erpo
15.12.16,16:01
Dobrý deň, prosím Vás potrebujem radu, alebo skôr upokojiť, pretože sa obávam či som nevysrstila niečo zlé.
Dnes nám šéfka z pokladne zobrala nejakú hotovosť pred odchodom a povedala, že máme skúsiť urobiť výber ak by prišla kontrola, aby nám sedela pokladňa. Postupovali sme podľa návodu v príručke, avšak výber hotovosti sa v R-režime nepodaril. Napísalo že tam nie je dostatok (pr. v pokladni bolo 500 - výber sme chceli urobiť 200 ale nešlo). Tak sme podľa TIPu v príručke, ak chceme vybrať celú ZÁSUVKU naťukali 0,00, avšak prúser nastal, že nám pokladňa urobila výber príklad 50 000 (asi sumu za celý čas, čo registračku úrad má). Teraz neviem, či to v účtovníctve bude sedieť, ak tam bude svietiť výber "neexistujúcich" 50000 alebo či to nie je nejaký problém. Volali sme pánovi, ktorý nám robil registračnú a ten nám povedal, že by to nemal byť žiadny problém, len si nie som istá, či sa na to môžem spoľahnúť. A najmä by ma zaujímalo, ako by odtiaľ mohlo urobiť tak veľký výber keď účtovná závierka sa robí každý deň (mali sme zato, že by tam teda mala byť 0,- a nie akoby všetko od počiatku, keď sa výber robil denne).

Ďakujem za každú odpoveď
Žabinka
15.12.16,15:07
v prvom rade napíš, o akú pokladňu ide, lebo každá má svoje špecifiká fungovania..
veronikasad
15.12.16,15:17
akú tržbu si mal nablokovanú v tento deň?
erpo
15.12.16,15:20
DANAK1
16.12.16,09:18
Ahoj! Presne takú mám aj ja - Euro-50TE Mini. Keď na nej po dennej uzávierke, nespravíš uzávierku pokladne v Z, tak ti to stále načítava.
A čo sa týka toho veľkého výberu, veď sa spýtaj vašej účtovníčky. Tuším sa výbery nemusia ani nahadzovať do kasy. Aspoň mne tak bolo povedané. Ide o evidenciu príjmov, nie výdajov.
erpo
16.12.16,21:32
no dennú uzávierku robíme stále v Z režime, akurát v príručke je výber hotosti/šeky postup v R režime ako sa vyberá, a je tam TIP ako vybrať celú zásuvku, a po nej sa vybralo akoby všetky pohyby sčítané od začiatku doby. ono keby prišla daňová kontrola, tak rozdiel v pokladni môže byť max. 20 € sa mi zdá, takže preto sme chceli urobiť výber 200€ aby nám sedela s reálnym denným stavom.