antonio1
20.12.16,09:33
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Kúpil som auto, ktoré bolo dovezene pred dvoma rokmi zo Śvajčiarska. Predajca ho kúpil a stálo mu na dvore odhlásené až do roku 2016. Keď som auto kupoval majiteľ mi povedal že to auto pri prevoze nepreclil, ale že to nie je problém, že to zaplatím 100 euro pokutu a všetko bude vybavené. Tak som to neriešil a auto som kúpil spísali sme KPZ. No keď som prišiel domov tak som zistil že to clo ma nebude stáť 100 euro ako hovoril ale 10% z ceny vozidla + 20% daň. Tak som sa rozhodol auto mu vrátiť keďže by ma to stálo ešte minimálne 4000 euro. Majiteľ však s odstúpením KPZ nesúhlasí.
ivka70
20.12.16,08:35
a mas tu informaciu o 100 eur v zmluve? pripadne je v zmluve, ze auto je nepreclene? mal ho vobec predajca zapisane ako majitel (to asi bez zaplateneho cla a pod. nejde)?
antonio1
20.12.16,08:37
Nie nieje to v zmluve, a predajca nie je zapísaný v technickom preukaze ako majiteľ, povedal mi že je to jeho kamarát no keď som dotyčného vyhľadal cez fb. Tak mi tvrdil že toho pána nepozná osobne ale, že sa to riešilo cez dalšiu tretiu osobu. No clo by sa malo platiť hneď pri dovoze auto na hranici no ten pán to tak neurobil. A ak nie je auto preclené tak sa nedá prihlásiť.
ivka70
20.12.16,09:25
a s kym si uzatvoril kupnu zmluvu?
dmc
20.12.16,09:26
Kupil si si auto - neprihlasene. Vedel si ze je neprihlasene a dokonca si vedel ze je nepreclene. Tak mas auto - presne podla zmluvy.

Mozes ho pouzivat doma na dvore - na svojej sukromnej komunikacii na svojom pozemku. Alebo ho mozes pouzit na suciastky....ale sa na neho mozes pozerat- SHOW car..

V com nedodrzal predajca kupnu zmluvu ???? Auto je presne ako je napisane v zmluve - tak na akom zaklade chces od nej odstupit ?


.. a dokonca citam ze si ho ani nekupil od majitela ? No parada. Veeeela stastia a hlavne zdravia.

Ja viem ze moj prispevok znie sarkasticky - ale na toto sa inc neda reagovat.
antonio1
20.12.16,09:42
kúpnu zmluvu som uzatvoril s tým pánom, ktorý to auto kupil od toho pána na ktorého bolo auto povodne napísané resp. už odhlásené
misoft
20.12.16,10:36
Inými slovami - si v p é r d e l i.... memáš peniaze, máš auto, ktoré je nepreclené, nedá sa prihlásiť, predal ti ho človek, ktorému ani nepatrí......
Žabinka
20.12.16,10:38
dá sa prihlásiť, ale až po preclení..;) ale to je tak, keď to je taká obyčaj naša slovenská.. najprv konať a potom rozmýšľať..
Žabinka
20.12.16,10:42
sám píšeš že si vedel že auto je nepreclené a teda neprešlo colnicou a tá logicky nemohla vyčísliť DPH: Keď som auto kupoval majiteľ mi povedal že to auto pri prevoze nepreclil... hádam si si po tejto informácii nemyslel, že zaplatíš len tých 100€ ako pokutu, niekto to clo a DPH musí zaplatiť..;)
nechal si sa obabrať, auto ťa vyjde sakra draho, ak ho chceš zlegálniť..
ale to nie je dôvod na odstúpenie od zmluvy z tvojej strany.. neznalosť zákona neospravedlňuje..;)
buchač
20.12.16,10:45
antonio1 (Dnes 11:42) kúpnu zmluvu som uzatvoril s tým pánom, ktorý to auto kupil od toho pána na ktorého bolo auto povodne napísané resp. už odhlásené
===================
Kúpil od kupcu, ktorý auto kúpil od predajcu, ktorý ho kúpil od predávajúceho, ktorý ho kúpil od predávajúceho, ktorý ho získal od ....

No pekne...ja by som sa ešte pozrel do nejakej databázy, či to auto je vôbec oficiálne a nie nejaká čorka.
Lebo sa veľmi rýchlo môže stať, že pri prihlasovaní auto kľudne bude zhabané.
antonio1
20.12.16,10:45
takže ked on povedal že auto nechce naspat tak mam smolu a budem to musiet všetko zaplatit ja ? a nie nieje kradnuté písal som si s povodným majitelom ktorý ho mal na seba prihlasené vo švajčiarsku dva roky potom sa mu pokazilo a predal ho tomu pánovi od ktorého som ja kupil on ho asi opravil a chcel na nom zarobit .
Jakubec
20.12.16,13:39
Pokial ti majitel v rozpore so skutocnostou tvrdil, ze za 100 eur odstranis vadu auta spocivajucu v jeho neprecleni a toto tvrdenie je nepravdive, tak mas pravo odstupit od zmluvy (predpokladom by bolo, ze vies dokazat, ze ti bolo tvrdene to, co ti bolo tvrdene)
Pokial ti majitel neoznamil, ze auto ma vadu spocivajucu v jeho neprecleni, tak mas pravo pozadovat od neho odstranenie pravnej vady predavaneho auta a pokial tak neucini alebo je vada neodstranitelna, mas pravo odstupit od zmluvy. Vie predavajuci dokazat, ze Ta na vadu auta pri predaji upozornil?