svojej schránky splnomocniť osobu, ktorá už disponuje dokladom s čipom (je jedno, či občianskym preukazom alebo dokladom o pobyte) a bezpečnostným osobným kódom BOK.
kudal
15.12.16,07:48
v podstate - statutar tu nebyva, nema OP, nema bydlisko, nic; nas prokurista tu byva, ma OP, ma adesu, takze to budem len u neho riesit. Vdaka
kudal
15.12.16,07:52
ano, toto som citala, preto som sa pytala, lebo mi to nebolo uplne jasne - ako som uviedla "blondy iwa", vlastne by som statutara vobec nekontaktovala, on tu nebyva, nema OP, nic so Slovenskom. Riesila by som to s nasim prokuristom, cudzincom. Prokurista ma OP, adresu. Alebo by ste to riesili aj u toho štatutara? Myslim, ze toto nebude schodne..
Žabinka
15.12.16,08:01
štatutár - to je tá najdôležitejšia osoba, ktorá je zodpovedná.. a keďže nemôže sama konať, musí niekoho na to splnomocniť, v tvojom prípade zrejme prokuristu.. ale tomu splnomocneniu sa nevyhne.. pozri otázku v priloženom linku nižšie..
Môže elektronickú schránku mojej firmy spravovať niekto iný?
Môže. Stačí, ak vybranú osobu splnomocníte. Daná osoba musí mať občiansky preukaz s čipom (prípadne doklad o pobyte s čipom) a bezpečnostný osobný kód - BOK. Splnomocniť ju môžete formou listiny alebo elektronicky. Rovnako môžete aj nastaviť, čo všetko môže s vašou úradnou elektronickou schránkou robiť. Pre štatutárov s trvalým pobytom mimo územia SR je toto jediná možnosť.
kudal
15.12.16,08:31
Dakujem velmi pekne za rychlu odpoved.