KEJKA
04.07.06,22:44
Cestujeme kde-kade, čo takto nová téma ?
Nájde sa niekto, kto plánuje cestu na Nový Zéland, či do Austrálie?
alebo to už absolvoval a podelí sa o skúsenosti?
Melnick
04.07.06,20:50
Cestujeme kde-kade, čo takto nová téma ?
Nájde sa niekto, to plánuje cestu na Nový Zéland, či do Austrálie?
alebo to už absolvoval a podelí sa o skúsenosti?
KEJKA čo Ťa zaujíma. Absolvovala som v r.2001-navštívila som Austráliu. Krajšiu krajinu a srdečnejších ľudí som nestretla, aj keď mám to šťastie, že stretávam iba srdečných ľudí v každej krajine./Musím si poklepať,aby sa to nezmenilo./
KEJKA
05.07.06,05:15
Nu, chcem ísť do Austrálie, skombinovať to s N.Zélandom na dovolenku. Cestovky ponúkajú mesačný zájazd. Tak pozerám po webe, ale praktické pripomienky od ľudí, čo tam boli, sú neoceniteľné.
A ak sa nájdu ľudia, čo by takto vyrazili, už toho roku, tak budem len rada.
V prvom rade... november.. to je u nich letná predsezóna? Lebo tak mi to vychádza.
AltaKE
05.07.06,08:00
Určite stojí za to vidieť to na vlastné oči. Ja som síce nebola s cestovkou, ale na vlastnú päsť, na 3 týždne, ale bol to neskutočne krátky čas. Prešla som len malinkú časť východného pobrežia od Sydney severne takmer ku Miriam Vale pod mestom Gladstone.
Určite vidím výhody v cestovaní s cestovkou.. už len kvôli tomu, že je to organizované a teda sa človek môže sústrediť na samotnú krajinu, nemusí si sám plánovať, starať sa o presuny, bývanie, určite to bude pohodlnejšie cestovanie. No bude závisieť aj od toho, aký program a na ktoré časti sa cestovka sústredí. Čo som zbežne preletela zo dva typy zájazdov, tak tam sa sústredili hlavne na Sydney, Canberru, Melbourne a Adelaide (k Novému Zélandu sa vyjadrovať nebudem, keďže som tam nebola). Myslím si však, že samotná Austrália nie je o týchto mestách. Sú to len mestá.. síce pekné, obrovské, plné ľudí rôznych národností..ako v každej inej väčšej metropole..ale ja by som sa skôr ťahala na sever..po menších mestečkách..ku Great Barrier Reef.. to je to, čo takmer nikde na svete človek neuvidí.. :-) Mestá ako Sydney.. Brisbane určite na mňa nezapôsobili tak ako pohľad na "obyčajnú" banánovníkovú plantáž za domom.. všade sa objavujúce tabuľky "look out"..ktoré upozorňovali na nejaký pekný výhľad väčšinou na more, papagáje, ktorých tam bolo tak veľa ako u nás vrabcov, alebo keď sme vliezli do lesa.. tak na tie rastlinky, stromy, ktoré človek nemá šancu vidieť nikde.. skrútený had.. pavúk veľký ako dlaň, ktorý nám vliezol do auta...plavba loďou na koralové ostrovy.. alebo let malým lietadielkom nad najväčším pieskovým ostrovom na svete.. veľryby.. ;-) Čo sa týka cestovného ruchu, tak ten tam majú veľmi dobre prepracovaný.. v každom mestečku sú informačné kancelárie, ktoré dávajú prehľad o všetkom, čo sa v ich okolí nachádza, čo je vhodné vidieť, oragnizované výlety. ubytovania, prenájmy áut.. stravovania.., takže sme vždy odtiaľ nabalení propagačnými materiálmi a večer sa rozhodovali o programe.
Určite by som sa tam vrátila... a znova si vybrala tento typ cestovania. Z malej rodinnej návštevy a plánovanom obzretí si najbližšieho okolia sa vykľula nádherná dovolenka a vrelo odporúčam túto krajinu všetkým ;-) Jediná negatívna skúsenosť s touto cestou sa udiala "doma" a to boli víza, ale všetko zlé je na niečo dobré.. a to sa nám potvrdilo aj v tomto prípade.. ;-)
Inak čo sa toho novembra týka.. tak to by malo byť počko v poriadku, také "predletné". My sme tam boli prelom september/október.. a to bolo v Sydney trošku sychravo.. poprchávalo a fúkal vietor, takže si to žiadalo aspoň tenšiu vetrovku alebo hrubšiu bundu.. celkovo juh krajiny je chladnejší.. ale o pár dní sme sa vyvaľovali už v okolo Hervey Bay pri vyše 30-stupňových teplotách :-))
Toľko moje rýchle pocity.. určite je toho viac, čo mi ostalo v hlave, ale to všetko sa ťažko píše, pretože je toho tak veľa. Určite ak sa rozhodneš pre takúto dovolenku, tak ti prajem, aby si si dobre vybrala...aby si sa aj ty vrátila domov len s pozitívnymi a krásnymi zážitkami, každé miesto tam má svoje čaro... :-)
ajobs
05.07.06,08:11
....Alta, aké sa vybavujú do Austrálie víza, my plánujeme cestu niekedy na budúci rok, a tiež zbieram info.
Melnick
05.07.06,09:49
....Alta, aké sa vybavujú do Austrálie víza, my plánujeme cestu niekedy na budúci rok, a tiež zbieram info.
My sme mali pozvanie od príbuzných a čo ma prekvapilo, že z veľvyslanectva / v Rakúsku/ si overovali telefonicky či nám to pozvanie skutočne napísali.Ale odvtedy uplynulo už 5 rokov,čiže všeličo môže byť iné.Víza nám dali na 3 mesiace.
AltaKE
05.07.06,11:00
....Alta, aké sa vybavujú do Austrálie víza, my plánujeme cestu niekedy na budúci rok, a tiež zbieram info.

