pgfcb
24.12.16,12:17
Dobrý deň. Pracujem z jednej firme 1 rok aj 4 mesiace a mám zmluvu na neurčito. Zamestnávateľ nám ešte oficiálne nič neoznámil, ale budeme sťahovať do dediny vzdialenej 10 km od súčasného miesta. Dochádzka mi z rodinných dôvodov nevyhovuje, takže nepodpíšem Dodatok o zmene miesta výkonu práce. Viete mi poradiť, ako postupovať, na čo si dať pozor aby som mal nárok na odstupné? Vopred ďakujem za rady.
kopretinka
24.12.16,11:54
§ 63
Výpoveď daná zamestnávateľom

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) sa zamestnávateľ alebo jeho časť
1. zrušuje alebo
2. premiestňuje a zamestnanec nesúhlasí so zmenou dohodnutého miesta výkonu práce

§ 76
Odstupné

(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné najmenej v sume
a) jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dva roky a menej ako päť rokov

(2) Zamestnancovi patrí pri skončení pracovného pomeru dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) odstupné najmenej v sume
a) jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval menej ako dva roky,

mmch,keby to bolo 100km,tak sa nečudujem,ale 10??
ivka70
25.12.16,13:18
korela
26.12.16,12:36
Neviem, o čo ide pgfcb, ale napr. v BA je sťahovanie firiem na vzdialenosť okolo 10 km v rámci mesta prakticky časté a v norme. Ľudia sú radi, že pracujú. Konkrétne 4x za 5 rokov, samozrejme, že to každému nevyhovuje. A to ide o stovky pracovníkov.
kopretinka
26.12.16,20:59
tuším sa odsťahoval aj pgfcb,lebo nereaguje.