tarznass
26.12.16,18:40
Zdravim. Napriek 30rocnej stavebnej uzevere a 5rocnemu predkupnemu pravu v katastri NDS nekomunikuje ohladom odkupenia nehnutelnosti a prilahleho pozemku na stavbu privadzaca k dialnici. Dom sa snazim uz niekolko rokov odpredat. ale bezuspesne. Je mozne moj problem riesit v pravnej rovine?
buchač
26.12.16,19:03
Hm...

To akože chceš štát donútiť, aby kúpil nehnuteľnosť, kedy Tebe vyhovuje a kedy TY určíš ???
Nuž, takto to veru nefunguje.
Štát kúpi vtedy, keď to bude aktuálne...atď.

Ale keď máš dosť peňazí na právnikov, tak sa so štátom môžeš súdiť...v tom Ti nik nebude brániť.
tarznass
27.12.16,11:32
Dakujem za vycerpavajucu nehnutelnu odpoved...
Dáša_
27.12.16,14:58
Ja som mala dva pozemky pod diaľnicou. Na rôznych úsekov, v rôznom čase spustených. Jeden mi vyplatil štát počas stavby, druhý až dlho po spustení diaľnice do prevádzky. Pokúšala som sa aj o zmenu ponúkanej sumy. Ale neuspela som. Tak neviem, či ti moja skúsenosť pomôže, ale jednoznačne, urýchliť sa nám to nijak nepodarilo. Čo samozrejme neznamená, že tebe sa to nepodarí. Ja som z komunikácie vtedy nadobudla dojem, že majú určený objem peňazí na výkup a hasia tam, kde to je najhoršie, respektíve, kde už jazdia po cudzom...
Terezia13
27.12.16,17:01
úplná pravda, to má pod palcom národná diaľničná a tá si robí podľa svojho