bv_alexandra
04.07.06,11:33
Prosím o radu. Učtovníčka odišla na dovolenku a my sme v ramci kontroly učtovníctva zistili že nie sú urobené výplaty za mesiac máj, ktoré mali byť hotove k 30temu. Prosim vás čo myslite mám počkať kým sa vráti z dovolenky to bude 10teho, alebo to mám dať urobiť niekomu inému / tu je ale dosť velka pravdepodobnosť že sa môže vlúdiť nejaká chybička /. Ale rozmyšlam či nie je lepšie ich dať urobiť a odoslať a poprípade radšej potom zaslať opravu.
Ešte jedna otázočka v rámci tejto kontroly sme prišli na to že dané vykazy sú sú už asi tretí mesiac posielané neskoro. Momentalne pre istotu vôbec. Môžem to brať ako hrubé porušenie PD s následkom výpovede. ???
/to už vôbec nevravim o tom že nám hrozí dodatočné DP.:mee:/
Ďakujem za všetky názory.
Jara
04.07.06,09:55
Jednoznačne je to hrubé porušenie, nakoľko si neplní úlohy vyplývajúce z pracovnej zmluvy. To neviem pochopiť ako mohla ísť na dovolenku a neurobiť si prácu. Kto jej podpísal tu dovolenku? Býva zvykom, že účtovníčka si berie dovolenku v čase keď ma urobené papiere, iba ak by šlo o 1 deň, ale neurobiť výplaty a ísť dovolenkovať? Nechápem...
bv_alexandra
04.07.06,10:07
Jednoznačne je to hrubé porušenie, nakoľko si neplní úlohy vyplývajúce z pracovnej zmluvy. To neviem pochopiť ako mohla ísť na dovolenku a neurobiť si prácu. Kto jej podpísal tu dovolenku? Býva zvykom, že účtovníčka si berie dovolenku v čase keď ma urobené papiere, iba ak by šlo o 1 deň, ale neurobiť výplaty a ísť dovolenkovať? Nechápem... ja som ju bohužial nemala ako fyzicky skontrolovať, ani priznam sa ani by ma to nenapadlo že niečo také si dovoli. Sice s nou sú v poslednej dobe problemy ale až takéto silne kafe som nečakala. A to ešte mi v stredu po mojom napomenuti v utorok že mám pociť že má medzery v praci napisala sarkasticky mail že už je na dovolenke, len v rámci kašlania na robotu chcela všetko podokončovať. /a aj tak nedokončila. /Myslím že neratala s tým že ju bude niekto kontrolovať či má všetko urobene./
Mam teda dať urobiť tie výplaty niekomu inemu alebo počkať na ňu ako to mam doriešiť, tým pádom nemôžme ani odvody zaplatiť ked to nie je urobene.
Jara
04.07.06,10:15
Osobne by som to dala urobiť niekomu inému ak máš takú možnosť. Bolo by mi ľúto aj zamestnancov nechať bez výplat a nemať načas odvody a výkazy... Takže aj tak by bolo potrebné takú pracovníčku vymeniť a poobzerať sa po nejakej šikuľke, aby bola zodpovedná a ochotná dať aj staré veci do poriadku. Ešte je čas do konca roka to dať do poriadku, aby mal človek kľudný spánok. Veľa šťastia...
bv_alexandra
04.07.06,10:23
Osobne by som to dala urobiť niekomu inému ak máš takú možnosť. Bolo by mi ľúto aj zamestnancov nechať bez výplat a nemať načas odvody a výkazy... Takže aj tak by bolo potrebné takú pracovníčku vymeniť a poobzerať sa po nejakej šikuľke, aby bola zodpovedná a ochotná dať aj staré veci do poriadku. Ešte je čas do konca roka to dať do poriadku, aby mal človek kľudný spánok. Veľa šťastia...
Čo sa týka výplat zamestnancov to nie je problem, prečo to tu písať nemôžem. Jedná sa mi o to aby to bolo úradne v poriadku.
Dam to teda spraviť inej osobe, a nebude potom vadiť ak sa to náhodu bude opravovať. Viem že v tom danom mesiaci bolo dosť nepritomností a neviem či to všetko nájjdeme. A ten kludný spánok? ten určite mať už nebudem. Dodatočne DP mam isté, a ešte neviem čo ktomu pripudne prave sa robi kontrola celeho r 2005 a aj 2006. A viem aj to že od 01/2006 sme mali byť mesačnými platcami a nie sme. A to som chcela isť v blizkej dobe na dovolenku. Myslim že pojdem v prvom rade na dake kurzy učt aby som bola viacej v obraze, pretože spoliehať sa na niekoho iného sa mi nevyplatilo.
Jara
04.07.06,10:31
Je mi ťa ľúto všetko sa ti zosypalo. Držím prsty lebo vidím že si pevne už na zemi a začínaš bojovať... Tak do toho...
ZuzanaP
04.07.06,11:25
Tak toto poznám (už som o tom písala v iných témach), minulý rok som do toho spadla tiež. Mali sme takú ekonómku, čo prestala chodiť do práce, výplatné termíny, DP DPH horeli a jej nikde. Tak som sa do toho pustila, bola som v práci celý deň až do neskorého večera, aby výplaty mohli odísť. Predtým som mzdy ani JÚ vôbec nerobila. Postupne som prišla na viaceré chyby, niektoré dávam do poriadku ešte teraz, a to ubehol už rok. Takže radím - zbaviť sa takej ekonómky, lebo čím viacej chýb narobí, tým sa to nástupcovi horšie opravuje. Vôbec nezávidím a držím palečky až sa to čím skôr u vás napraví.
Zoltán Kovács
04.07.06,12:43
Jednoznačne by som tie mzdy dal urobiť niekomu. Hrať sa na mrtvého chrobáka, a čakať na to kým sa vráti účtovníčka, nemá význam. Ja to považujem za veľmi hrubé porušenie pracovnej disciplíny, a dôvod na okamžité ukončenie pracovného pomeru. A keď z tej nedôslednosti budú aj nejaké sankcie, by som to zosobnil voči nej. Veď budeš vedieť vyčísliť presnú výšku škody.