Viki
09.11.04,07:43
Vidíte v niečom výhodu dobrovoľnej registrácie za platiteľa DPH advokáta???

Je isté, že obrat 1,5 mil dosiahne v novembri a podľa postupu registrácie zo zákona by sa stal platiteľom DPH od 1.1.2005.
On chce požiadať o dobrovoľnú registráciu od 1.12.2004.
Prosím Vás o nejaké konkrétne príklady, kedy by sa oplatilo dobrovoľne sa registrovať, prípadne nevýhody takejto registrácie 1 mesiac pred skončením účtovného obdobia?
Ďakujem.
Viki :)

Prajem všetkým pekný deň, aj keď v Bratislave pršíííííí v kuse snáď už od polnoci :mad: .
Luba
10.11.04,06:28
Ja by som v tom moc výhodu nevidela. Akurát Ti pribudne za 1 mesiac robota. Jedine, že by advokát čakal, že bude mať viac DPH na vstupe ako na výstupe a že dostane dáku DPH späť. ? Alebo má nejaký svoj dôvod. Za bežných okolností by som počkala na tú registráciu od 1.1.05.
alexaneta
10.11.04,09:54
ja myslím že v tom odpočte to má výhodu pretože keď ako neplatca zaplatí DPH z dodávateľských faktúr nemá nárok na vrátenie zaplatenej DPH ale ako platca vlastne áno aj keď ju musí odviesť aj na výstupe ale aspoň sa to kompenzuje ale ako neplatca on musí platiť DPH ale nefakturuje s DPH -neviem uvažujem nahlas
Viki
11.11.04,05:18
Ďakujem za Váše názory - aj ked sú to dva rozdielne pohľady.

V tomto prípade by to bolo viac roboty ako osohu.
Môj názor bol od 1.1.2005 platiteľ - ale chcela som poznať aj Váš názor. Nevidela som žiadnu výhodu toho jeho rozhodnutia, lebo DPH z dodavateľských faktúr je zanedbateľné.
Už uznal aj sám, že je lepšie počkať a prejsť na DPH od nového roku.

Už som raz v 1995 prechádzala s firmou v decembri na platiteľa DPH zo zákona... uff a to bola fuška, lebo tam bola aj výroba. A hneď po podaní priznania prišla kontrola na overenie správnosti uplatnenia nadmerného odpočtu DPH.