miskaxx158
21.12.16,10:58
Prosim o radu...Vlastnim reproduktory s podporou bezdrotoveho pripojenia NFC a bluetooth. Zaznamenala som od suseda napadanie pripojenia rusickou. (neda mi v kratkosti neobjasnit, jeho dunive zvuky prekryvam dunivymi :)
Takze ide skor len o moj komfort. Chcem sa opytat na NFC pripojenie, kedze na jeho vyuzivanie treba mat zapnuty bluetooth. Moze aj toto rusicka napadat, kedze ide o vysielanie velmi maleho elektromagnetickeho pola s porovnanim so samotnym BT?

Som v tomto laik. Je potrebne dokupit nejake tagy k spojeniu Android/NFC alebo staci nainstalovat aplikaciu pre parovanie NFC?
Aktivny zdroj - Samsung Galaxy A5 A500F
Dakujem
misoft
21.12.16,14:17
NFC má dosah pár cm. Ak sused "ruší" BT - NFC nemôže - NFC ide na inej frekvencii - cca 13,5MHz, kdežto BT je na frekvencii 2,4GHz - ako WiFi.
Takže pokiaľ by si chcela použiť NFC - tak výstupný zdroj by mal byť pár cm od reproduktorov.
Viacej tu:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Near_Field_Communication
a z toho:
"Bluetooth párovanie – v budúcnosti bude párovanie Bluetooth 2.1 zariadení s podporou NFC veľmi jednoduché tak, ako keby ste ich priložili blízko k sebe a tým sa akceptovalo spárovanie zariadení. Momentálne pomerne zložitý proces aktivácie Bluetooth na oboch zariadeniach, vyhľadanie, párovanie a autorizácia bude nahradená jednoducho „priblížením" mobilných zariadení k sebe."