Adiks
19.12.16,10:47
Auto konateľa s.r.o. nie je v technickom preukaze napísané na s.r.o., ale na konateľa ako súkromnú osobu. Auto bolo kúpené pred 8 rokmi a s.r.o. platila daň z mot.vozidiel a uplatňovala si do daň.výdavkov náklady za spotrebované PHL a základnú náhradu za prejazdené km. Náklady na opravy a náhradné diely si do daň.výdavkov neuplatňovala. Problém je, že takéto výdavky si môže uplatniť len SZČO, a aj to len spolu s cestovnými náhradami pri vyúčtovaní pracovnej cesty. Chcem sa opýtať, ako teraz po 8 rokoch dostať auto do účtovníctva s.r.o., predpokladám, že odpočítanie DPH a daňové odpisy sú neuplatniteľné, ide mi o to, aké účtovné zápisy v súvislosti s autom je možné teraz ešte účtovať, ako určiť napr. cenu na stanovenie účtovných odpisov. S tým súvisí aj druhá otázka, ak som SZČO a mám súkromné auto a nevykonávam prac.cestu, ale vykonávam jazdy súvisiace s podnikaním v rovnakom mieste, ako je miesto môjho podnikania (v mojom prípade Košice), čo si vôbec môžem v súvislosti s autom uplatniť do daň.výdavkov ?