Michal.novo
22.12.16,18:13
Ahojte, dal som sa nahovoriť na štedrú kartu od SLSP ...nejako sa mi to nezda ze by to bolo fakt bez uroku ...ked si zalatim napr. 500 € naftu mesacne a zaplatim to k 5 dňu v mesiaci /cize do tych 50 dni ako je predpisane/ neplatim ziadne uroky ? ani rocne za celkovu pozicanu sumu ?

Ďakujem :)
buchač
22.12.16,17:54
Ja túto kartu mám...ešte som neplatil ani cent na úrokoch.
ALE záleží od okolností....lehota na splatenie je trochu inak formulovaná.

Nebolo by od veci, aby si si poriadne preštudoval podmienky zmluvy....respektíve získal si informácie, o čo tam vlastne ide.
misoft
22.12.16,19:51
A podmienky sú tam niekedy fest tvrdé - stačí sa omeškať a oči sa pretočia....
rombo1
22.12.16,21:09
Pokiaľ vždy vrátiš všetko do 20. dna nasledujúceho mesiaca, tak neplatis žiadny úrok.
Valcake
22.12.16,22:17
Neboj sa platiť štedrou kartou, ale vždy si sleduj, aby si mal v budúcom mesiaci k danému dátumu /ja mám tiež do 20./ presunuté peniaze z účtu na účet štedrej karty. Pozor transakcia prebehne cca 24 hod. maj to na pamäti.
Za platbu štedrou kartou ťa aj odmenia ...sú obchody kde máš zase zľavy.
Treba to využiť.
Môžeš si to všetko preštudovať...napr.
https://www.slsp.sk/sk/ludia/doplnkove-sluzby-pre-kreditne-karty/odmena-za-platbu-kartou
expeeert
23.12.16,08:18
Tie zľavy sú odrb - ty dostaneš zľavu 0,5- 1%, ale banka si vypýta od obchodníka 2-3%, niekedy aj viac. A obchodník spraví čo? Nebude ukrajovať zo svojho zisku, ale premietne tieto náklady do ceny. Pokiaľ to nie je veľmi rozšírené - kebyže to robí iba jedna banka tak možno ani nie, ale je to pomaly v každej banke, takže postupne sa to premietne do cien v každom obchode, kde majú platobné terminály. A zase zarába hlavne banka a ľudkovia sa vytešujú, ako zarobili.
Čím viac sa to bude používať, tým horšie...
buchač
23.12.16,08:41
expeeert (Dnes 10:18) A zase zarába hlavne banka a ľudkovia sa vytešujú, ako zarobili.
Čím viac sa to bude používať, tým horšie...
==================
Prispejem troškou na kopu, samozrejme, že s Tebou súhlasím.

Jasné, že banka je v pohode. Ešte neexistuje, aby banka bola charita.
Hentá kreditka sa v podstate oplatí na výnimočnejšie situácie...platby v zahraničí, nenabehnutie výplaty na účet a podobne.

Ja osobne túto kartu využívam pri platbách cez internet zo zahraničia, kde je nutná platba vopred (Aliess, Ebay a iné). Mám na nej minimálny limit, t.j. 300€.
Ak by sa nejaký hacker nabúral do tej nejakej siete a vydrancoval účet (aj také už sa niekde stalo), tak prídem len o tých maximálne 300€. Ten klasický účet bude nedotknutý.
expeeert
23.12.16,08:54
Nemyslel som na túto konkrétnu kreditku, ale všeobecne to "vrátenie" sumy za nákup - to funguje aj na bežných debetných kartách.
Samozrejme, že banka nie je charita, len veľa ľudí nevie, ako tento systém funguje a ako ich banka dokáže presvedčiť, ako "ušetrili"...