Jara
04.07.06,13:29
Nemáte skúsenosti s týmto neduhom? Má ho ASI moja dcéra i keď to nieje taká pleseň že jej nechty černejú ale je to biele bez lesku a najprv to bol velký palec na jednej nohe, potom druhý velký palec na druhej nohe a teraz malíček. Urobí sa pásik cez celý necht a to kým neodrastie... Vlastne sa pýtam preto, že nohy ju nesvrbia a neviem či ide skutočne o pleseň, pretože kým jej narástol aby sme mohli pilnikom napilnikovať vzorku tak to trvalo dosť dlhý čas a nakoniec, keď sme to dali na rozbor, tak sa rozbila ampulka so vzorkou. Takže nevieme či to je skutočne pleseň ale stále nám napíše kožná nejakú vodičku a mám pocit že sa to nezlepšuje, ale šíri... Nemáte nejaký recept? Ďakujem
KEJKA
04.07.06,11:53
vraj je na to dobrý TITRI TEA TREE olej.
a istotu naozaj získaš len u kožnej.
..................
opravene po upozornení - pôvodne som napísala foneticky.
Jara
04.07.06,11:59
Teraz ma na to nejaky spray - olej. Neviem ako sa volá ale má to vraj zabrániť rozšírovaniu plesne, ale opak je pravdou. Vieš je leto, mladá baba a nechce nechať narasť dlhý nechet aby sa dalo zobrať vzorku. Je to vidno v obuvi keď nieje aspoň ostrihaný. Ešteže to nemá čierne. Lekárka vravela počkať do jesene a potom doniesť vzorku. No to pilovanie je teda zdlhavé, a liečenie zrejme tiež, takže asi len trpezlivosť. Dúfam, že keď sme v rukách kožnej tak iné už urobiť nemôžme, ale vidím že ju to trápi a radšej berie ponožky a nohavice, len aby to zakryla. Pre pleseň ale teplo a vlhko nieje dobre, vtedy sa jej práve darí a v týchto horúčavach je najlepšie vetrať...
KEJKA
04.07.06,12:42
hlavne neodkladať liečenie....................
Excise Duty
04.07.06,13:13
vraj je na to dobrý TITRI olej.
a istotu naozaj získaš len u kožnej.

Máš na mysli Tea Tree Oil, čiže čajovníkový olej dovážaný z Austrálie? Ak áno, potom súhlasím, ten má neuveriteľne silné antiseptické účinky, veľmi pomôže aj pri nepríjemných bodnutiach hmyzom, drobných popáleninách v domácnosti a pod. 0,25 l flaštička síce stoji toľko ako fľaša dobrého koňaku alebo whisky ale stojí to zato mať ho doma, aj na tie nechty pôsobí badateľne rýchlo.
Orim
05.07.06,17:56
Ja som dostal nejaké tabletky ale neviem si na ne spomenúť ako sa volali. Účinkovali dobre.
DIJOA
05.07.06,19:14
Dôležitá je v prvom rade diagnoza. Liečenie trvá vraj aj rok. Kedysi strhávali nechty. Skús nájsť cez REMAS Piešťany Masérska škola, Masár kontakt na paní Zemkovú z Brna. Ona mala nejaké špeciálne vodičky na predaj.
Držím palce.
Jara
06.07.06,07:24
Ďakujem Vám všetkým za rady, ste zlatí.
Danielle369
06.07.06,10:30
Jara,moja kolegyňa mala to isté minulý rok,kúpila si v lekárni Canesten(masť) a pravidelne každý den na noc po umytí si tie nechty natierala.Ttvalo to skoro rok,kým jej to zmizlo ale účinky boli viditelné po niekolkých týždňoch.Dan.
Jara
06.07.06,11:10
Canesten nezabral. Skusim ten olejik i ked aj to co ma doma je olejik. Ale mam kolegynu v lekárni, tak na probu 7,5 ml stojí 178,- sk. Vravela že keď nepomôže tak neuškodí...
deha
07.07.06,11:56
Lamisil AT alebo drahší Lotrimin AF
Jara
10.07.06,12:12
to mi ale v lekarni povedala, že to je na koži medzi prstami keď je pleseň na nohách tak ano ale nie na nechty. Možno je to všetko účinné, ale zrejme pomaly vidieť účinok, lebo je to dlhodobá liečba. Nechápem ale stále z čoho to vzniká. Topánky nikdy nekupujem od čiňanov, len kožu a snažím sa nekupovať jej silonové ponožky. Len bavlnu. Na kupka už ani nechodi a keď je nútená ísť niekde na hotel tak sa sprchuje v šľapkach do vody. Čím väčšia hygiena tým sme citlivejší?
LORENA
15.11.08,15:34
ahojte...Ja by som sa chcela spýtať, či má niekto skusenosti s plesnami na nechtoch..Bola som u kožného....brali mi vzorku..ale nič nezistili..nechty sa mi štiepia, lámu..a mám ich celé zdrsnené...a tvorí sa mi pod nechtami viac vrstiev.....neviem ako dalej..ale je to hrozne škaredé...a musím si to lakovať...

vie niekto, čo by mi na to pomohlo?? dakujem...
LORENA
15.11.08,15:35
ahojte...Ja by som sa chcela spýtať, či má niekto skusenosti s plesnami na nechtoch..Bola som u kožného....brali mi vzorku..ale nič nezistili..nechty sa mi štiepia, lámu..a mám ich celé zdrsnené...a tvorí sa mi pod nechtami viac vrstiev.....neviem ako dalej..ale je to hrozne škaredé...a musím si to lakovať...

vie niekto, čo by mi na to pomohlo?? dakujem
arizona
15.11.08,19:47
ahojte...Ja by som sa chcela spýtať, či má niekto skusenosti s plesnami na nechtoch..Bola som u kožného....brali mi vzorku..ale nič nezistili..nechty sa mi štiepia, lámu..a mám ich celé zdrsnené...a tvorí sa mi pod nechtami viac vrstiev.....neviem ako dalej..ale je to hrozne škaredé...a musím si to lakovať...

vie niekto, čo by mi na to pomohlo?? dakujem
Akože lekárka nič nezistila?:confused:
Zmeň lekára!!!
Je dobré zobrať aj krv na rozbor,nemusí to byť pleseň,aj keď to tak vypadá...
LORENA
16.11.08,06:06
Najprv mi kožní povedal..že je to asi mykoza...a ked došli výsledky..tak povedal že mykoza to nieje...tak neviem...krv mi brali..a nič nezistili....

