asinef24
16.12.16,13:09
Dobry den 7a pol roka som pracovala v jednom podniku.1.12.2016 som mala so zamestnavatelkou vymenu nazorov.Nijako som jej nenadavala iba som jej povedala ze ako sa ona sprava tak sa spravam aj ja a mala by sa viac starat o to co ju zivy ako o svoje sprostosti.to bol den stvrtok. Potom sme sa dohodli ze ma informuje ako budem pokracovat v praci.vecer mi napisala ze mam cez vykend volno a dalej sa uvidi.v nedelu som jej napisala ze ci mozem cerpat zvysnych 12 dni dovolenku alebo nech mi upresni kolko dni mi ostalo a do kedy ju budem cerpat.viac nekomunikovala.vcera som navstivila lekara kvoli PN ale zaroven mi prisla aj vypoved ktoru som bola na poste prevziat.stoji v nej.okamzite skoncenie pracovneho pomeru podla $68 ods.1 pism. b)zak.č 311/2001 Z.z v zneni neskorsich predpisov. Dalej mi napisali hrube porusenie pracovnej discipliny ze som 1.12.2016 hrubym sposobom slovne napadla svoju zamestnavatelku a uvedenym konanim som sa vaznym sposobom porusila $47 ods.1,pism. b) zak. č 311/2001 Z.z v zneni neskorsich predpisov.na zaklade uvedeneho rusi somnou pracovny pomer.chcem vediet ci je to napadnutelne alebo ako to riesit lebo s tymto vobec nesuhlasim a nic som neporusila.a ci mozem dalej cerpat PN.
Chobot
16.12.16,13:36
Je to napadnuteľné.

Ale nie je to jednoduché. Ak ti dali výpoveď respl okamžité skončenie prac. pomeru pre vážne proušenie prac. disciplíny, tak je jedno, či si na PN alebo nie. Ukončenie PP je platné. PN nie je prekážkou.

Ty môžeš byť ďalej na PN. Nemocenské ti ale nebude platiť zamestnávateľ, ale soc. poisťovňa. Tým, že si začala PNku počas prac. pomeru, resp. v ochrannej dobe (neviem, s akým dátumom máš začiatok PN a k akému dátumu s tebou ukončili PP, ale predpokladám, že neuplynulo medzi tým viac, ako 8 dní), tak máš nárok na nemocenské dávky.

Ak nesúhlasíš s okamžitým skončením PP, budeš musieť v lehote do 2 mesiacov od skončenia PP podať žalobu o určenie neplatnosti okamžitého skončenia. Tam všetko zdokladovať a presvedčiť súd, že si prac. disciplínu neporušila.

