Michal.novo
15.12.16,18:06
Ahojte,

mám PZP v Uniqa polrocne platenie ...neprisiel mi ziadny sek na uhradu prisla mi len sms aby som uhradil poistne zaplatil som to asi 5 dni po tom ako mi sms prisla ..den na to som mal skodovu udalost ..nedal som prednost mladej vodicke narazila do stromu ..prislo mi vyrozumenie ze nemam narok na nahradu jej skody pre nezaplatenie a nasledne ukoncenie zmluvy ..nemali mi poslat nejaku upomienku aspon alebo nieco ? vedeli by ste mi poradit co mam teraz robit ? dakujem
bubkoch
15.12.16,17:34
nie, nemali povinnost ta na nic upozornovat, ty sam mas vediet kedy mas splatnost poistneho ... to kedy mas splatnost poistneho mas uvedene v poistnej zmluve
a ani ziadna upomienka alebo upozornenie na nezaplatene poistne nema vplyv na to co sa ti stalo ... v zmysle zakona o PZP a poistnych podmienok, ak je vinnik v omeskani s platbou poistneho, poistovna moze od neho vymahat plnenie ..
a co mas teraz robit ? poistovna je povinna plnit poskodenym nahradu skody, a ty s najvacsou pravdepodobnostou zacni setrit lebo poistovna to plnenie od teba bude vymahat

§ 12
Nárok poisťovateľa na náhradu poistného plnenia

(1) Poisťovateľ má proti poistníkovi nárok na náhradu poistného plnenia alebo jeho časti, ktoré za neho vyplatil z dôvodu škody spôsobenej prevádzkou motorového vozidla, ak
f) v čase, keď nastala poistná udalosť, bol v omeškaní s platením poistného,
Michal.novo
16.12.16,03:30
takze potom to budem vlastne dlzny poistovni alebo sa budem vyrovnavat ja s poskodenym ?
Katy a R
16.12.16,09:54
Ak si ozaj bol len v opozdení pár dní - platí, čo písal bubkoch.
No možno by si mal upresniť - lebo mne to skôr vychádza, že tá udalosť bola už po zrušení zmluvy ?
...že či tá SMS už neupozorňovala na ukončenie poistenia?? (si myslím) . poisťovňa môže ukončiť zmluvu po mesiaci neplatenia.
Zrejme sa ti poškodený ozve ..
http://www.skp.sk/#xl_xr_page_index
bubkoch
16.12.16,10:15
Ty nemac co riesit s poskodenym... Tvojim partnerom je iba poistovna ...rovnako poskodeny nema s tebou co riesit lebo jeho partnerom je tiez poistovna.
Martuk
16.12.16,11:03
nechápem tvoju vetu: ..prislo mi vyrozumenie ze nemam narok na nahradu jej skody pre nezaplatenie a nasledne ukoncenie zmluvy. Ak si ty vinný a máš iba PZP, tak prípadnú škodu na tvojom aute ti nezaplatí nikto. Inak platí, čo napísal bubkoch a Katy a R
Michal.novo
03.01.17,20:53
sms mi prisla len ze nemam uhradene poistne ...teraz mi prisiel papier zo slovenskej kancelarie poistovatelov ze mam dolozit zmluvu o poisteni ... co im mam poslat aj tu zrusenu ci ?