MojeMenoJeMilos
19.12.16,08:36
Dobry den.
Mal som nehodu. Najskor som cakal vyse tyzdna za obhliadkou, nasledne mi prislo rozhodnutie z poistovne o totalnej skode..odniesol som auto do servisu. Vysku som sa zatial nedozvedel. Na moju otazku v infocentre mi povedali ze mi poslali list. Ten mi dorazil o tyzden. Ziadaju v nom vypis z airbagovej riadiacej jednotky. Poslal som ho obratom cez email. O dva dni som sa pytal co sa s pripadom deje. Cez obstrukcie som sa po 3 prac. dnoch dozvedel ze moj email bol posunuty na prislusne pracovisko a odtial mi odpovedali ze pripad je v setreni a ze mne aj vinnikovi nehody zaslali akysi dotaznik..
Ma poistovna pravo takto natahovat cas? Vsetky potrebne veci som odovzdal osobne pri nahlaseni. Preco odo mna vyzaduju vypis z riadiacej jednotky a potom akysi dotaznik? Vsetko postou, aby mi to prislo az o tyzden? Viete mi niekto poradit co mam robit? Som uz mesiac bez auta..
ivka70
19.12.16,07:41
A na co vlastne cakas, ked uz - ako pises - mas vyjadrenie o totalnej skode?
expeeert
19.12.16,07:52
Preštuduj si zákon č. 381/2001 o PZP http://www.epi.sk/zz/2001-381
a podľa toho konaj.
Odporúčam komunikovať s poisťovňou len písomne (listy - doporučene!), žiadne emaily, telefonáty a pod.
Do 3 mesiacov to musia ukončiť, takže máš ešte 2 mesiace...
Bez auta môžeš byť aj po tých 3 mesiacoch, keď ti pošlú len časť nákladov, vynaložených na opravu/kúpu nového auta, ak vôbec niečo pošlú - aj to sa stáva...
bubkoch
19.12.16,11:26
Aka pzp ked ty si vinnik ? Co to splietas ???
Žabinka
19.12.16,11:34
a to kde sa píše že je vinník????? :eek: lebo ja čítam: a ze mne aj vinnikovi nehody zaslali akysi dotaznik..;)
Martuk
19.12.16,11:53
ak som to správne pochopil, tak tebe ako poškodenému poslala poisťovňa vinníka lajstro Uplatnenie zo škody z PZP a vinníkovi lajstro Oznámenie škody z PZP. Píšeš, že si všetky potrebné veci doložil. Ak máš kópie, tak nám povedz, čo všetko si doložil, budeme múdrejší.
Žabinka
19.12.16,12:01
a to mínus nie je odo mňa..;) pre istotu..;)
bubkoch
19.12.16,12:44
Joooj ja slepy... Rychlo citam a potom to tak dopadne ... Moja chyba
MojeMenoJeMilos
19.12.16,13:14
Na poistovňu som odniesol vyplnené Oznámenie poškodeného o poistnej udalosti, kópiu TP, kópiu vodičského preukazu a farebnú kópiu správy o nehode.
O prevzatí týchto dokumentov mám písomné potvrdenie, ktoré som si od pracovníka vyžiadal.

Poisťovňa mi zaslala Dotazník k oznámeniu o vzniku škodovej udalosti. Jeho obsah je totožný s obsahom Oznámenia, nie je to však oficiálne tlačivo, ale len dokument vytvorený vo worde.
Teda poisťovňa má:
1. Správu o nehode
2. Oznámenie poškodeného o poistnej udalosti
3. dodatočne vyžiadaný výpis z RJ airbagov

a žiada tretie tlačivo s tými istými informáciami. Podľa mňa ide o obyčajné naťahovanie času a na žiadosť vyplnenia takéhoto tlačiva nemajú právo. Rád by som však poznal názor ľudí zbehlejších, prípadne nejaké rady ako postupovať ďalej.
Ďakujem
misoft
19.12.16,13:21
Tipnem si - Kooperativa....
MojeMenoJeMilos
19.12.16,13:55
wustenrot
misoft
19.12.16,13:56
Čert ako diabol.....
Martuk
19.12.16,16:43
o naťahovanie času ani ísť nemusí, pretože pri hlásení hlásenku spracováva systém a ten nemusí vedieť, čo všetko si doložil, totiž po zaevidovaní systém automaticky a to chcem zdôrazniť, automaticky generuje úvodný list, v ktorom sú všeobecne popísané potrebné doklady (napr. znalecké posudky z dopravy a zdravotníctva, výsluchy a správy z polície, pričom ani jedno z tohto vôbec nemuselo byť a pod.), preto pokiaľ sú v tomto liste uvedené veci, ktoré máš doložiť a ktoré si už doložil, tak tieto body proste ignoruj. Píšeš oznámenie poškodeného, to sa inak nazýva uplatnenie poškodeného z PZP. Čo sa týka tvojho názoru: Podľa mňa ide o obyčajné naťahovanie času a na žiadosť vyplnenia takéhoto tlačiva nemajú právo - k tomu ti poviem nasledovné: aby poisťovňa mohla adekvátne riešiť takéto veci, potrebuje mať všetky dostupné veci a podklady, ktoré potrebuje na riadne prešetrenie tvojej situácie a ver mi, že takýchto dokladov môže byť aj 200 A4!! Z mojej praxe viem, že takéto prípady sa riešia aj niekoľko mesiacov a niekedy, zdôrazňujem niekedy, k vyriešeniu môže byť potreba milión papierov.
MojeMenoJeMilos
19.12.16,18:03
To by bolo všetko v poriadku, ak by potrebovali vedieť niečo dodatočné. Oni sa ma však opätovne pýtajú na niečo, čo už majú trojmo a navyše 20 dní. V sprievodnom liste jasne žiadajú o ,,doloženie" údajov, ktoré už skoro mesiac majú na stole. Ak mi totiž prišlo rozhodnutie po par dňoch od obhliadky, ako je možné že prípad znovu šetria?
,,Oznámenie o poistnej udalosti" - to je presný prepis názvu tlačiva, ktorého kópiu mám doma a ktorú som spolu s pracovníkom poisťovne náležite vyplnil.
Martuk
20.12.16,06:03
tak potom neviem, ešte nám prezraď o ktorú poisťovňu sa jedná
misoft
20.12.16,08:26
Potom ti zostáva jedno - zistiť, či Wustenrot je v SAP (Slovenská asociácia poisťovní), ak je, podať tam sťažnosť na ňu https://www.slaspo.sk/18518 (i keď samotná SAP toho veľa nezmôže, ale poisťovňa bude v obraze, že je "sledovaná"), alebo to riešiť právne.
Ja totiž v postupe poisťovne vidím určité obštrukcie, snahu vyhnúť sa plneniu poistných podmienok.