Boris1990
15.12.16,20:13
Dobrý deň.
Včera som bol u lekára a dnes som bol na odbery krvi atď. Po príchode domov som dnes prespal celý deň a večer som si išiel vybrať peniaze z bankomatu. Stretol som tam nadriadeného z iného pracovného odelenia a sa ma vypytoval ako to, že nie som doma. Môže on ako náhodná osoba čo ma videla ešte s jedným kolegom vyvodzovať z toho pre mňa dôsledky? Ako je to podľa zákona? Kto je vlastne kontrola od zamestnávateľa počas prvých 10 dní PN? Za Vaše fundované odpovede vopred ďakujem.
veronikasad
15.12.16,19:15
stretol ťa pri bankomate, alebo niekde inde, kde si nemal byť ?
Boris1990
15.12.16,19:16
Pri bankomate.
veronikasad
15.12.16,19:21
Pokial si v tom čase nemal povolenú vychádzku, išlo o porušenie liečebného režimu, ktoré môže považovať za porušenie pracovnej disciplíny.

Ak si bol skutočne len vybrať peniaze z bankomatu, s "normálnym" zamestnávatelom sa dohodneš, keď mu to vysvetlíš...
Boris1990
15.12.16,19:23
Ale on ma nezamestnáva on je zamestnanec tak ako ja. Preto sa pýtam ako je to podľa zákona? Kto je poverená osoba vykonávať kontrolu v prípade zamestnávateľa?
veronikasad
15.12.16,19:25
V tomto prípade neide o kontrolu, ale "bonz". Kontrolu robí zamestnávatel v mieste určenom zamestnancom, na ktorom sa bude počas PN-ky zdržiavať.
Boris1990
15.12.16,19:28
Vedeli by ste ma prosím Vás odkázať na zákon, kde je napísané kto je oprávnený kontrolovať v mene zamestnávateľa? Pretože mňa by zaujímali zákony toho sa týkajúce. Hľadal som ohľadom toho len neviem či som bol nedôsledný pri hladaní nie som právnik aby som vedel presne kde hľadať. Za vašu odpoveď ďakujem,
buchač
15.12.16,19:28
Čítaj poriadne !!!!

Veronika vraví o zamestnávateľovi (ktorý Ťa platí) a nie zamestnancovi, ktorého si stretol.
-----------------------
Ak si si bol vybrať love, aby si mal čo jesť, aby si si mohol kúpiť lieky....???
Toto pochopí každý normálny zamestnávateľ, vedúci, šéf..
-----------------------
Kolegu je trt do toho, že čo a ako.
Boris1990
15.12.16,19:30
Aha ďakujem. Ospravedlňujem sa za prehliadnutie toho faktu. Som dosť unavený mám dosť silné lieky.
veronikasad
15.12.16,19:33
Dodržiavaj liečebný režim a počkaj na reakciu zamestnávateľa. Je dosť možné, že budeš mať častejšie kontroly zo sociálnej poisťovne, ktorá môže kontrolovať aj počas prvých 10 dní PN.
Boris1990
15.12.16,19:36
Ešte raz Vám ďakujem za Váš čas a aj rady. Už viem, že by som nemal mať dôvod ísť niekam. Takže v tom nebude problém.
marleau
16.12.16,10:49
Buď nech ti to dokáže alebo tvrď niečo iné a síce že ťa videl cestou od lekára. Aj keby bol večer.
bjuty smis
16.12.16,14:21
veronika, môžeš nám upresniť " liečebný réžim " v deň, ked daruješ krv ???
misoft
16.12.16,14:31
Nuž - pokiaľ sa lieči, berie medikamenty - nemôže darovať krv! Za A) nie je to súčasťou liečby a za B) táto "darovaná" krv by sa zlikvidovala ako biologický odpad, pretože je kontaminovaná liekmi, teda je nepoužiteľná!
VÍNO NITRA
16.12.16,14:35
On krv nedaroval. Mám pocit z toho, čo menovaný píše, že bol na odbery z titulu choroby, nie z titulu darovania krvi.
bjuty smis
16.12.16,14:57
Včera som bol u lekára a dnes som bol na odbery krvi ..

hej...treba to upresniť....

mohol byť na pravidelnej prehliadka a darovať....
a môže brať silné lieky a odbere z titulu choroby...
misoft
16.12.16,15:04
Ak bol na odbere - tak potom to bude súčasťou liečebného procesu - zisťuje sa jeho momentálny zdravotný stav....
Katy a R
16.12.16,17:30
Počas DPN treba dodržiavať liečebný režim. A o tom, či bol LR dodržaný, alebo nie, určite nerozhoduje kolega z práce;). Rozhoduje o tom tvoj ošetrujúci lekár.
Okrem pracovníkov SP ťa môže kontrolovať aj zamestnávateľ (resp poverený pracovník - firmy majú k tomu vypracované smernice) - ale ten môže skontrolovať len to, či sa zdržiavaš na uvedenej adrese. Ak si aj DPN - neznamená to automaticky, že nesmieš ani nohu z domu vytiaahnuť. samozrejme aj od Dg závisí?
Ale! - bonznúť ťa môže hocikto, či už zamestnávateľ, alebo sused, alebo .... a vtedy už kontrola určite príde :)
kuk https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjW2YiKqfnQAhUB1xQKHWf3BjwQFgggMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.slovensko.sk%2Fsk%2Fzivotne-situacie%2Fzivotna-situacia%2F_praceneschopnost&usg=AFQjCNFH_PeyhWQ4zRILDxvM0MSoVy4CZA