Obcan30
17.12.16,07:20
Mozem prevadzkovat eshop bez zivnosti? Mozem predavat zberatelske mince bez dokladu? Takisto nemam ani doklad o ich nadobudnuti. Mam znamych v zahranici a posielaju mi ich mince. Co musim splnat?
Dakujem velmi pekne za odpoved.
buchač
17.12.16,06:53
Nie som podnikateľ, takže sa nevyjadrujem k otázkam.

Ale čudujem sa, že sa chceš touto cestou vybrať.
Veď existujú bazáre, aukcie, výstavy,..... a aj eshopy, ktoré sú už zavedené a na ktoré sa proste nechytáš vzhľadom k ich pôsobnosti na trhu.
Aby sa eshop stal zaujímavým, tak by musel mať teda solídnu ponuku, lebo smetia numizmatického charakteru je k dispozícii plno.

Čo máš splňať ?
Predsa všetky náležitosti podnikateľa...hlavne dane platiť...a k tomu smeroval aj ten môj koment o eshope.
Kabaka123
17.12.16,11:47
ak chceš podnikať musíš mať živnosť, ale ako buchač správne poznamenal, orientovala by som sa na bazáre, aukcie, výstavy a fungujúce eshopy...
Obcan30
30.12.16,19:33
Vie mi niekto poradit k teme a vecne?
kopretinka
30.12.16,19:58
takže si prečítaj moju odpoveď k téme a vecne:
kopretinka
30.12.16,19:59
na prevádzkovanie eshopu MUSÍŠ! mať živnosť.
Inak je to neoprávnené podnikanie

Sankcie za neoprávnené podnikanie uložené podľa živnostenského zákona

Podľa živnostenského zákona sa pri ukladaní pokút prihliada na fyzické osoby a právnické osoby rovnako. Výška pokuty závisí od predmetu neoprávnene vykonávanej činnosti. Ak je neoprávnene vykonávaná činnosť, ktorá je predmetom:

voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 1 659 eur,
remeselnej alebo viazanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 3 319 eur.

JE TO DOSť K VECI?
buchač
30.12.16,20:15
Obcan30 (Dnes 21:33) Vie mi niekto poradit k teme a vecne?

Mozem prevadzkovat eshop bez zivnosti?

NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
---------------------------

P.S.:
Čomu si nepochopil na doterajších (vyššie uvedených) komentároch ?
misoft
31.12.16,07:40
Asi nemá schopnosť pochopiť písané.... takže stále opakovanie je matkou múdrosti, ale u niekoho to neplatí....a pýta sa a pýta sa a znova sa pýta.
roman876
31.12.16,11:14
Ja by som si eshop neotvaral, skor by som si spravil vlastnu internetovu stranku, kde by som mal scasti zverejnenu svoju zbierku a ponukal na predaj prebytky svojej sukromnej zbierky,. (samozrejme asi najviac prebytkov predas cez aukcie, inzertne portaly a pod. ...) V tom pripade nepotrebujes zivnost ani nic,kedze predavas vlastne pouzite veci.