santiax
16.12.16,14:27
Zdravim,

chcem sa opytat ci mi vznika povinnost platit DPH, ak planujem nakupovat tovar z Polska, ako zivnostnik neplatca DPH avsak mi ho bude poliak posielat bud kurierom alebo postou na Slovensko, to znamena ze si ho nebudem osobne vyzdvihovat v Polsku.

Dakujem za odpoved
blondy
16.12.16,14:57
registráciu podľa parag.7 musíš riešiť až keď hodnota tovaru nakúpeného z EU presiahne 14000 eur za kalendárny rok (teda keď už budeš vedieť že najbližším nákupom to presiahneš). Dovtedy môžeš nakupovať ako neplatca.
santiax
16.12.16,19:15
Dakujem za odpoved, pytam sa ale preto lebo na stranke financnej spravy som nasiel podmienku ktora prave hovori o tom ak tovar ja fyzicky nedonesiem z Polska na Slovensko ale tzv. ho nadobudnem na uzemi nasho statu tak mi vznika povinnost platit DPH. Presnejsie toto je skopirovane z financnej spravy:

"Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je definované v § 11 zákona o DPH. Nadobudnutím tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa rozumie nadobudnutie práva nakladať ako vlastník s hnuteľným hmotným majetkom odoslaným alebo prepraveným nadobúdateľovi dodávateľom alebo nadobúdateľom alebo na ich účet do tuzemska z iného členského štátu.

Aby nadobudnutie tovaru bolo predmetom dane, musia byť splnené tieto podmienky:

- nadobúdateľ získa právo disponovať s tovarom ako vlastník
- predávajúci má pridelené identifikačné číslo pre DPH v inom členskom štáte
- tovar je z iného členského štátu fyzicky dodaný do tuzemska, pričom prepravu tovaru môže vykonať dodávateľ alebo odberateľ alebo iná osoba na účet dodávateľa alebo odberateľa
- nadobudnutie tovaru je za odplatu."

Cize co sa presne berie pod to nadobudnutie tovaru v tuzemsku?

Dakujem