Neviem čo si mám na to dať.....a kožní mi tiež nič na to nedal...že vraj mám si lepiť GELOVE NECHTY.....no není sprostý...??..
Lyda
16.11.08,07:41
Ja som 1x dostala, olejček, ten nezabral, potom som dostala zarábanú mastičku, zloženie teda neviem a po kontrole som dostala ešte LOCERYL 5% liečivý lak na nechty stalo to kolo 300?Sk a je tam pilník, lieh a lak. Týmto si ošetrujem teraz nechty 1x do týždňa, starý lak dolu priloženým pilníkom, utrieť liehový obrúskom, ktorý je priložený a nalakujem, nemám už celý biely necht, občas sa mi objavia biele pásiky, ale je to lepšie, keď sa mi to zhorší, pôjdem si znovu pýtať masť.
iriska
16.11.08,11:19
Pleseň na nohách môžu vyvolávať nejaké látky, ktoré vznikajú pri nefungujúcom trávení a tieto potom putujú v krvi a vyvŕbi sa to plesňou na nohách a ešte sa môžu pridružiť aj nejaké exémy na koži a iné vyrážtičky a pod.
marko7997
22.01.09,08:57
ahojte...Ja by som sa chcela spýtať, či má niekto skusenosti s plesnami na nechtoch..Bola som u kožného....brali mi vzorku..ale nič nezistili..nechty sa mi štiepia, lámu..a mám ich celé zdrsnené...a tvorí sa mi pod nechtami viac vrstiev.....neviem ako dalej..ale je to hrozne škaredé...a musím si to lakovať...

vie niekto, čo by mi na to pomohlo?? dakujem
Ja som niekde cital o tzv"mudrej hube" ze by to mohlo pomoct aj na toto.
Da sa objednat v lekarni alebo aj na nete.
marko7997
22.01.09,10:06
http://www.mudrahuba.sk/
tu sa da objednat,a je tam aj popis na co sa da pouzit.
janaGT
14.07.09,10:31
ja som zistila asi pred cca 3 týždňami, keď som si strihala nechty, že nech na nohe na palci je akýsi tvrdý, i keď si strihám nechty po umývaní. Pri ďalšom strihaní bol taký istý a teraz som zistila, že sa mi na nechte urobili akési "vlnky" akoby mi zvlnkovel, je to cítiť na dotyk, vidno to nie je nejako extra.
Nemáte niekto skúsenoti, čo by to mohlo byť?
U lekára som zatiaľ nebola.
DanielaSL
14.07.09,10:39
ja som zistila asi pred cca 3 týždňami, keď som si strihala nechty, že nech na nohe na palci je akýsi tvrdý, i keď si strihám nechty po zmývaní. Pri ďalšom strihaní bol taký istý a teraz som zistila, že sa mi na nechte urobili akési "vlnky" akoby mi zvlnkovel, je to cítiť na dotyk, vidno to nie je nejako extra.
Nemáte niekto skúsenoti, čo by to mohlo byť?
U lekára som zatiaľ nebola.

Tak toto sa urobilo aj mne pred časom a ešte pod nechtom sa mi robí niečo ako modrina. Ku lekárke sú strašne dlhé objednávkové termíny...neviete čo to môže byť?
skatarinas
14.07.09,12:19
s najväčšou pravdepodobnosťou kvasinková plieseň, je to mrcha, ja sa z nej nemôžem už dosť dlho dostať, natieram 2x za deň vodičkami a celé mesiace to s ňou prehrávam. Ja som ju chytila s najväčšou pravdepodobnosťou na kupku vo Veľkom Mederi, pretože po dovolenke na tomto term. kupku som to na sebe zistila (invázia dôchodcov v teplom sedacom bazéne, jo joj :mee:). Draho vsom zaplatila......
DanielaSL
14.07.09,14:04
Ale mne sa to urobilo len cca 2-3 mesiace dozadu ..a to som už asi 8 mesiacov pre operované koleno nikde nebola....:confused:
milka1619
14.07.09,14:20
Natierajte si nechty čajovníkovým olejom- dostať kúpiť v lekárni. Je to beh na dlhé trate. Kým chorá časť odrastie, tak to trvá dlho(aj rok )
MonikaBii
10.08.11,19:42
Ahojte zienky,


kedze som mala tento problem a dlho som sa ho snazila striedanim roznych farmako masticiek vyliecit tak vam chcem poradit nieco co mi velmi pomohlo...
vykaslite sa na drahe masticky, skuste si kupit kvalitny propolis a natierat postihnute miesto, ja som uz po prvom pouziti videla ustup. Neviem zarucit 100 ucinnost pri vsetkych typoch ochorenia nechtov. Mne to pomohlo, v kazdom pripade stoji za vyskusanie + je to bio;-)
alabut
10.08.11,20:56
Myfungar. :-)
jozka56
10.08.11,20:59
alabut, chcel si povedať moja lekáreň...teda prírodná)...a čo ty tu v takú neskorú hodinu?
pasuliatko
11.08.11,08:41
a čo na to lekár? :)
Nandrolon
11.08.11,08:47
môže sa jednať aj o formu psoriazy....
MonikaBii
11.08.11,20:09
Skuste Propolis, prirodny liek:)
BIZAL
25.08.11,11:07
Nemáte skúsenosti s týmto neduhom? Má ho ASI moja dcéra i keď to nieje taká pleseň že jej nechty černejú ale je to biele bez lesku a najprv to bol velký palec na jednej nohe, potom druhý velký palec na druhej nohe a teraz malíček. Urobí sa pásik cez celý necht a to kým neodrastie... Vlastne sa pýtam preto, že nohy ju nesvrbia a neviem či ide skutočne o pleseň, pretože kým jej narástol aby sme mohli pilnikom napilnikovať vzorku tak to trvalo dosť dlhý čas a nakoniec, keď sme to dali na rozbor, tak sa rozbila ampulka so vzorkou. Takže nevieme či to je skutočne pleseň ale stále nám napíše kožná nejakú vodičku a mám pocit že sa to nezlepšuje, ale šíri... Nemáte nejaký recept? Ďakujem

