Daduľa
04.07.06,12:55
Otvorili sme ČS PHM a pri vstupe na ČS sme postavili totem, na ktorom je názuov ČS a informácie a cene predávaných PHM.
Poradte čo stým.Na faktúre mám napísané fakturujeme Vám :
Obojstarnný totem................
Doprava a montáž..............
___________________________
Spolu k úhrade.

Co myslíte je to považované ako reklama a m,ôžem to dať hned dro nákladov alebo ako nosič nejakých informácii aj ked je tam logo firmy??
Poradte prosím na aké účta to zaradiť.
Milan Benka
04.07.06,11:02
Otvorili sme ČS PHM a pri vstupe na ČS sme postavili totem, na ktorom je názuov ČS a informácie a cene predávaných PHM.
Poradte čo stým.Na faktúre mám napísané fakturujeme Vám :
Obojstarnný totem................
Doprava a montáž..............
___________________________
Spolu k úhrade.

Co myslíte je to považované ako reklama a m,ôžem to dať hned dro nákladov alebo ako nosič nejakých informácii aj ked je tam logo firmy??
Poradte prosím na aké účta to zaradiť.

Podľa môjho názoru účtovať ako materiál ( ak je OC menšia ako 30tis.SKK)
do spotreby. Určite nie ako náklady na reklamu na 518-ke.

PS. Bolo by dobré jednoznačnejšie položiť otázku.
Daduľa
04.07.06,11:14
Fakturovaná cena vrátane dopravy a montáže je 70.000,- cez DPH.
Takže asi odpisovať, len nemám poňatia v akej odpisovej skupine.
Tweety
04.07.06,11:23
Fakturovaná cena vrátane dopravy a montáže je 70.000,- cez DPH.
Takže asi odpisovať, len nemám poňatia v akej odpisovej skupine. Je to zhotovené z plastu? Ak áno dala by som do 2.OS 25.24- ostatné výrobky z plastov.
Milan Benka
04.07.06,11:25
Na správne zaradenie je potrebné dať viac informácii.
Daduľa
04.07.06,11:34
Ten totem stojí na kovovej konštrukcii, ktoérá je súčasťou stavby . Ten totem je vyrobený z plechov a železa a niečo aj z plastu. Totem bol nakreslený aj na stavbenom projekte. Nemohol by isť do obstarania stavby? Este nemáme kolaudačné rozhodnutie. No ja myslím, že by sa to malo odpisovať asi samostatne.
Prosím este poradte!
Jozef I
04.07.06,12:07
Nakoľko to má základy a ako hovoríš je súčasťou stavby, tak by som to zaradil k stavbe a odpisoval spolu s budovou. Prípadne samostatne, ale v rovnakej odpisovej skupine. Nakoľko ten totem sa asi dá chápať ako samostatná stavba. Ale je to len môj názor. :)