Betina2
21.12.16,13:05
Ako docieliť, aby si klient prevzal svoje doklady ? Nekomunikuje a poštové zásielky nepreberá..
taiko
21.12.16,12:10
preco zalezi na tom, aby si klient prevzal doklady ?
Betina2
21.12.16,12:15
podla mna áno, kedže už nespolupracujeme a sú to jeho doklady ....mne len zaberaju miesto
Janiela
21.12.16,13:01
Tiež mi asi traja takto prestali komunikovať a dvoch už mám zosnulých. Doklady zaberajú miesto...
maped
21.12.16,13:06
aj u mňa takto ostali doklady v šanónoch. Daj si to zo šanónov von, zviaž a tak archivuj. Inak to veľmi zaberá miesto. Najhoršie je, že nemáme podpísaný protokol o prevzatí dokladov, teda ich musíme mať u seba :-). Ten môj klient už skončil podnikanie a mal aj zam-cov, tak archivujem aj mzdové. Aspoň som ti chcela napísať že sa toto stáva aj iným :-)
Betina2
21.12.16,18:15
bude to pekná kôpka, niekolko širokych narvanych šanonov...:( im to sakra nechyba ? ved su tam všelijake citlive udaje...a ja nemam zmluvu, takže nie som povinná nič na svoje náklady v mojich priestoroch archivovať... každy normalny človek by si to prevziať mal...ved firma je PO a nezanikla. Maped 10 rokov určite (mzdove aj dlhšie) nebudem archivovať...to sa radšej nejako dopatram kde byvaju a hodim im to cez plot do dvora....oni nemaju papier o dodani dokladov...ja nepotrebujem teda o odovzdani....
mari2x
21.12.16,21:10
Ak si si istá, že nemajú papier o dodaní tebe a štvú ťa, tak hoď do kontajnera.
Consultix
21.12.16,23:30
Dokumenty, ktore podla registraturneho planu maju trvalu archivnu hodnotu, by som smeroval do statneho archivu (najma mzdove). Ak ich archiv odmietne prevziat, tak si myslim, ze z pravneho hladiska by bolo mozne ich likvidovat.
V pripade klientov FO, uz zosnulych by som kontaktoval notara, ktory prejednava dedicstvo, resp. dedicov.