Napiste mi e-mail a ja vam skusim nieco poslat
Gina Er
25.08.11,11:11
a kožní mi tiež nič na to nedal...že vraj mám si lepiť GELOVE NECHTY.....no není sprostý...??..
je to blbec....gélové nechty sú tiež jedna z príčin vzniku plesní :mad:
na nechtoch našťastie nič nemám,občas sa niečo objaví na pokožke,ale okamžite natieram tea tree olejčekom.zaberá 100%
Blazenka1
02.09.11,16:52
Ahojte, na nechty s mykozou, alebo rozne plesne, mám vlastné skúsenosti, preto Vám píšem. Konečne po asi troch rokoch už mám na palcoch pol nechta narasteného. nechet vyzerá úplne zdravo. NiekoĽko rokov som skúšala rôzne preparáty(samozrejme ,každý preparát musíte aspoň pol roka skúšať,je to liečba na dlho).Ja som skúšala vždy dva naraz, jeden na jednej nohe a druhý na druhej. Zabral mi iba jediný . MANUKA-mycofoot od firmy TOPVET. Je tam rozprašovač, ktorý nepoužívam, minuly by ste vela a nemá to taký účinok. Naučili ma ho používať-odšróbujete vrchnák a hadičku použijete ako by to bola pipeta. Produkt sa dáva pod nechet, aj naňho, a všade dookola. Napadnuté nechty pravidelne brúsite zhora, a striháte ak sa dá aj trošička dosť často. Nový nechet musí mať priestor.Dávajte pozor aby Vám nezarastal. Produkt nájdete ho aj na internete, je to česká firma. POZOR na Slovensku sa predáva bežne za 15,- EUR. V Čechách stojí 105,- Kčs.
modrofuzik1
21.04.12,07:22
dakujem za rady. objavilo sa to mojmu starkemu, chcela by som mu pomoct. pocula som dobre veci o canestene. vraj to rychlo prechadza. mate s tym niekto skusenosti?
dusansl
22.04.12,05:06
Problém Vašej slečny dcéry v tráviacom trakte a črevách. Odporúčam prečítať môj text v hesle ,,Nežerem", kde sa problémom zaoberám obšírnejšie. Po úprave stavu čriev získa organizmus po krátkej dobe rovnováhu JING a JANG a po pár dňoch ustúpi aj Kandida a nezopakuje sa .
Estetic
23.04.12,05:48
Problém Vašej slečny dcéry v tráviacom trakte a črevách. Odporúčam prečítať môj text v hesle ,,Nežerem", kde sa problémom zaoberám obšírnejšie. Po úprave stavu čriev získa organizmus po krátkej dobe rovnováhu JING a JANG a po pár dňoch ustúpi aj Kandida a nezopakuje sa .
No tak to budem oponovať.Kandida je všade okolo nás a uistiť niekoho,že sa mu nezopakuje je prinajmenšom nezodpovedné.
pe84
06.06.12,11:47
kandidy sa treba razne zbavit, cim skor tym lepsie, casto clovek zbytocne caka a plesen sa zatial siri a udomacnuje v organizme, velmi ucinny je canespor krem, pretoze ma siroke spektrum ucinnosti, cize je velka pravdepodobnost, ze zaberie, treba vsak dodrzat liecbu podla letacika, nie to ukoncit, ked sa nam zda, ze uz je to lepsie, treba to uplne odstranit, vyborne zabera, plesne sa da trvalo zbavit, odporucam
pasuliatko
07.06.12,19:40
na nechtoch?
pasuliatko
22.06.12,21:32
prosímo o radu...
už asi 3 tí rok mam na nechte na nohe (palec) plieseň, nedá sa to ničím vyliečiť...
najhoršie je,že necht mi nerastie, odumrel a ja sa bojím,že mi odpadne...drží ale to už iba pomocou vôle...
pýtala som sa chirurga či by sa to dalo odstrániť a povedal, že dalo ale neslubuje mi,že mi necht narastie pretože môžem mať z plesne nenávratne poškodené nechtové lôžko...
čo mi na to poradíte?som zúfalá,...neviem či je horšie nemať necht alebo homať taký aký je,,,
arizona
22.06.12,21:53
prosímo o radu...
už asi 3 tí rok mam na nechte na nohe (palec) plieseň, nedá sa to ničím vyliečiť...
najhoršie je,že necht mi nerastie, odumrel a ja sa bojím,že mi odpadne...drží ale to už iba pomocou vôle...
pýtala som sa chirurga či by sa to dalo odstrániť a povedal, že dalo ale neslubuje mi,že mi necht narastie pretože môžem mať z plesne nenávratne poškodené nechtové lôžko...
čo mi na to poradíte?som zúfalá,...neviem či je horšie nemať necht alebo homať taký aký je,,,
Skus nejaky osvedceny recept od Marie Trebanovej http://www.zdraviezbozejlekarne.sk/prhlavadvojdoma.html

Pred par dnami jedna pani spominala,ako jej lekar nedokazal vyliecit plesen na palci tiez viac rokov. Vraj jej nakoniec pomohla kozmeticka, ktora jej na to dala nejaku vodicku na potretie.
Zial, nazov pripravku neviem,bola to nahodna znama na kupalisku...ale skus sa spytat kozmeticiek,mozno poradia
Tinka.ba
22.06.12,23:19
prosímo o radu...
už asi 3 tí rok mam na nechte na nohe (palec) plieseň, nedá sa to ničím vyliečiť...
najhoršie je,že necht mi nerastie, odumrel a ja sa bojím,že mi odpadne...drží ale to už iba pomocou vôle...
pýtala som sa chirurga či by sa to dalo odstrániť a povedal, že dalo ale neslubuje mi,že mi necht narastie pretože môžem mať z plesne nenávratne poškodené nechtové lôžko...
čo mi na to poradíte?som zúfalá,...neviem či je horšie nemať necht alebo homať taký aký je,,,

Moj ocko ma na nohach tiez plesen, napadnute ma asi 4 nechty. Skusal canesten, potom tu fixku a nic mu nezabera. Nasla som na internete link http://www.youtube.com/watch?v=vVzi0zYtqxE a chcem mu to objednat. Nie je to velka investicia, tak skus, mozno by to pomohlo aj Tebe...
Ak sa plesne zbavis a necht by odpadol, tak mozes vyhladat nechtarku, ktora Ti vie na nohe spravit umely necht. (pred rokmi som si pre vlastne potreby spravila kurz modelovania gelovych nehtov na ruky), tam sme mali aj prednasku koznej doktorky. Ta nam hovorila, ze plesen sa siri sporami, takze treba nosit doma papuce, aby si nenakazila celu rodinu a noha by mala stale dychat, lebo plesne maju rady vlhko a teplo - nohy sa potia, cize je to idealne prostredie, aby sa rozmnozovali a rastli. Na kurze nam aj hovorili, ze ak niekto prisiel o necht na nohe(najcastejsie vplyvom urazu), tak sa tam da kludne nalepit umely tip (ako sa nadstavuju klasicke nechty na rukach) a ze necht vyzera pravo. Konkretnejsie info nemam, lebo spravit si aj ten nadstavbovy kurz, nemal pre moje "domace potreby" vyznam, ale ked sa spytas nejakej nechtarky, ktora sa tym zaobera, tak Ti urcite poradi. Hlavne nebud z toho nestastna, zijeme v dobe, kde sa daju dorobit umele mihalnice, vlasy, prsia, no bol by v tom cert zakopany, keby sa nedal spravit aj jeden necht:D
Estetic
23.06.12,03:47
Dievčence,existuje jediný spôsob ako sa zbavíte plesne nechtov a to je liečba tabletkami alebo horšie lakmi.Všetky tie Canesteny akurát oddialia riešenie problému a umožnia nakaziť viac ľudí okolo postihnutého.
myara
23.06.12,04:16
Dievčence,existuje jediný spôsob ako sa zbavíte plesne nechtov a to je liečba tabletkami alebo horšie lakmi.Všetky tie Canesteny akurát oddialia riešenie problému a umožnia nakaziť viac ľudí okolo postihnutého.