Zvyšok dovolenky je zamestnávateľ povinný preplatiť.
asinef24
16.12.16,14:11
Den PN je 15.12.2016 a prevzatie vypovede je tiez 15.12.2016 ale vo vypovedi nie je napisany ziadny datum len 1.12.2016 kedy prebehla vymena nazorov.vobec neviem od kedy je rozviazany pracovny pomer lebo od 2.12.2016 ma nechala cerpat dovolenku.a dalsia vec ked som porusila pracovnu disciplinu co tvrdi a z mojej strany sa to nestalo nemal byt spisany o tom nejaky papier z mojim podpisom hned v ten den ?
Derick333
16.12.16,14:18
a co teraz idete vyplakavat? vymena nazorov ma byt na slusjnej urovni ani sa nedivim ze vas vyhodila..rychlo ste sa hodila na PN v nadeji ze cosi zmenite? ja som aj zamestnanec aj zamestnavatel ale nikdy by som si nedovolil byt
drzy k nadriadenemu..
asinef24
16.12.16,14:24
Dakujem za komentar pracovala som u nich 7 apol roka a nikdy nebol somnou problem a nemala som problem ani nikde pred tym a drza som nebola len som si povedala svoj nazor a kludne by som odislas dohodou keby komunikovala a dasia vec plakat urcite nebudem lebo mam inu pracu tu ide len o to co napisali a nic z toho sa nestalo.
Derick333
16.12.16,14:30
tak preco tam chcete zotrvat? ved vam može byt jedno z akeho dovodu mate vypoved nie? či im vlastne chcete len "zavarit" z pomsty?
asinef24
16.12.16,15:07
A oni mne mohli nepravom zavarit ako bude pozerat moj novy zamestnavatel na vypoved s paragrafom co ked ma teraz koli tomu nezamestna a budem musiet ist na urad prace a tam tiez nebudem mat narok na podporu koli paragrafu
asinef24
16.12.16,15:10
Nechcem tam zotrvat ani nikomu robit problemi len si obhajit svoje meno lebo som nic zle neurobila
Derick333
16.12.16,15:17
zavolajte sefovej ospravelnte sa jej a pristupte na dohodu.ak sa to este da..a vsetci budu spokojny..nehnevajte sa ale podla mna nikto nepouzije taky pararaf len tak zo srandy...chyba musi byt na oboch stranach..a uvedomte si že vy asi nemate moc co vypravat sefovej o to o čo sa ma starat..ako ste pisala v uvode.....už len to že niekomu šefuje je zataž ktoru si zamestnanci neuvedomuju..možno kebze si to skusite raz by ste to aj vy pochopila..držim palce obom..pekny večer..
asinef24
16.12.16,15:22
Dakujem a pekny vecer aj vam
bettylou
16.12.16,17:43
Ak človek nedrž so šéfom, tak je v nesprávnej firme. To len môj názor. Tiež si myslím, že vzťah by bolo lepšie urovnať a spraviť nejaké ústupky, aby sa to vyriešilo k obojstrannej spokojnosti namiesto vyhrocovania situácie, aj keď niekedy sa treba poriadne zaprieť.
V rámci hesla "aj tak sme na tom svete krátko, tak čo si budeme robiť zle"
asinef24
16.12.16,19:33
Drzala som 7 a pol roka robila som aj to co som nemusela vzdy sme sa vedeli rozpravat a aj pochopit len v dnesnej dobe sa pravda tazko pocuva je tazko sudit ked clovek nepozna celu pravdu celu pracovnu dobu som robila co som mohla aj to co som jej na ociach NEVIDELA a ako som dopadla za dobrotu na zobrotu viem si priznat chybu aj sa ospravedlnit a na nic sa nehram a preto mam paragraf ?kto ma pozna vie aka som pracovala som s ludmi vzdy som bola otvorena a uptimna
buchač
16.12.16,20:37
Derick333 (Dnes 17:17) zavolajte sefovej ospravelnte sa jej a pristupte na dohodu.ak sa to este da..a vsetci budu spokojny..nehnevajte sa ale podla mna nikto nepouzije taky pararaf len tak zo srandy...
==========================
Neblázni...predsa nevieš/me, že čo a ako sa riešilo. Nik tam nebol.

Dnešná doba je strašne humusácka...nie jeden zaprdený podnikateľ si myslí, že môže všetko.

