pipololo
17.12.16,16:53
Jedná sa o to, že tovar bude mať určitú cenu. Ponúknem ho cez internet s tým, že zákazníci budú prispievať na účet ľubovoľnou sumou. V momente, keď sa nazbiera kúpna cena, končí predaj a tovar bude toho, kto prvý vyrovnal alebo prekročil predajnú cenu. Tzn., že zákazník ho môže kúpiť aj za 1 €. Je to lotéria?
misoft
17.12.16,15:59
To nie je predaj, to je dražba!
buchač
17.12.16,16:33
Hm...ak som dobre pochopil nasledujúce otázky:
1. Prispievať na čí účet ? Tvoj ?
2. Skončí nazbieranie ? Skončí predaj ?
3. Je to lotéria ?

NIE, nie je to lotéria!
JE to kurwa ojeb !!!

Ale čo už...poniektorí "zvláštni" jedinci majú čudné predstavy...;)
pipololo
17.12.16,16:35
Myslím, že to nie je dražba. Tovar neberie ten kto zaplatí najviac, ale ten, kto ako prvý prekročí predajnú cenu. Uvediem príklad. TV stojí 100 €. Fero dá 5 €, Jožo dá 20 €, Kubo dá 74 € a Peťo dá 1 €. TV si berie Peťo za 1 €. Dúfam, že je to takto zrozumiteľnejšie.
pipololo
17.12.16,16:39
Jasné na môj účet. Zbieranie končí dosiahnutím predajnej sumy, ktorá je zverejnená. Tovar získava ten, kto ako prvý dorovnal predajnú cenu a predaj tohto tovaru končí.
buchač
17.12.16,17:01
Poviem Ti to inak...

Na Ebayi sa kupuje podobným spôsobom. Proste sa prihadzuje určitá čiastka na daný tovar.
Počiatočná cena je vcelku nízka...tá konečná je je občas aj vysoká (vzhľadom na predávanú vec).
Je bežnou praxou, že predávajúci má viac účtov a prihadzuje sám na seba...len aby sa výsledná suma zvýšila čo najviac.

...a tu je to ojesexovávanie kupujúcich.
Dáša_
17.12.16,17:15
treba pozrieť zákon o hazardných hrách (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-171)

Niečo podobné skúšali už s domom, tak si prečítaj o pokutách, ktoré mu nadelil daňový úrad (http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/10/chceli-predat-dom-loterii-policii-nevadilo-od-danovakov-dostali-mastnu-pokutu.html)
pipololo
17.12.16,17:28
Áno, videl som to. Rozdiel je v tom, že on by výhercu žreboval, ja nie. Jednoducho, kto prvý prekročí predajnú sumu, ten získa tovar.
misoft
17.12.16,17:30
Zrozumiteľné, ale pre TEBA! Fero nebude vedieť, Jožo nebude vedieť, Peťo nebude vedieť, Kubo nebude vedieť či to majú. A ak si "náhodou" dáš podmienku, aby financie skončili na tvojom účte od všetkých - tak je to podvod.
Daňovákov na teba, finančnú políciu na teba. A len tak na okraj - jeden chcel predávať dom tak, že kupujúci mu mali poslať na účet len 20€ a ten, ktorý sa dostane k hranici ceny domu, ten ho dostane. Stopli mu to - začínalo to napĺňať skutkovú podstatu podvodu.
Radšej ty predávaj normálne, s pevnou cenou, s jasnými pravidlami.
Inak skončíš nem dobre - možno ti niekto v talári tvoju snahu patrične ohodnotí.....
Tweety
17.12.16,17:33
Ten kubo, čo zaplatil najviac a tv nedostal, myslíš, že bude spokojný?
sito
17.12.16,17:51
Noo, vieš? Ako frka si to pamätám z hodov, nie zo z zhodov, nemusíme sa zhodnúť. Ale, trocha inak. V tej dobe sa tomu hovorilo " mačka vo vreci. " Konkrétne a vystížne to uviedol Juraj, chceš ojebať ľudí, aj keď nie sú hody. Ty chceš hodovať" Také porekadlo platilo, že "hlúpy všetko kúpi" A myslíš, že už neplatí?
pipololo
17.12.16,17:52
Je mi jasné, že nebude spokojný, ale on nebude vedieť kto a koľko zaplatil. Ja si to predstavujem tak, že minimálny vklad bude 1 € a nepredpokladám, že niekto tam bude vkladať vyššie čiastky. Tipujem, že max. vklad bude 5 €. A ja som toho Kuba napísal len pre lepšie pochopenie a nechcel som to rozpisovať na sto mien.
pipololo
17.12.16,17:55
Na druhú stranu Peťo bude veľmi spokojný.
Tweety
17.12.16,17:57
Áno, príde k telke ako slepé kura k zrnu. Ale najspokojnejší budeš ty sám. Ako tu už bolo napísané, radšej s tým ani nezačínaj lebo môžeš tiež vyhrať ale mrežu.
afrikánka
17.12.16,17:58
Predpokladaný zisk pre teba? Kto a ako teba skontroluje koľko 1e Jožkov tam prispelo? Môže byť 110-10.000....
pipololo
17.12.16,18:00
Neviem. No ja ľudí nechcem klamať. Ten kto dorovná tú kúpnu cenu tovar dostane. Nie je to povinné. Len ak chcú, tak majú šancu. Keď sme už pri tom. Myslíte, že hracie automaty alebo aj štátna lotéria sú lepšie voľby? Aká je šanca pri nich na výhru?
sito
17.12.16,18:04
Mačka v elektronike, že? Inak, v tej dobe, aj pred nou sa ľudia hrali, aj hazardne. Prvá svetová, druhá svetová "HRA". Kto prehral, vždy, Ľudstvo, že? Či nie?
pipololo
17.12.16,18:04
Každý tovar bude mať špeciálny účet, takže daňováci ma v pohode budú môcť skontrolovať, dokonca ak niekto prestrelí predajnú cenu, tak zvyšok peňazí sa mu vráti späť.
pipololo
17.12.16,18:08
Veď práve preto som sa pýtal, či je to hazardná hra a či si teda mám vybaviť licenciu? Všetci však riešite zisk a neviem čo ešte. Spýtajte sa koľko má zisk Tipos aj keď myslím, že je to uvedené na ich nete. CHCEM ODPOVEĎ ČI JE TO HAZARDNÁ HRA. ĎAKUJEM.
Dáša_
17.12.16,18:21
celkom by ma zaujímalo, ako chceš určovať víťaza, keď povedzme k.5. v mesiaci budeš mať na účte 95 € a výsledná cena je 100€. A 6. ti na účet pride 10 platieb vo výške 1-2€. Ako rozhodneš, ktorá je tá správna platbe, ktorá hranicu prekročila. Myslíš, že ľudia budú peniaze vkladať do banky v hotovosti? Lebo ked budú prevádzať z rôznych účtov. Lebo online to teda neuvidíš, občas platba nabehne na 2., často až na 3. deň. Podľa čoho určíš, ktorá platba je tá správna????
afrikánka
17.12.16,18:26
HAZARDNÁ HRA to bude pre teba, lebo každý sa pokúša podvádzať....napr. práve s tými účtami.....Veľa šťastia