presne tak, toto mi povedala aj kozna, ale mala pravdu, aj ked tie tabletky su velka zataz na pecen, a treba ich brat tusim 3 mesiace, ale odvtedy mam pokoj
vsetky volnopredajne lieky su len o reklame
pasuliatko
23.06.12,17:36
Moj ocko ma na nohach tiez plesen, napadnute ma asi 4 nechty. Skusal canesten, potom tu fixku a nic mu nezabera. Nasla som na internete link http://www.youtube.com/watch?v=vVzi0zYtqxE a chcem mu to objednat. Nie je to velka investicia, tak skus, mozno by to pomohlo aj Tebe...
Ak sa plesne zbavis a necht by odpadol, tak mozes vyhladat nechtarku, ktora Ti vie na nohe spravit umely necht. (pred rokmi som si pre vlastne potreby spravila kurz modelovania gelovych nehtov na ruky), tam sme mali aj prednasku koznej doktorky. Ta nam hovorila, ze plesen sa siri sporami, takze treba nosit doma papuce, aby si nenakazila celu rodinu a noha by mala stale dychat, lebo plesne maju rady vlhko a teplo - nohy sa potia, cize je to idealne prostredie, aby sa rozmnozovali a rastli. Na kurze nam aj hovorili, ze ak niekto prisiel o necht na nohe(najcastejsie vplyvom urazu), tak sa tam da kludne nalepit umely tip (ako sa nadstavuju klasicke nechty na rukach) a ze necht vyzera pravo. Konkretnejsie info nemam, lebo spravit si aj ten nadstavbovy kurz, nemal pre moje "domace potreby" vyznam, ale ked sa spytas nejakej nechtarky, ktora sa tym zaobera, tak Ti urcite poradi. Hlavne nebud z toho nestastna, zijeme v dobe, kde sa daju dorobit umele mihalnice, vlasy, prsia, no bol by v tom cert zakopany, keby sa nedal spravit aj jeden necht:D

ďakujem za radu, jedna moja spolužiačka mala kurz nechtov a poradila mi aby som si kupila mudru hubu...
lofr
23.06.12,18:51
Normalne strc tie nohy do lavora s MMS na pol hodinu a je po rokoch problemov, co vymyslas...
a prestan brat antibiotika, tie podporuju rast plesni
pasuliatko
24.06.12,12:24
Normalne strc tie nohy do lavora s MMS na pol hodinu a je po rokoch problemov, co vymyslas...
a prestan brat antibiotika, tie podporuju rast plesni

čo je mms?
a kto tu písal,že beriem ATB??
mazanova
24.06.12,13:10
Nič iné nepomáha, iba kožnou lekárkou predpísaný BATRAFEN (sú kvapky a lieky), lepšie sú kvapky, tbl. odmietni...
Neviem prečo ale počúvam, že lekári to len veľmi ťažko predpisujú. Ak máš známu lekárničku tak ti to dáaj bez rcp. nestojí to veľa je to bagateľ... už po pár dňoch sa plesen zastaví, treba vydržať, ale liečba je dlhodobá, po pár dnoch stačí dať kvapku na necht iba raz na noc...
nedaj sa odbiť u kožiarky
lujza.j
24.06.12,14:23
Nič iné nepomáha, iba kožnou lekárkou predpísaný BATRAFEN (sú kvapky a lieky), lepšie sú kvapky, tbl. odmietni...
Neviem prečo ale počúvam, že lekári to len veľmi ťažko predpisujú. Ak máš známu lekárničku tak ti to dáaj bez rcp. nestojí to veľa je to bagateľ... už po pár dňoch sa plesen zastaví, treba vydržať, ale liečba je dlhodobá, po pár dnoch stačí dať kvapku na necht iba raz na noc...
nedaj sa odbiť u kožiarky
tu staršia téma a spomína sa tam....http://www.porada.sk/t111029-kvasinkova-pliesen.html

kuk aj tu:http://www.google.sk/webhp?hl=sk&tab=ww#hl=sk&sclient=psy-ab&q=batrafen+kvapky&oq=BATRAFEN&aq=3&aqi=g4&aql=&gs_l=hp.1.3.0l4.2838.2838.0.4579.1.1.0.0.0.0.87.87 .1.1.0...0.0.Yf5h43Wo1ek&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=c73e41eec3e9b0c&biw=1366&bih=643
Estetic
24.06.12,15:04
Nič iné nepomáha, iba kožnou lekárkou predpísaný BATRAFEN (sú kvapky a lieky), lepšie sú kvapky, tbl. odmietni...
Neviem prečo ale počúvam, že lekári to len veľmi ťažko predpisujú. Ak máš známu lekárničku tak ti to dáaj bez rcp. nestojí to veľa je to bagateľ... už po pár dňoch sa plesen zastaví, treba vydržať, ale liečba je dlhodobá, po pár dnoch stačí dať kvapku na necht iba raz na noc...
nedaj sa odbiť u kožiarky
Napísala som to opakovane,takže ešte raz.Lekár predpisuje lieky a tie lieky platí Vaša poisťovňa.Sú lieky,ktoré može lekár predpísať len za určitých presne stanovených pravidiel a do tejto kategorie patria aj lieky na pleseň.Takže môžem Vám predpísať lieky na plesen na učet poisťovne len vtedy,ked mám pozitívny výsledok na plesne z vyšetrenia.Ak ho nemám,napísať tie lieky síce môžem,ale platí to pacient a nie sú to malé sumy.Takže ešte raz,neošetrovať,ale k lekárovi aby bolo možné spraviť mykologické vyšetrenie.Toľko na vysvetlenie vety z citovaného príspevku....citujem:lekári to len veľmi ťažko predpisujú....koniec citátu.
pasuliatko
25.06.12,10:06
Nič iné nepomáha, iba kožnou lekárkou predpísaný BATRAFEN (sú kvapky a lieky), lepšie sú kvapky, tbl. odmietni...
Neviem prečo ale počúvam, že lekári to len veľmi ťažko predpisujú. Ak máš známu lekárničku tak ti to dáaj bez rcp. nestojí to veľa je to bagateľ... už po pár dňoch sa plesen zastaví, treba vydržať, ale liečba je dlhodobá, po pár dnoch stačí dať kvapku na necht iba raz na noc...
nedaj sa odbiť u kožiarky

užívala som niečo podobné, na palec na pravej nohe to pomohlo na ľavej žial nie...
pasuliatko
25.06.12,10:08
Napísala som to opakovane,takže ešte raz.Lekár predpisuje lieky a tie lieky platí Vaša poisťovňa.Sú lieky,ktoré može lekár predpísať len za určitých presne stanovených pravidiel a do tejto kategorie patria aj lieky na pleseň.Takže môžem Vám predpísať lieky na plesen na učet poisťovne len vtedy,ked mám pozitívny výsledok na plesne z vyšetrenia.Ak ho nemám,napísať tie lieky síce môžem,ale platí to pacient a nie sú to malé sumy.Takže ešte raz,neošetrovať,ale k lekárovi aby bolo možné spraviť mykologické vyšetrenie.Toľko na vysvetlenie vety z citovaného príspevku....citujem:lekári to len veľmi ťažko predpisujú....koniec citátu.

