foresterbig
18.12.16,20:06
Mám zlú skúsenosť keď mi v papiernictve predavačka odmietla vrátenie tovaru a neskôr sa odvolávala na tento papier ktorý si po 20 min čakania vytlačila a prilepila na pokladňu. Je to podľa vás v poriadku?

"Tovar zakúpený v našej predajni nie je možné vrátiť späť. Umožňujeme výmenu tovaru za iný v tej istej hodnote,opierajúc sa o ustanovenie paragrafu 615 Občianskeho zákonníka ktorý znie:Plnenia ktoré sa s predajom vecí obvykle neposkytujú treba osobne dohodnúť.
Nie je zákonnou povinnosťou predávajúceho aby prijal tovar späť".
ivka70
18.12.16,19:11
Tovar zakupeny v kamennom obchode nie je mozne vratit, jeho vratenie ci vymena za iny tovar je len na dobrej voli predavajuceho.
Je irelevantne, ci tam ten vytlaceny papier bol alebo nie, nemusi ti tovar zobrat spat, nemusi ani pristupit na jeho vymenu.
foresterbig
18.12.16,19:19
S toho čo píšeš vyplýva že sa nedá vlastne tovar vrátiť ani vymeniť v žiadnom kamennom obchode legálne z titulu zákona.
To je fakt na vôli/nevôli predávajúceho,to je nejaká haluz nie?
ivka70
18.12.16,19:57
Nie, nie je to haluz. Tovar, ktory vidis a vyberies si osobne, nemas dovod vracat ako ten, ktory si vyberas cez web, kde ho vidis len na fotke.
kopretinka
18.12.16,20:02
ty si fakt dobrý,načo si to kupuješ,keď to potom nechceš???? prečo by ti mal predávajúci vziať tovar naspäť?? že sa to tebe už prestalo páčiť?? tento tvoj názor je haluz,ale že riadne veľká.
Milujem takýchto zákazníkov
jslancik
19.12.16,06:42
priateľu, ty si prišiel z nejakého paralelného vesmíru, v ktorom to vôbec niekedy bolo možné? lebo pokiaľ viem, na Slovensku v kamennej predajni nikdy nebolo zákonným spôsobom nariadené prijať tovar naspäť. Neviem, prečo sa čuduješ.

Mimochodom, ty si sa minimálne 20 minút snažil presvedčiť predavačku, že máš nárok na niečo, na čo žiadny nárok nemáš? Dúfam, že keď už vieš, akú blbosť si spravil, sa jej pôjdeš ospravedlniť za svoje správanie...
foresterbig
19.12.16,09:51
Logiku to síce má ale sú prípady kedy si človek niečo kúpi a až doma zistí že to nemôže použiť lebo...Určite sa s tým už stretol každý a aj ten čo je na druhej strane bariéry a reaguje podráždene že kopretinka.
Určite je s tým viac práce a viem že obchod radšej predáva ako vymieňa tovar ale psychológia predaja je iná.Zákazník ktorý má takúto skúsenosť a je mu vyhovené a to aj keď zákon je proti nemu sa vždy rád vráti do konkrétneho obchodu ako aj šíri dobré meno čo v dnešnej konkurenčnej dobe je 100x výhodnejšie pre firmy ako spraviť tak triviálny úkon o vrátenie tovaru.
Tak činí väčšina serióznych obchodoch.
foresterbig
19.12.16,10:00
Uvediem príklad z vlastnej skúsenosti keď som kúpil v Obi kúpelňovú skladaciu stenu ako záves pred vaňu.Všetky rozmery sedeli ale bol problém že jedna stena bola vysunutá o 10cm a tým pádom by sa neprekryl jeden z rohov vane.Tovar som zaballi do pôvodného obalu a odniesol do predajni.Predavač bez mihnutia brvou mi tovar na základe účtu vykešoval a bolo vystaráno.V tomto obchode som kúpil xy vecí a ešte aj kúpim lebo prečo asi?
Dáša_
19.12.16,10:01
Vieš, ono to má dve strany. Minule mi známa rozprávala, ako boli na oslave. Kopec nádhernej výzdoby. Akurát, ked sa pozrela bližšie, všetka výzdoba mala štítky. A veľkou starosťou hostiteľky bolo, aby sa štítkom nič nestalo. Oni totižto pred oslavami vždy nakúpia v obchodoch, ktoré umožňujú vrátenie. A po oslave pekne krásne pzbierajú a vrátia.... A predajne s fotoaparátmi by vedeli rozprávať o dovolenkách nafotených na nových foťákoch..... A mnoho iných príkladov. Takže tak, nie je vždy chyba iba na strane predávajúceho. Len pozná svojich zákazníkov....
foresterbig
19.12.16,10:09
Beriem,ale to je už daň za toto gesto. Bohužiaľ v tejto banánovej republike a ľuďmi ktorý túto možnosť zneužívajú je určite viac a napríklad mňa by to ani nenapadlo..Asi je zase ten seriózny zákazník v nevýhode a musí znášať opatrenie kvôli takýmto vychcálkom.
Dáša_
19.12.16,10:33
nuž o tom je napríklad celý občiansky zákonník, celé trestné právo. seriózneho človeka nenapadne veľa vecí... Ale kvôri pár jedincom sa musí riešiť kopec blbostí..... Zober si len také parkovanie na chodníku - seriózneho človeka nanapadne parkovať tak, aby nikto neprešiel okolo. Až na pár jedincov. A tak kvôli nim treba parkovať tak, aby ostal 1,5m. A to je občas sakra ťažké.