Ospravedlniť sa ? Ak by sa o mňa jednalo, radšej by som si do ksichtu napľul, ako sa nejakému hajzlovi ospravedlniť.
Derick333
17.12.16,07:34
no ty by si bol hrdina...to je jasne...nikdy si nikomu asi nesefoval..dostala paragraf sefova ma na haku co bude dalej...ona bude musiet vysvetlovat zamestnavatelom ten paragraf..a prave preto ze tam nepracovala tyzden ale 7 rokov by to mali urovnat..kazdy raz vybuchne..ale to neni dovod aby sa to s nou potom tahalo dalej...a to že bude niekto tvrdohlavy nikomu nepomože..
mareko
17.12.16,13:07
Derick333 (Včera 17:17) zavolajte sefovej ospravelnte sa jej a pristupte na dohodu.ak sa to este da..a vsetci budu spokojny..nehnevajte sa ale podla mna nikto nepouzije taky pararaf len tak zo srandy...chyba musi byt na oboch stranach..a uvedomte si že vy asi nemate moc co vypravat sefovej o to o čo sa ma starat..ako ste pisala v uvode.....už len to že niekomu šefuje je zataž ktoru si zamestnanci neuvedomuju..možno kebze si to skusite raz by ste to aj vy pochopila..držim palce obom..pekny večer.
================================================== Toto nemôžete myslieť vážne ! Snáď iba preto, že je niekto šéf, sa mu bude druhý pchať do análu a ospravedlňovať sa? To kde sme sa dostali :( :( :( Neuverieľnéééé
Vy ste boli pri tom, a videli ste, čo sa stalo?
Ing. Ľubomír Janoška
17.12.16,15:30
Keď podáte na súd žalobu o neplatnosť výpovede, váš zamestnávateľ je ten, kto bude musieť dokazovať, že ste porušili pracovnú disciplínu. A to sa dokazuje veľmi ťažko. Aj v oveľa horších prípadoch, nájdete ich tu na porade.
Derick333
17.12.16,17:20
a vy ste tam bol? ved pani pise ze mali dobry vztah...povedzte mi jediny dovod preco sa to nepokusit urovnat? vy si uvedomte ze ta sefova z toho tak ci tak nic nebude mat..maximalne sa zrusi vypoved a dohodnu sa na inej ked tam pani nechce robit.....nic viac nic menej...ja len pisem svoj nazor a ano myslim to vazne...ked chce pani mat vypoved bez paragrafu neni predsa jednoduchsie sa dohodnut? aj ju to prestane bavit sa natahovat kdesi po sudoch...to mi verte..a nedrzim nikomu stranu...
asinef24
17.12.16,17:46
Skoncite hadku aj tak je to jedno doteraz vykrutili s kazdym kto tam bol kazdy odisiel tak ze si dal radsej vypoved aby mal od nich pokoj za 7 rokov sa pri mne vystriedalo 5 zien jedina ja som bola ta ktora si ju nedala a teraz to mam na tacke a poriesim si to ako uznam za vhodne a ospravedlnit sa to je jedna vec ale ziadat o zmenu vypovede?zmenu by neurobi ani jeden zamestnavatel lebo sprepacenim nasral by so do huby pekny vecer
Derick333
17.12.16,17:51
kazdopadne vam drzim palce.pekny vecer
afrikánka
17.12.16,21:52
Neviem, čo sa medzi vami odohralo, zrejme každá z vás dvoch má svoju pravdu....ale takto danú výpoveď považujem za veľmi pomstychtivú. Ospravedlnenie asi nepomôže, bude to iba akt poníženia voči zaťatej zamestnávateľke. Paragraf výpovede môže ovplyvniť pohľad budúceho zamestnávateľa, nehovoriac o zmarenej možnosti podpory. Hlavu hore, nedajte sa ponížiť a zamestnávateľke s rozvahou a istotou oznámte svoje rozhodnutie o súdnom riešení a VY navrhnite dohodu. Uvidíte jej reakciu.....možno si rozmyslí a pristúpi na dohodu, ak nie, tak konečné rozhodnutie bude na vás, ale súdy sú nepríjemná skúsenosť. Rozhodne sa nedajte zatiahnuť do zvady, buďte stručná, keď už nič iné, aspoň nech váš odchod nie je ponižujúci.
veronikasad
17.12.16,22:15
afrikánka, kde si zobrala že pri okamžitom zrušení prac.pomeru zo strany zamestnávatela (zatial) nemá nárok na dávku v nezamestnanosti ? (pripravuje sa novela zákona, ale tá bude platiť až od 1.5.2017)
afrikánka
17.12.16,22:20
Zadavateľka to uviedla, že nemá možnosť podpory....Môj komentár nie je postavený na §, na to sú tu iní......je o riešení jej odchodu, prosiť, alebo neprosiť ?
veronikasad
17.12.16,22:31
Prever si v sociálnej a zdravotnej poisťovni k akému dátumu bol pracovný pomer ukončený. Ak sa nedohodneš so zamestnávatelom na ukončení prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 ZP (zamestnávatel bude trvať na okamžitom skončení prac.pomeru pre hrubé porušenie prac.disciplíny) a nebudeš žiadať súd o vyslovenie neplatnosti skončenia prac.pmeru, treba riešiť v zdr.poisťovni zdravotné poistenie, ak PN bude trvať aj po skončení prac.pomeru.