presne na takom vyšetrení som bola, urobila som všetko čo mi doktorka povedala a nič tak údajne nenašli takže tam nič nemám takže to netreba liečiť...
Estetic
25.06.12,11:03
Pokiaľ Vás sledujem,tak máte opakované operácie kolena,takže sa môžete v prípade plesní opakovane infikovať.Ak ale mykologické vyšetrenie neukázalo nič,sú možnosti-
1-nie je to pleseň ale iné ochorenie
2-je to preliečené liekmi a zostáva počkať kým sa vymení celý nechet /1-1,5 roka/
3-je to pleseň a výsledok vyšetrenia je negatívny pretože sa ošetrujete lokálnymi externami.
pasuliatko
25.06.12,16:36
Pokiaľ Vás sledujem,tak máte opakované operácie kolena,takže sa môžete v prípade plesní opakovane infikovať.Ak ale mykologické vyšetrenie neukázalo nič,sú možnosti-
1-nie je to pleseň ale iné ochorenie
2-je to preliečené liekmi a zostáva počkať kým sa vymení celý nechet /1-1,5 roka/
3-je to pleseň a výsledok vyšetrenia je negatívny pretože sa ošetrujete lokálnymi externami.

a pointa?čo mám akože robiť?
arizona
25.06.12,16:53
Ja som niekde citala, ze na plesen na nohach pomaha aj do lavora s vodou pridat ocot,vraj to pomaha.
Vyskusane to nemam, ale mozno to stoji za vyskusanie...
helvécia
28.06.12,14:53
Skús vyhľadať v google "múdra huba", alebo "chytrá huba" možno nájdeš vhodný prípravok
mazanova
02.07.12,09:28
skôr sóda bicarbona ale pravidelne
pasuliatko
12.08.12,19:12
čo poviete na 100% austrálsky tea oil? čítala som,že to pomáha proti pliesňam na nechtoch a ich lôžkach... tak to idem vyskúšať mam ho doma tak uvidíme čo bude...
lujza.j
12.08.12,19:16
čo poviete na 100% austrálsky tea oil? čítala som,že to pomáha proti pliesňam na nechtoch a ich lôžkach... tak to idem vyskúšať mam ho doma tak uvidíme čo bude...
a tam to ....nepomohlo?
pasuliatko
13.08.12,17:04
a tam to ....nepomohlo?

Canesten alebo múdra huba? :D
lofr
14.08.12,12:51
Canesten alebo múdra huba? :D
A co tak vyskusat to MMS?
V dobe google sa nepytaj! Vyhladavaj!
pasuliatko
14.08.12,15:57
A co tak vyskusat to MMS?
V dobe google sa nepytaj! Vyhladavaj!

no musím sa opýtať čo to je? :D
lujza.j
14.08.12,18:15
canesten aj huba:-D
modrofuzik1
22.08.12,17:51
a pomohlo? my mame osvedcenu dietu s obmedzenim sladkosti:) a k tomu kremy canesten a canespor...:) rada si vsak necham poradit aj s inymi metodami.
Aankaa
10.12.12,14:58
milá Nika, už by hádam stačilo! - to bola reakcia na reklamné odkazy - ale už sú vymazané.
njustrit
07.04.14,11:08
Ahoj....no mala som problem s plesnou...a pomohla taka fialova vodicka,ktora sa pouziva na dezinfekciu prsnikov pri kojeni..uz neviem ako sa vola...ale pomohlo..nohy zostanu :) fialove od tej vody....kazdy den nove ponozky...najlepsie bavlnene biele obetovat...a trpezlivost...
účtovník 007
08.04.14,11:28
fialová vodička- myslíš hypermangán draselný? ten je na plesne a celkové kúpele nôh veľmi vhodný. Troška pridám z iného súdka, nehovorím, že nie je potrebné užívať ATB, prípadne rôzne masti. No treba si uvedomiť, že nohy musia byť v suchom prostredí(napr. nosiť si do práce náhradné ponožky, ak sa dá), večer umyť a natrieť octom, niekomu vadí neriedený, takže zriediť. Ja píšem o octe, lebo je to najprirodzenejší a najlacnejší bojovník s plesňami. Kúpele nôh v hypermangáne. (Môžete samozrejme používať i rôzne antibakteriálne spreje). Octom vystriekať topánky, papuče, každý deň čisté ponožky, mať iba svoj uterák, nechodiť bosí. Plesňové ochorenia nôh sa opakujú a sú v podstate
" nevyliečiteľné " preto, lebo ľudia si myslia, že keď budú ošetrovať svoje nohy, tak je vymaľované. Lenže tie plesne sú na všetkom, čoho sa ich nohy v bosom stave dotkli. Všetky papuče a aj podlahy, koberce. Boj s plesňami je dlhodobý a hlavne musí dezinfekcia pokryť široké spektrum vecí s ktorými prichádzate do kontaktu. A to je problém, lebo všetci chcú všetko a hneď, a viete si prestaviť, že budete dezinfikovať byt a všetky veci aj niekoľko mesiacov? Ale inak to nepôjde, lebo ak sa aj preliečite a potom si na bosú nohu navlečiete papuče, ktoré ste nosili pred preliečením, ste zase tam, kde ste boli predtým.
Niekto tu spomínal Tea tree olej. To je tiež super pomocník na kúpele nôh(pár kvapiek do vody) a tiež je vhodné ho natierať na nechty a aj do medziprstových priestorov. Budete síce smrdieť naširoko naďaleko, ale výsledok budete vidieť.
lujza.j
08.04.14,11:32
buchač
08.04.14,11:40
fialová vodička- myslíš hypermangán draselný? ten je na plesne a celkové kúpele nôh veľmi vhodný. Troška pridám z iného súdka, nehovorím, že nie je potrebné užívať ATB, prípadne rôzne masti. No treba si uvedomiť, že nohy musia byť v suchom prostredí(napr. nosiť si do práce náhradné ponožky, ak sa dá), večer umyť a natrieť octom, niekomu vadí neriedený, takže zriediť. Ja píšem o octe, lebo je to najprirodzenejší a najlacnejší bojovník s plesňami. Kúpele nôh v hypermangáne. (Môžete samozrejme používať i rôzne antibakteriálne spreje). Octom vystriekať topánky, papuče, každý deň čisté ponožky, mať iba svoj uterák, nechodiť bosí. Plesňové ochorenia nôh sa opakujú a sú v podstate
" nevyliečiteľné " preto, lebo ľudia si myslia, že keď budú ošetrovať svoje nohy, tak je vymaľované. Lenže tie plesne sú na všetkom, čoho sa ich nohy v bosom stave dotkli. Všetky papuče a aj podlahy, koberce. Boj s plesňami je dlhodobý a hlavne musí dezinfekcia pokryť široké spektrum vecí s ktorými prichádzate do kontaktu. A to je problém, lebo všetci chcú všetko a hneď, a viete si prestaviť, že budete dezinfikovať byt a všetky veci aj niekoľko mesiacov? Ale inak to nepôjde, lebo ak sa aj preliečite a potom si na bosú nohu navlečiete papuče, ktoré ste nosili pred preliečením, ste zase tam, kde ste boli predtým.
Niekto tu spomínal Tea tree olej. To je tiež super pomocník na kúpele nôh(pár kvapiek do vody) a tiež je vhodné ho natierať na nechty a aj do medziprstových priestorov. Budete síce smrdieť naširoko naďaleko, ale výsledok budete vidieť.