My sme tam šli tiež na pozvanie a víza sme si nechali vybaviť cez leteckú agentúru, ktorá nám najprv spravila rezerváciu na let, poprikladali sme tam všelijaké potvrdenia o práci, výpisy z účtov, pozývací list.. fotokópie pasu pozývajúceho..už sa ani nepamätám, čo všetko. Na prvýkrát nám víza nedali.. naťahovali to ako sa len dalo, chceli vždy niečo nové po nás.. nakoniec som musela zo sociálky vypýtať potvrdenie, že zamestnávateľ platí za mňa odvody.... proste ceremónie okolo toho boli, neustále telefonáty, faxy.. . a aj tak nič nepomohlo. Už sme to aj vzdali, keď bratranec skúsil sám zavolať na ambasádu.. a vďaka tomu, že jedna baba si ho trochu pamätala z čias, keď tam niečo častejšie vybavoval, tak pristúpila na to, že dôjdeme osobne do Viedne.. Tak nám nakoniec predsa len víza dali.. teraz som si nie veľmi istá, či na 3 mesiace alebo na pol roka.. ale s vyznačením, že sa tam nemôžeme zamestnať ani si víza nijak predĺžiť.. Samozrejme, poplatky za vybavenie víz sme platili 2x... Tento rok tomu bude už 3 roky, čo sme tam boli.
AltaKE
05.07.06,11:22
.. ak to bude niekoho zaujímať.. tak na inšpiráciu pár fotečiek.. ;-)

http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=e83c71e3e657&al=79628 - Fauna a flóra
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=e83c71e3e657&al=79633 - Panorámy
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=e83c71e3e657&al=79643 - Ľudia a iné
KEJKA
05.07.06,19:15
Veľká vďaka, dúfam, že sa ešte niekto pripojí so skúsenosťami...
pripájam program... aspoň za Austráliu:
1.-3.den: Praha - Sydney. Odlet do východní Austrálie, Sydney - největší a nejživější australské město: architektura místní Opery, přístav, vyhlídka z televizní věže.

4.-6.den: Sydney - Brisbane - Hervey Bay. Pláže Byron Bay - nejvýchodnějšího mysu Austrálie, subtropické a moderní Brisbane. Hervey Bay: možnosti výletů na největší písečný ostrov Fraser, pozorování velryb či na Great Barrier Reef - "největší živou věc na světě": šnorchlování, potápění v tropickém ráji Korálového moře.

7.-10.den: Rockhampton - Alice Springs. Přejezd přes Velké předělové pohoří a australskými polopouštěmi do Mt. Isa: největší světový důl na stříbro. Zlatokopecké Tennant Creek, skalní útvar Ďáblovy koule, geografické centrum Austrálie.

