Derick333
17.12.16,12:40
zamestnanec ma zmluvu na kratsi pracovny čas a udajne sa musi chodit hlasti na UP.Je to možne? pokial viem kratsi pracovny čas je normalna zmluva tak by tam nemal byt ani vedeny.zmluvu ma od 3.12.
veronikasad
17.12.16,12:33
aký mesačný príjem má v pracovnej zmluve ?
veronikasad
17.12.16,12:33
Je vedený ako uchádzač o zametnanie alebo poberatel dávky v hmotnej núdzi ?
veronikasad
17.12.16,12:34
Ako dlho bol evidovaný na UP pred uzatvorením PZ na KPČ ?
Derick333
17.12.16,13:11
163e ..to neviem nepovedal mi..aky by bol v tom rozdiel?
veronikasad
17.12.16,13:17
Pri príjme,ktorý uvádzaš, ho z evidencie uchádzačov o zamestnanie spätne vyradia.

Ak splňa podmienky, môže byť poberatelom osobitného príspevku

Osobitný príspevok

Osobitný príspevok patrí fyzickej osobe,

ktorej vznikol pracovný pomer alebo obdobný pracovný vzťah dohodnutý najmenej v rozsahu polovice ustanoveného týždenného pracovného času a jej dohodnutý príjem je najmenej vo výške minimálnej mzdy zodpovedajúcej dohodnutému rozsahu týždenného pracovného času, najviac vo výške dvojnásobku minimálnej mzdy,
ktorá pred vznikom pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu bola dlhodobo nezamestnaným občanom alebo najmenej 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov neaktívna,
ktorá je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo ktorej sa skončilo poskytovanie pomoci v hmotnej núdzi v súvislosti so vznikom pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu.


Osobitný príspevok sa poskytuje vo výške:

126,14 € mesačne počas prvých 6 kalendárnych mesiacov a
63,07 € mesačne ďalších 6 kalendárnych mesiacov.
Katy a R
17.12.16,14:28
Uzavretie PP na kratší pracovný čas nie je dôvodom na vyradenie z evidencie UoZ. Dôvodom na vyradenie bude vyšší dosiahnutý príjem- prekročenie povolenej hranice.
Doloží - vyradia. a môže sa kľudne stať, že hranicu neprekročí.
Ak chce - môže požiadať o vyradenie na vlastnú žiadosť.
Derick333
17.12.16,18:17
dolozi ho cim?pracovnou zmluvou? lebo tu uz ma...ci vyplatnou paskou?..
Derick333
17.12.16,18:18
spätne kedy? ked vyplatim prvy prijem?
Katy a R
17.12.16,18:42
nejakým potvrdením od zamestnávateľa - aj páska by mohla byť.
inak - uchádzač pri zaradení dostane všetky potrebné info ..... citujem zo stránky: "Skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie za uplynulý kalendárny mesiac v termíne, ktorý mu stanoví úrad práce, sociálnych vecí a rodiny."
veronikasad
17.12.16,18:50
Od prvého kal.dna mesiaca, za ktorý bol príjem vyplatený.
veronikasad
17.12.16,18:53
Príjem uchádzač preukazuje na tlačive stanoveným UPSVaR, ktore sa dá vytlačiť z väčšiny mzdových sw.