Na vojenčine v oných dobách bežná infekcia ... veľmi rýchlo sa dala chytiť .
Ale hypermangán dal infekciu v priebehu týždňa dokopy . Večer umyť a následne si dať ten kúpeľ . Samozrejmosťou je dostatok prísunu čerstvého ľuftu a ľahká - vzdušná obuv .
Viem pomôcť
08.04.14,14:49
Je potrebné riešiť to aj zvnútra, ak sa jej chces zbavit. prirodny produkt-cesnak s tymianom plus aloe gel/niektory zo styroch, najlepsie cisty/ aspon 3mesiace. Ak chces viac info, tak meilom rada zodpoviem.
buchač
08.04.14,15:08
Je potrebné riešiť to aj zvnútra, ak sa jej chces zbavit. prirodny produkt-cesnak s tymianom plus aloe gel/niektory zo styroch, najlepsie cisty/ aspon 3mesiace. Ak chces viac info, tak meilom rada zodpoviem.

Tak Ti poviem ...v dôsledku toho večného spamovania v rôznych oblastiach zdravia .

Odpovedá sa buď na stránke , alebo radšej nie .

Mierne povedané , ak vieš na všeliakú chorobu ten nejaký liek ( ponúkaš produkty , riešenia , zodpovedať chceš ) , tak by som Ti v tejto chvíli rád aj poprial - ABY SI NEJAKÚ TÚ PLIAGU CHYTILA !!!

No hlavne si porieš to svoje vnútro - najmä hlavu ... poznám niekoľko solídnych psychofarmák , ktoré by Ti rozhodne pomohli v súbehu hospitalizácie na príslušnom oddelení psychiatrického zariadenia po dobu aspoň 6 mesiacov ..
kukučka
08.04.14,15:20
buchač, netreba, stačí nahlásiť a bude pokoj
buchač
08.04.14,15:27
buchač, netreba, stačí nahlásiť a bude pokoj

Kukuč , ja to viem ....
Ale dúfam , že alchymistka si to prečíta a bude aspoň vedieť názor ...a o to mi aj ide ...a vôbec ju neurážam , ja jej IBA prajem .
Ono by postačila IBA tá pleseň , nech skúsi - nech sa potom medikamentuje ...
Viem pomôcť
09.04.14,15:48
Nou koment....Aha, tie psychofarmaká si asi sám bral, keď máš také skúsenosti.Odborník, fakt.
pe84
12.04.14,20:20
fialová vodička- myslíš hypermangán draselný? ten je na plesne a celkové kúpele nôh veľmi vhodný. Troška pridám z iného súdka, nehovorím, že nie je potrebné užívať ATB, prípadne rôzne masti. No treba si uvedomiť, že nohy musia byť v suchom prostredí(napr. nosiť si do práce náhradné ponožky, ak sa dá), večer umyť a natrieť octom, niekomu vadí neriedený, takže zriediť. Ja píšem o octe, lebo je to najprirodzenejší a najlacnejší bojovník s plesňami. Kúpele nôh v hypermangáne. (Môžete samozrejme používať i rôzne antibakteriálne spreje). Octom vystriekať topánky, papuče, každý deň čisté ponožky, mať iba svoj uterák, nechodiť bosí. Plesňové ochorenia nôh sa opakujú a sú v podstate
" nevyliečiteľné " preto, lebo ľudia si myslia, že keď budú ošetrovať svoje nohy, tak je vymaľované. Lenže tie plesne sú na všetkom, čoho sa ich nohy v bosom stave dotkli. Všetky papuče a aj podlahy, koberce. Boj s plesňami je dlhodobý a hlavne musí dezinfekcia pokryť široké spektrum vecí s ktorými prichádzate do kontaktu. A to je problém, lebo všetci chcú všetko a hneď, a viete si prestaviť, že budete dezinfikovať byt a všetky veci aj niekoľko mesiacov? Ale inak to nepôjde, lebo ak sa aj preliečite a potom si na bosú nohu navlečiete papuče, ktoré ste nosili pred preliečením, ste zase tam, kde ste boli predtým.
Niekto tu spomínal Tea tree olej. To je tiež super pomocník na kúpele nôh(pár kvapiek do vody) a tiež je vhodné ho natierať na nechty a aj do medziprstových priestorov. Budete síce smrdieť naširoko naďaleko, ale výsledok budete vidieť.

Teda to som ani netusila, ake je to vazne... ale ked sa nad tym zamyslim, tak je to logicke... treba plesni venovat pozornost a nebrat to na lahku vahu, je to velka potvora... mne sa zyhryzla do nechta, ale velmi rychlo som vtedy zareagovala, bolo leto, tak som si nechtiky vsimala, mne zabral Canespor sada na nechty, aj dost rychlo, aj poriadne, cize nerozsirilo sa mi to a nemala som problemy, dakedy aj cas zohrava ulohu, ten Canespor je podla mna spolahlivy a ucinny
emajlus
18.05.14,06:27
Ak môžem pridať môj názor, v prvom rade treba navštíviť dobrého kožiara, mal by robiť odber a potom stanoviť liečbu. Ak ste diabetes je to charakteristický jav. Ale dobre to popísal -účtovnik 007, treba sa s tým naozaj dobre popasovať a ja odporúčam ešte navštíviť dobrého pedikéra čo sa tomu aj naozaj rozumie a má prax....
lujza.j
18.05.14,07:29
dobrý kožiar:eek:mám pocit, že aj nemysliteľné dnes....na všetko fláknu kortikoidnú masť a čau...všetky kožné veci bez dobrého lekára sú na velmi dlho....s dobrým je to o kúsok kratšie ...
Peggynka
18.05.14,07:40
dobrý kožiar:eek:mám pocit, že aj nemysliteľné dnes....na všetko fláknu kortikoidnú masť a čau...všetky kožné veci bez dobrého lekára sú na velmi dlho....s dobrým je to o kúsok kratšie ...
Veď to,chodila som roky s mužom a mamou,nikdy som nevidela,že by odobrali vzorku a dali na kultiváciu.Diaľkoví dochtori,všetko pokus-omyl,nerozumiem tomu.
lujza.j
18.05.14,08:40
kedysi kožiar prepísal aj robenú masť...kortiokoid bol posledný pokus..dnes opak:(moja máti vo štvrtok u kožnej..už bola o obv.tak že behne aj tam jej ukázať kožu na krku..na ktorú som jej ako prvú pomoc dala nimbový olej-pomohol....dg. že solárna alergia...ako inak kortikoid + na doliečenie a premastenie masť s obsahom parabénov......padááda
štýl pokus-omyl im nevadí, že más plnú chladničku mastí....hlavne, že cvakáme v lekárni
kopretinka
18.05.14,08:48
dobrý kožiar:eek:mám pocit, že aj nemysliteľné dnes....na všetko fláknu kortikoidnú masť a čau...všetky kožné veci bez dobrého lekára sú na velmi dlho....s dobrým je to o kúsok kratšie ...
Veď to,chodila som roky s mužom,a mamou a nikdy som nevidela,že by odobrali vzorku a dali na kultiváciu.Diaľkoví dochtori,všetko pokus-omyl,nerozumiem tomu.
šak o prachy ide,nee?? lekár nemá vyliečiť,lekár iba udržuje stav,aby si pacient stále musel kupovať niečo nové.
dusansl
25.05.14,18:19
K publikovanému príspevku zaoberajúcemu sa tvorbou plesní na tele by som rád upresnil.
,, Výskyt plesní po mnou popísanom preliečení a obnovení črevnej mikrofóry sa nezopakuje do doby , kedy sa znova mikroflóra čímsi vyhubí. Pekný podvečer praje dušansl
Peggynka
25.05.14,18:28
K publikovanému príspevku zaoberajúcemu sa tvorbou plesní na tele by som rád upresnil.
,, Výskyt plesní po mnou popísanom preliečení a obnovení črevnej mikrofóry sa nezopakuje do doby , kedy sa znova mikroflóra čímsi vyhubí. Pekný podvečer praje dušansl
A čím sa ešte vyhubí okrem ATB?
Peggynka
25.05.14,18:31
branislavp
30.05.14,01:05
Je potrebné riešiť to aj zvnútra, ak sa jej chces zbavit. prirodny produkt-cesnak s tymianom plus aloe gel/niektory zo styroch, najlepsie cisty/ aspon 3mesiace. Ak chces viac info, tak meilom rada zodpoviem.

