ZuzanaA
20.12.16,12:48
Prosím o radu. Vo firme máme zamestnancov pracujúcich 6 hodín denne od 8 do 14. Okrem tohto času ešte otvárajú a zatvárajú brány na našich pobočkách. Čo bolo vykazované ako pol hodina denne. Za to mali doteraz platené ako za nadčasy. Chceli by sme sa vyhnúť nadčasom a tento čas strávený otváraním im zarátať do normálneho pracovného času a o tú pol hodku menej by pracovali cez deň. Bolo by to možné definovať takto? Pondelok až piatok - 6.45-7.00 otváranie, 8.00-13:30 práca na pracovisku a 17.45-18:00 zatváranie, spolu je to týc h 6 hodín. Dá sa to takto prosím? Ďakujem.
ivka70
20.12.16,12:07
a to vam pripada normalne, zamestnat ich len na 6 hodin ,ale "zabit" im den od 6:00 do 18:30 (aj s prichodom a odchodom)? Musite ich velmi dobre platit ,ked sa na toto daju.
ZuzanaA
20.12.16,12:32
Oni ten den nezabiju, otvaraju branu v mieste svojho bydliska, majú to blizko, netrvá im to ani tých 15 minút. Ivka, viem že sa v mzdových veciach vyznáte, potešilo by ma, keby ste navrhli nejaké iné riešenie, alebo mi odobrili to moje. Na otváranie iných prevádzok máme napr. dohodárov čo robia len to, ale týchto dvoch nám vyhovuje, že bývajú blizko a teda s tým nie je žiadny problém.
ivka70
20.12.16,13:05
Zaviedla by som rovnaky standard ako na inych pobockach. Uzavrela s nimi dohodu len na otvaranie/zatvaranie bran a PP nechala tak ako maju povodne (ten je urcite na inu cinnost).
Navrhovana uprava pracovneho casu sa mi nepaci, tam by mozno aj IP ci hygiena pri kontrole zmluv protestovali.
ZuzanaA
21.12.16,05:51
Dakujem. Sef na mna ale tlaci :( Navrhovana uprava casu je nestandardna to ano, chapem ze sa vam "nepaci" :), chcem sa spytat, co konkretne by mohol IP ci hygiena vytknut prosim?
ivka70
21.12.16,07:28
Kvoli tom urozkuskjovaniu pracovneho casu? Neviem to potvrdit, ale mozes si to oerit na IP aj hygiene ,ci to je mozne, takto kuskovat PP. A preco im nedate dohodu na tu pol hodinu?
ZuzanaA
21.12.16,08:36
Skúsim overiť teda na IP. Najradšej by som im dala dohodu tiež, bolo by to najčistejšie, skúsim presvedčiť šéfa na to. Ďakujem za ochotu :)