Štát je platitelom zdr.poistenia aj za osoby poberajúce nemocenské, ´v ZP treba predložiť kopiu PN-ky a po výplate nemocenského potvrdenie o výplate nem.dávok (SP ho ZP posiela dosť neskoro).

Na Úrade práce, ak si nenájdeš hneď inú prácu, ťa zaevidujú až po skončení PN. Ak sú splnené ostatné podmienky pre výplatu dávky v nezamestnanosti, spôsob skončenia prac.pomeru (zatial) nie je dôvodom na nezaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a výplatu dávky v nezam.
asinef24
18.12.16,08:10
Veronika novela sa len pripravuje a ide o paragraf 47 ods.1 pism.b)to je ten dovod preco urad prace davku odmietne je to hrube porusenie pracovnej discipliny co som je neurobila lebo nemam ani absenciu ani za alkohol mali sme len malu ustnu vymenu nazorov len netusim co si vymyslela
mareko
18.12.16,11:11
afrikánka presne tak. aj citát z filmovej klasiky tak hovorí :) "Nad nikým se nepovyšuj, ale ani se před nikým neponižuj" :). Malo by to platiť pre obe strany.
micuska6
21.12.16,15:26
Zamestnávateľ len tak nemôže okamžite skončiť pracovný pomer. Ak si hrubo porušila pracovnú disciplínu, zamestnávateľ je povinný ťa o tom písomne upovedomiť. Máš takéto písomné napomenutie? S touto výpoveďou musí súhlasiť odborová organizácia vo firme. Ak odbory nemáte, musíte mať povereného zamestnanca, ktorého si volia zamestnanci. Máš písomný súhlas od odborov, alebo od povereného zamestnanca? A ešte kopu iných vecí... Aj keby sme opomenuli tieto fakty, výpoveď je platná dňom doručenia, t.j. v tvojom prípade 15.12.2016, kedy si poštovú zásielku prebrala. Keby si sa obrátila na súd, tak ho vyhráš, ale počítaj tak cca o 3-4 roky.
asinef24
29.12.16,18:23
Dakujem neostava mi nic ine len obratit sa na sud pribudla nevyplatena mzda neodpoveda na zasielky a dalsie veci nic z toho jej na sude neprilepsi len dufam ze to zvladnem nechcem sa mstit ale uz mam toho dost je to narocne
veronikasad
29.12.16,18:26
Preverovala si si v SP či ťa už odhlásil ?
asinef24
29.12.16,18:33
Ano preverovala lebo mi vratila aj PNku ano som odhlasena ale 15.12 tento jeden den musi zaplatit PN ona az potom spadam pod SP tak ma informovali takze aj PNku som jej znova vratila aj vyjadrenie som jej poslala ze z vypovedou nesuhlasim ale komunikacia uviazla z jej strany neviem nic
veronikasad
29.12.16,18:35
To že s okamžitým skončením prac.pomeru nesúhlasíš neoznamuješ zamestnávatelovi, ale musíš v zákonom stanovenej lehote napadnúť na súde, ktorý vyhlási že pracovný pomer trvá ...
veronikasad
29.12.16,18:38
Pozor na zdr.poistenie, aby si sa nestala neplatičom keď ťa zamestnávatel odhlási. Treba poslať kopiu PN-ky a keď dostaneš vyplatené nemocenské tak potvrdenie o výplate nemocenského ...
asinef24
29.12.16,21:20
Dakujem za info budem sa informovat co sa tyka zdravotky a zamestnavatelke som poslala vyjedrenie ze z vypovedou nesuhlasim a ak sa nedohodneme inak napr dohodou tak si upltnim neplatmost vypovede na sude este stale jednam mimo sudu momentalne som jej poslala aj ziadost preco mi nevyplatila mzdu a aky mala na to dovod uviedla som 5 dni na vyplatenie a ak sa tak nestane budem to riesit s uradmi