Tak Ti poviem ...v dôsledku toho večného spamovania v rôznych oblastiach zdravia .

Odpovedá sa buď na stránke , alebo radšej nie .

Mierne povedané , ak vieš na všeliakú chorobu ten nejaký liek ( ponúkaš produkty , riešenia , zodpovedať chceš ) , tak by som Ti v tejto chvíli rád aj poprial - ABY SI NEJAKÚ TÚ PLIAGU CHYTILA !!!

No hlavne si porieš to svoje vnútro - najmä hlavu ... poznám niekoľko solídnych psychofarmák , ktoré by Ti rozhodne pomohli v súbehu hospitalizácie na príslušnom oddelení psychiatrického zariadenia po dobu aspoň 6 mesiacov ..
Buchač, odhalil si vnútro tej "Viem pomôcť". Plne sa s Tebou stotožňujem. Ten, kto jej naletí na jej sladké rečičky, tak mu poriadne vyprázdni vrecká a ešte k tomu na dobu - 3 mesiacov.. A že vraj pani učiteľka=viem pomôcť. Veľmi dobre poznám to indivíduum.
korela
30.05.14,04:17
fialová vodička- myslíš hypermangán draselný? ten je na plesne a celkové kúpele nôh veľmi vhodný. Troška pridám z iného súdka, nehovorím, že nie je potrebné užívať ATB, prípadne rôzne masti. No treba si uvedomiť, že nohy musia byť v suchom prostredí(napr. nosiť si do práce náhradné ponožky, ak sa dá), večer umyť a natrieť octom, niekomu vadí neriedený, takže zriediť. Ja píšem o octe, lebo je to najprirodzenejší a najlacnejší bojovník s plesňami. Kúpele nôh v hypermangáne. (Môžete samozrejme používať i rôzne antibakteriálne spreje). Octom vystriekať topánky, papuče, každý deň čisté ponožky, mať iba svoj uterák, nechodiť bosí. Plesňové ochorenia nôh sa opakujú a sú v podstate
" nevyliečiteľné " preto, lebo ľudia si myslia, že keď budú ošetrovať svoje nohy, tak je vymaľované. Lenže tie plesne sú na všetkom, čoho sa ich nohy v bosom stave dotkli. Všetky papuče a aj podlahy, koberce. Boj s plesňami je dlhodobý a hlavne musí dezinfekcia pokryť široké spektrum vecí s ktorými prichádzate do kontaktu. A to je problém, lebo všetci chcú všetko a hneď, a viete si prestaviť, že budete dezinfikovať byt a všetky veci aj niekoľko mesiacov? Ale inak to nepôjde, lebo ak sa aj preliečite a potom si na bosú nohu navlečiete papuče, ktoré ste nosili pred preliečením, ste zase tam, kde ste boli predtým.
Niekto tu spomínal Tea tree olej. To je tiež super pomocník na kúpele nôh(pár kvapiek do vody) a tiež je vhodné ho natierať na nechty a aj do medziprstových priestorov. Budete síce smrdieť naširoko naďaleko, ale výsledok budete vidieť.

Teda to som ani netusila, ake je to vazne... ale ked sa nad tym zamyslim, tak je to logicke... treba plesni venovat pozornost a nebrat to na lahku vahu, je to velka potvora... mne sa zyhryzla do nechta, ale velmi rychlo som vtedy zareagovala, bolo leto, tak som si nechtiky vsimala, mne zabral Canespor sada na nechty, aj dost rychlo, aj poriadne, cize nerozsirilo sa mi to a nemala som problemy, dakedy aj cas zohrava ulohu, ten Canespor je podla mna spolahlivy a ucinny
Nikdy si neobúvam na návštevách cudzie papuče, radšej si v lete natiahnem na nohy svoje bavlnené ponožky, v zime svoje vlnené imidźovky. Cudzie nikdy, a to som nevedela o plesniach dovtedy nič.
korela
30.05.14,04:21
K publikovanému príspevku zaoberajúcemu sa tvorbou plesní na tele by som rád upresnil.
,, Výskyt plesní po mnou popísanom preliečení a obnovení črevnej mikrofóry sa nezopakuje do doby , kedy sa znova mikroflóra čímsi vyhubí. Pekný podvečer praje dušansl
A čím sa ešte vyhubí okrem ATB?
Že čím, všetkým možným. Aj parazitmi napr. Vtedy, ak sa zdravá mikroflóra zničí a prestane plniť svoju funkciu. Tak som to pochopila ja.
Inak som práve čítala
" Prikladaním červených drvených plodov na nohy liečia v kmeni ATHLETE nožnú pleseň a "
http://www.habanero.sk/index.php?action=vyuzitie
Aký máte na to názor?
Peggynka
30.05.14,04:26
K publikovanému príspevku zaoberajúcemu sa tvorbou plesní na tele by som rád upresnil.
,, Výskyt plesní po mnou popísanom preliečení a obnovení črevnej mikrofóry sa nezopakuje do doby , kedy sa znova mikroflóra čímsi vyhubí. Pekný podvečer praje dušansl
A čím sa ešte vyhubí okrem ATB?
Že čím, všetkým možným. Aj parazitmi napr. Vtedy, ak sa zdravá mikroflóra zničí a prestane plniť svoju funkciu. Tak som to pochopila ja.
Inak som práve čítala
" Prikladaním červených drvených plodov na nohy liečia v kmeni ATHLETE nožnú pleseň a "
http://www.habanero.sk/index.php?action=vyuzitie
Aký máte na to názor?
Niečo na tom určite bude...V tých krajinách vraj sa nevyskytuje ani rakovina vnútorných orgánov:https://www.google.sk/?gws_rd=cr&ei=BRaIU47EGYa60QXX1oGgDg#q=lie%C4%8Div%C3%A9+%C3% BA%C4%8Dinky+%C4%8Dili
dariusko
30.05.14,04:50
K publikovanému príspevku zaoberajúcemu sa tvorbou plesní na tele by som rád upresnil.
,, Výskyt plesní po mnou popísanom preliečení a obnovení črevnej mikrofóry sa nezopakuje do doby , kedy sa znova mikroflóra čímsi vyhubí. Pekný podvečer praje dušansl
A čím sa ešte vyhubí okrem ATB?
Že čím, všetkým možným. Aj parazitmi napr. Vtedy, ak sa zdravá mikroflóra zničí a prestane plniť svoju funkciu. Tak som to pochopila ja.
Inak som práve čítala
" Prikladaním červených drvených plodov na nohy liečia v kmeni ATHLETE nožnú pleseň a "
http://www.habanero.sk/index.php?action=vyuzitie
Aký máte na to názor?
Niečo na tom určite bude...V tých krajinách vraj sa nevyskytuje ani rakovina vnútorných orgánov:https://www.google.sk/?gws_rd=cr&ei=BRaIU47EGYa60QXX1oGgDg#q=lie%C4%8Div%C3%A9+%C3% BA%C4%8Dinky+%C4%8Dili

