zelenydom
20.12.16,13:40
Mate niekto skusenosti s podlahou z dlazkovice? Je lepsia nez laminat, na ktorom nam vadi, ze je tvrdy a hlucny?
Vdaka.
jezo421
21.12.16,05:07
To ze Buchac este nevidel kvalitne palubovky, neznamena ze neexistuju. Napr. tu: http://www.quercus-parkety.sk/masivne-podlahy/kolekcia-renaissance.html?parquet_variant=7

Len cena tomu tiez zodpoveda. Ja som z nich urobil iba schody. Aj keby som nevedel co s peniazmi, v celom dome mam podlahovku. Ale podlaha by to bola moc pekna...
buchač
21.12.16,07:27
Takže asi takto :

Ježo...to čo som ja videl, to sa Tebe bude možno iba snívať.
Ježo...otázka znie na skúsenosti.
Ježo...jeden je spokojný s tým a druhému to nemusí vyhovovať.
Ježo...a že si Ty nepochopil, že som zástancom dreva ?
jezo421
21.12.16,08:57
Ako obvykle nadute kecy chrobaka Truhlika :-)
Ale este doplnim pre dotazovatela: problem "klacickej dlazkovice", teda smrekovych paluboviek od nejakeho miestneho stolara je vlhkost. Nejde o to ze by sa podlaha pokrutila, ale dosky dost znacne zosychaju. Po par rokoch tam kludne mozu vzniknut niekolko milimetrove spary. V-hrany dojem ciastocne maskuju, ale aj tak to nie je moc pekne.
pavol54
21.12.16,09:44
problém je v použití podľa kúrenia. Laminát(lisovaná hobra s potlačou) má stály tvar a celá podlaha sa pohybuje preto plávajúca. Klasická dlážkovica sa niekedy na stavbách robila tak že sa pribíjala o konštrukciu takže zmena tvaru nesčítavala medzery od viacerých dosák. parkety sa nalepovali, dnešné podlahoviny sú vlastne viacvrstvové, takže sú to vlastne veľkoplošné parkety.
jezo421
21.12.16,09:45
Minusiek mi mozes davat kolko chces, mne to nevadi :-P
buchač
21.12.16,09:48
Očuj Ježo...nechaj si tie invektívy pre toho, čo Ťa ráno obúval.
...a nie je to po prvýkrát, čo sa takto realizuješ.

Ale ak chceš v takomto duchu viesť diskusiu ?
Nemám problém, ale potom to bude o niečom inom.
jezo421
21.12.16,09:51
:-))))
zelenydom
21.12.16,13:43
Dakujem vsetkym za komenty. Nechcem vyzerat ako ignorant, ale aky je rozdiel v kvalite a cene medzi drevenou podlahou 'parkety' a dlazkovicou? Plavajuci laminat nechceme urcite, je drevena plavajuca ina? Vdaka
pavol54
21.12.16,15:32
už si sa zorientoval, tak si nájdi v googli drevené podlahy, dlážkovica len u stolárov
marleau
21.12.16,15:51
jezo421, nesmieš dať rozumnejší príspevok ako on, to sa neodpúšťa. Si zapamätaj, sú nadradení a potom tí ostatní, tak to tu chodí.
buchač
21.12.16,16:03
marleau (Dnes 17:51) jezo421, nesmieš dať rozumnejší príspevok ako on, to sa neodpúšťa. Si zapamätaj, sú nadradení a potom tí ostatní, tak to tu chodí.
===============
Si na omyle, inak to je :

Sú tu rozumnejší, čiže ja a ostatní.
Tí ostatní sú sprostí...čiže Ty a iní....je vás tu zopár.
ALE TY si výnimka...TY si nacista (to je už diagnóza na hlavu) a ani sa tým netajíš !

Chodí to tu aj tak, že sa nejak oponent neuráža...poddžubuje sa síce statočne, ale urážky veru nie.
Ak dôjde k urážke, tak nasleduje adekvátna odpoveď...v mojom prípade teda určite.
zelenydom
21.12.16,17:06
Wow, ......uzatvaram otazku (aspon na tejto 'porade')
jezo421
21.12.16,20:02
marleau, to je v pohode, poznam toho uja uz dost dlho. A s ujmi sa nediskutuje, ujov treba len ignorovat. Ved on je ciste neviniatko, ako ti napisal "poddžubuje sa síce statočne, ale urážky veru nie." Fasa som sa na tej vete pobavil. Dedko nema kuska sebareflexie :-)