Emily1841
15.12.16,15:25
Mám blok z Alzy.sk, v sume 273 €. Hore je napísané faktúra-daňový doklad. Informácie v časti kupujúci však nie sú uvedené. Ak by bol uvedený odberateľ, dala by som do B2. Keďže nie je, rozmýšlam nad B3 ako zjednodušený daňový doklad, ale suma je vyššia ako 100 €. Čo s tým? Treba to dať opraviť nech dopíšu údaje odberateľa? Ďakujem
kuravesele
20.12.16,15:21
ide to do B3 (či B3.1 al B3.2 - to musíte posudiť sama či je odpočet viac al. menej ako 3000EUR). Nie nemusí Vám to Alza opravovať, a ani neopraví, lebo je vyhotovený doklad OK. Zjednodušený daňový doklad je aj:


b) doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou podľa osobitného predpisu,29a) ak cena tovaru alebo služby vrátane dane uhradená v hotovosti nie je viac ako 1 000 eur alebo uhradená inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť nie je viac ako 1 600 eur a doklad vyhotovený tankovacím automatom pre bezobslužné čerpanie pohonných látok, ak cena tovaru vrátane dane uhradená elektronickým platobným prostriedkom nie je viac ako 1 600 eur; doklad nemusí obsahovať údaje podľa odseku 1 písm. b) a jednotkovú cenu podľa odseku 1 písm. g),
Chelsea34198
21.12.16,11:13
Pravdepodobne ste pri objednávke nezadali na stránke svoje IČ DPH, inak by ste na fa mali všetky údaje, a alza by Vám vystavila fa bez DPH a vy by ste urobili samozdanenie. ALZA je zahraničná osoba a od 01.01.16 za daňová povinnosť prenáša. S DPH alza faktúruje neplatcom . Ja by som odpočet neuplatnila.
kobolcs
21.12.16,13:51
ak velmi chces prihlas sa do svojho konta u Alzy a tam su elektronicke fa vystavene aj k blockom z ERP
zlatka.b
21.12.16,14:35
Práveže doklady z Alza.sk ak majú českú adresu a IČO, nie sú dokladmi z ERP. Preto ich treba posudzovať ako fakturu - do 100 eur zjednodušený doklad, nad 100 eur doplniť údaje - na požiadanie to urobia.