Možno sa neprežierajú ako u nás
korela
30.05.14,04:53
Nechcem začať rolovať, každému je jasné, nedávno to spomínal i buchy.
Čo myslíte, ako často sa môže konzumovať pomerne ostré čilli jedlá. Aj každý deň?
dariusko
30.05.14,04:53
fialová vodička- myslíš hypermangán draselný? ten je na plesne a celkové kúpele nôh veľmi vhodný. výsledok budete vidieť.

Na vojenčine v oných dobách bežná infekcia ... veľmi rýchlo sa dala chytiť .
Ale hypermangán dal infekciu v priebehu týždňa dokopy . Večer umyť a následne si dať ten kúpeľ . Samozrejmosťou je dostatok prísunu čerstvého ľuftu a ľahká - vzdušná obuv .

Aj v Hellerovej knihe Hlava XXII bola fialové vodička medzi prsty univerzálnym liekom
korela
30.05.14,04:55
Dariusko, čilli podporuje i metabolizmus, možno jedno s druhým súvisí. Nejedia toľko škrobov. Myslím si.
dariusko
30.05.14,04:57
Nechcem začať rolovať, každému je jasné, nedávno to spomínal i buchy.
Čo myslíte, ako často sa môže konzumovať pomerne ostré čilli jedlá. Aj každý deň?

Blbá otázka :D
že ako často

Ja som mal teraz prestávku na ostré čili už 36 rokov
inému može stačiť 36 hodím

čili čili přiměřěňě (tak ako tu makčeňov :D )
dariusko
30.05.14,05:01
Dariusko, čilli podporuje i metabolizmus, možno jedno s druhým súvisí. Nejedia toľko škrobov. Myslím si.

VŽDY je tých vplyvov VIAC

a ešte viac je kombinácií týchto vplyvov

a niektoré extra kombinácie vplyvov možu byť extra dobré

a aj NAOPAK :D

PS
Opýtaš sa 3 (slovom troch) dochtorov/genetikointernobiochemickopsychologických a povedia ti 7-8 názorov
dariusko
30.05.14,05:05
Dariusko, čilli podporuje i metabolizmus, možno jedno s druhým súvisí. Nejedia toľko škrobov. Myslím si.

Ja som zas počul, že druhé súvisí nielen s prvým, ale aj s piatym (a zriedkavo aj so štvrtým :D )
Peggynka
30.05.14,05:05
Nechcem začať rolovať, každému je jasné, nedávno to spomínal i buchy.
Čo myslíte, ako často sa môže konzumovať pomerne ostré čilli jedlá. Aj každý deň?
Určite ,veď na tom žijú.Do všetkého to dávajú,aj do lízatiek a zmrzliny.Po lízatku som musela pol lyžičky masla dať do úst,tak pálilo.
korela
30.05.14,05:20
Nechcem začať rolovať, každému je jasné, nedávno to spomínal i buchy.
Čo myslíte, ako často sa môže konzumovať pomerne ostré čilli jedlá. Aj každý deň?
Určite ,veď na tom žijú.Do všetkého to dávajú,aj do lízatiek a zmrzliny.Po lízatku som musela pol lyžičky masla dať do úst,tak pálilo.
Hej, lepšie zaúčinkuje ako voda. Prvýkrát som pozerala predvčerom ten franc. seriál iba kvôli papričkám, ani chlieb, ani voda, iba olej zastaví pálenie, čiže tuk, aj maslo.
Ešte som zabudla, že podporuje vylučovanie endorfínov, preto sú takí prívetiví a usmiati. Lepšie ako AD.
BXLmiami
30.05.14,07:45
Nechcem začať rolovať, každému je jasné, nedávno to spomínal i buchy.
Čo myslíte, ako často sa môže konzumovať pomerne ostré čilli jedlá. Aj každý deň?
Určite ,veď na tom žijú.Do všetkého to dávajú,aj do lízatiek a zmrzliny.Po lízatku som musela pol lyžičky masla dať do úst,tak pálilo.
Hej, lepšie zaúčinkuje ako voda. Prvýkrát som pozerala predvčerom ten franc. seriál iba kvôli papričkám, ani chlieb, ani voda, iba olej zastaví pálenie, čiže tuk, aj maslo.
Ešte som zabudla, že podporuje vylučovanie endorfínov, preto sú takí prívetiví a usmiati. Lepšie ako AD.
Aj každý deň môžeš jesť-pokiaľ máš na to genetiku.Nezabudni,že v tých oblastiach na tom žijú,matka v gravidite neprestane jesť ostré,ani počas kojenia a dieťa v pohode dostane čili pastu.Takže majú na to genetiku asi tak ako my na jablká.Na čili genetiku veľmi nemáme a tak si rozhodne nemôžeme dovoliť to čo oni a ak to skúsime,určite bude pri 80% ľudí problém.
Viem pomôcť
09.03.16,20:00
Niekde sme sa stretli,keď ma poznáš?Tak sa podpíš,možno naozaj.....Keďže tak vehementne tvrdíš a urážaš, buchač,máš s tým skúsenosť? Lebo ja najprv vyskúšam a potom si to dovolím povedať.