olynth
04.07.06,11:21
Dobry den,
kupil som si pre vlastnu potrebu nejaky tovar z ebay-u od nepodnikatela a ked mi to prislo, tak na colnici mi povedali, ze mi to nemozu dat, lebo to je pouzita elektronika a ta nema povoleny neobchodny dovoz, len obchodny a kedze mam zivnost, nie je to problem. problem vsak je, ze ten, ktory mi to poslal neprilozil ziaden doklad o kupe a colnici odomna teraz pytaju fakturu (ktoru nemam) aby mali podla coho vypocitat dph+clo. ako to mam urobit? a ked mi to daju, je ten tovar moj? co keby som ho chcel neskor predat? vobec nemam sajnu, ako sa pracuje s tovarom (v tom nepodnikam). mohol by mi niekto poradit?
dakujem.
olynth
06.07.06,06:39
nikto nic?
DanielaT
06.07.06,08:10
ved pises, ze si ten tovar kupil. Tak nejaky doklad by si mal mat. Mozno im bude stacit vypis z uctu o uhrade, aby vedeli z akej ciastky maju vymerat clo a DPH. Potom bude ten tovar prepusteny do volneho obehu, co znamena, ze si vlastnikom a mozes s nim robit v buducnosti co chces. Aspon si myslim
olynth
06.07.06,09:10
no doklad mam len elektronicky (vytlaceny, bez podpisov) a raz mi tam povedali, ze to nestaci, ze to si kazdy moze vyrobit ale nakoniec mi to dali, ale ze to robia posledny krat (to som bral ciste pre osobnu potrebu, vtredy este bez zivnosti a slo o malu sumu). vypis z uctu by teoreticky mohol stacit, aj ked som to kupoval kreditkou a nie je tam jasne podla nazvu platby, ze co k comu patri v tom vypise.