fipina
04.07.06,11:14
Mám doma zvyšné lístkové cesto. Poradíte nejaký chutný a rýchly recept "na slano" (niečim ho naplniť - no nie koláč)?
JarkaL
04.07.06,09:23
Rozvaľkať, natrieť vyšľahaným vajíčkom, posypať vegetou a sezamom (rascou, strúhaným syrom, makom...), kolieskom povykrajovať obdĺžniky (asi1,5x4cm) a upiecť. Robím to na všetky oslavy, vydrží to aj 2 týždne (ale u nás sa to zje hneď, aj keby som upiekla 5 kg).
Tweety
04.07.06,09:25
Rozvaľkať, natrieť vyšľahaným vajíčkom, posypať vegetou a sezamom (rascou, strúhaným syrom, makom...), kolieskom povykrajovať obdĺžniky (asi1,5x4cm) a upiecť. Robím to na všetky oslavy, vydrží to aj 2 týždne (ale u nás sa to zje hneď, aj keby som upiekla 5 kg). Môže byť, ale ešte aj naukladať šunku, plátkový syr, alebo postrúhaný, pokoreniť piz. korením, zošúľať, pomastiť vajíčkom, potom pokrájať na kúsky na dať zapiecť.
A potom už len mňam, mňam.
Simonab
04.07.06,09:50
Súhlasím s Majkou. Zošúľaš si to na roládku, pokrájaš a vzniknú ti také minipizze alebo osie hniezda. mňam, mňam....
fipina
04.07.06,11:30
Určite to cez víkend vyskúšam. Ďakujem Vám veľmi pekne.
Tweety
04.07.06,11:31
Určite to cez víkend vyskúšam. Ďakujem Vám veľmi pekne.Ja by som to vyskúšala už zajtra, kedže je voľný deň.:)
Zita5
04.07.06,11:56
Môže byť, ale ešte aj naukladať šunku, plátkový syr, alebo postrúhaný, pokoreniť piz. korením, zošúľať, pomastiť vajíčkom, potom pokrájať na kúsky na dať zapiecť.
A potom už len mňam, mňam.


Podobné niečo robím kysnutého cesta , ale nevieme sa od toho odtrhnúť :

3/4 kg polohrubej múky
soľ
mlieko
kvasnice
vajíčka
olej

Vypracujeme klasicky kysnuté cesto , necháme nakysnúť....... rozdelíme na 3 časti a spracujeme do bochníkov ,necháme opäť nakysnúť .

Plnka :
2 ks Palmarín
šunka/môže byť aj saláma/
tvrdý syr nakrájaný
cesnak
alebo ľubovolné ingrediencie, čo Vás napadne

Palmarín si rozdelíme na 3 časti , aby nám to vychádzalo .......... diel cesta........... diel plnky .

Palmarín - časť rozmiešame s nakrájanou šunkou
- ďalšiu časť Palmarínu rozmiešame s rozdrveným cesnakom
- ďalšiu časť Palmarínu rozmiešame s nastrúhaným trvdým syrom

Jednotlivé bochníky vyvaľkáme potrieme pripravenou plnkou , zrolujeme na tenký a dlhý valček , ktorý pokrájame na kúsky a tieto poukladáme na plech ,potrieme rozšľahaným vajíčkom a dáme piecť .
Ja ešte poukladané na plechu to nechám 5 minút stáť ,aby to ešte trošku nakyslo aj pokrájané .

Pečieme do ružova .


Je to veľmi dobré a veľa sa toho narobí .
fipina
06.07.06,03:47
Môže byť, ale ešte aj naukladať šunku, plátkový syr, alebo postrúhaný, pokoreniť piz. korením, zošúľať, pomastiť vajíčkom, potom pokrájať na kúsky na dať zapiecť.
A potom už len mňam, mňam.
Vážne sa chystám na tento recept. No ešte nikdy som nepracovala s lístkovým cestom (nie som veľká kuchárka) - prosím Vás, na akú hrúbku ho treba vyvaľkať?
Tweety
06.07.06,06:05
Vážne sa chystám na tento recept. No ešte nikdy som nepracovala s lístkovým cestom (nie som veľká kuchárka) - prosím Vás, na akú hrúbku ho treba vyvaľkať? Na také tenučké, asi 2 mm.
fipina
07.07.06,06:33
Na také tenučké, asi 2 mm.
A približne ako dlho sa to pečie? (Náplň : šunka, syr, príp. zelenina)
Tweety
07.07.06,06:42
A približne ako dlho sa to pečie? (Náplň : šunka, syr, príp. zelenina)
Až DOSTANE TAKú KRáSNU ZLATOžLTú FARBU.záLEží PODľA RúRY.
beatap
07.07.06,07:00
ja niekedy na rýchlo kúpim len šunkovú penu a urobím taštičky, pomastím vajíčkom, posypem sezamovými alebo ľanovými semiačkami a k tomu šalátik, mňam
vema
22.12.15,07:31
Prosimj Vas môžem už dnes upiect tyčinky z listkoveho cesta. Vydržia čerstve niekolko dni?
Mila123
22.12.15,07:33
áno, aj ja ich idem urobiť, ale asi vo štvrtok ich upečiem.....
vema
22.12.15,08:24
Ďakujem za odpovedˇ, len ma myli, že ty až vo štvrtok a ja dnes, či budu dobre aj niekolko dní.
BXLmiami
22.12.15,12:47
určite vydržia,kľudne sprav.
vema
22.12.15,17:34
ˇ
Ďakujem, už sú upečené..
Mila123
22.12.15,17:47
samozrejme, že vydržia, u nás ich máme rady chrumkavé, preto až ten štvrtok......a určite ostanú aj na sviatky