libus72
04.07.06,11:36
Milí Poraďáci,
ja by som Vás chcela poprosiť o radu...
Vo firme sa práve kúpila chladnička 6990,- Sk len tak na používanie - chladenie nápojov a drobnôstok...
Potrebujem poradiť či môžem túto chladničku dať do daňových výdavkov, teda buď rovno do spotreby na 501 DHM/alebo na 022, alebo to nemôžem uznať ako daňový náklad?
Ďakujem
Tweety
04.07.06,09:38
Milí Poraďáci,
ja by som Vás chcela poprosiť o radu...
Vo firme sa práve kúpila chladnička 6990,- Sk len tak na používanie - chladenie nápojov a drobnôstok...
Potrebujem poradiť či môžem túto chladničku dať do daňových výdavkov, teda buď rovno do spotreby na 501 DHM/alebo na 022, alebo to nemôžem uznať ako daňový náklad?
Ďakujem
Do spotreby 501AE s operatívnou evidenciou.
Milan Benka
04.07.06,10:30
Dá sa to zdôvodniť ako "daňový náklad".
libus72
04.07.06,12:14
oki dakujem za radu
durisovad
04.07.06,19:34
[
Ako danovy naklad sa chladnicka da zdovodnit, ak je vypracovana smernica o socialnom programe pre zamestnancov.
quote=benka]Dá sa to zdôvodniť ako "daňový náklad".[/quote]
libus72
06.07.06,05:09
Smernica? no to neviem mozete mi prosim poradit ako ma vyzerat pripadne nejaky vzor?a cim sa mam riadit pri vypracovani smernic? dakujem
durisovad
06.07.06,05:28
Ja mam v smernici uvedene, co vsetko zamestnavatel poskytuje svojim zamestnancom na ochranu zdravia pri praci. Su tam vymenovane ochranne pomocky, ktore pracovnici potrebuju pri svojej praci a tiez je tam uvedene, ze zamestnavatel dava pracovnikom moznost na pracovisku si napr.uvarit kavu a caj (k tomu je potrebny nejaky varic a nadoby), vychladit si nealkoholicke napoje (na tu sluzi chladnicka), ze sa mozu pocas pracovnej smeny osprchovat (k tomu je zriadena sprcha a uteraky). Prilepit smernicu neviem, ale nie je problem ju vytvorit podla konkretnych podmienok na pracovisku.
libus72
06.07.06,12:08
Ďakujem porozmýšľam nad tou smernicou a možno niečo vyprodukujem :-)
durisovad
06.07.06,12:45
Smernicu si oprav na konkretne podmienky vo firme. (ak su zamestnancami len uradnici, urcite nebudu potrebovat pracovnu obuv...)
Zoltán Kovács
06.07.06,14:46
Pomocou takejto smernice sme obhájili tiež mikrovlnú rúru, sprchový kút. A ešte aj pochvala nám ušla od DÚ, že ako vzorne sa starame o zamestnancov.
durisovad
08.07.06,07:53
Aj ja mam v tomto smere dobre skusenosti s danovym uradom, len tie veci, ktore su v nakladoch musia na pracovisku skutocne byt, chceli ich vidiet.
Dnes uz aj danovi uradnici uznavaju, ze o pracovnikov sa treba starat.
Danila
08.07.06,08:20
Smernica je dôležitá vec, čím podrobnejšia tým lepšia, ale tú chladničku daj pokojne do nákladov