11.-14.den: Alice Springs - Port Augusta. Domorodá teritoria Aboriginů, skalní klokani v národním parku Simpsons Gap, kolmý kaňon Standley Chasm. Posvátný Ayers Rock - největší kámen světa, pustina skalních homolí Olgas. Coober Pedy - podzemní obydlí zlatokopů, největší naleziště opálů. Zpět k moři do Port Augusty ve Spencerově zálivu.

15.-18.den: Port Augusta - Melbourne. Skalní svět Flinders Range. Metropole jižní Austrálie Adelaide, největší australská řeka Murray, skalní jehly Grampians, bizarní Great Ocean Road: Pobřeží vraků, skalní útvary Gibsons Step, Dvanáct apoštolů, zřícený London Bridge. Deštný prales a stromové kapradiny v národním parku Otway.

19.-21.den: Melbourne - Sydney. "Evropské" Melbourne, pod nejvyšší horou Austrálie Mt. Kosciusko (2228 m) do Canberry - hlavního města plného parků. Národní park Blue Mountains: velkolepá skalní formace Tři Sestry. Uzavření okruhu v Sydney.
==================================
Melnick
05.07.06,19:54
Super program a trasa. Spomínam:)
AltaKE
06.07.06,04:09
No tento program vyzerá určite lepšie ako tie, na ktoré som natrafila ja na nete.. ;-) Tá možnosť výletu na Fraser Island... to by som určite využila.. ;-)
KEJKA
06.07.06,06:04
Ďakujem za názory, bez znalostí jazykov sa musím spoľahnúť na cestovku, tiež sa mi ten program pozdáva.
Ešte k tomu ide cca 10 dni na N. Zélande, tak by to mohlo byť super.
učtovníčka
06.07.06,07:07
Môžeš nám namotivovaným prezradiť čo Ťa bude takýto závideniahodný kus sveta stáť. To aby sme mohli začať lepšie zarábať, lebo ušetriť sa na to asi nedá. Asi mojim klientom pritvrdím moje mäkké tarify a potom.........prídem za Tebou.
liba2
06.07.06,07:30
Bola som v Austrálii pred 7-mi rokmi na návšteve u priateľky 3 týždne - stravu a ubytovanie som dostala. Napriek tomu ma ten výlet stál 120 tis. Sk.
Moje skúsenosti a poznatky sú rovnaké ako uvádzajú Melnick a AltaKE. Všade sa stretávate s ochotou, úsmevom, priateľstvom. Nemala som žiadny negatívny zážitok. Skúsenosti s vybavením víz mám obdobné - bolo treba preukázať dokladmi stav na účte v banke, ŽL, zaplatenie záväzkov... ale stálo to za to. Na budúci týždeň príde priateľka na navštevu ku mne a na budúci rok idem ja opäť tam - ale už na dlhšie, aby sa na mňa nalepilo čosi aj z AJ.
AltaKE
06.07.06,07:39
Liba.. ty si kde bola a čo si tam všetko absolvovala?? ;-)
liba2
06.07.06,07:47
Bývala som v Melbourne v prekrásnej prírode na okraji mesta. Robili sme výlety do atraktívnych miest v okolí a boli sme tiež s tamojšou CK na 4 dňovom výlete v Sydney letecky; a v rámci toho sme boli na nezabudnuteľnom výlete v okolí Sydny .
Teraz by som chcela ísť do vnútrozemia , kde žijú domorodci...
AltaKE
06.07.06,07:56
Liba.. držím ti prsty, nech ti to výjde.. ;-) Je fajn mať tam niekoho, u koho môžeš hlavu zložiť a kto pozná miestne pomery.. ;-)
DanielaT
06.07.06,08:00
Moja sestra studovala rok v Australii v Perthe. Potom tri mesiace cestovala po Australii. Pred dvoma ci troma rokmi bola na Novom Zelande na mesiac tiez cestovat. Chcela sa vystahovat do Australie, ale nedostala emigracne viza. Tak to skusila na Novy Zeland. Tu ich dostala a o mesiac odchadza mozno navzdy. Ved uvidime. Dalsi znami zili v Australii cca 5 rokov. Dcera mojej kolegyne sa tam vydala do Melbourne. Zistujem, ze dost ludi zacina lakat Australia a Novy Zeland. Len cena letenky (50tis.) ma akosi demotivuje. Mozno, ked to nasa nova vlada pobabre aj ja tam nakoniec vycestujem.
bepo
06.07.06,12:34
Víza sa vybavujú výlučne elektronicky cez internet na ambasáde vo Viedni,trochu to prelúskajte na http://www.australian-embassy.at/ Ja som k tomu priložil len naskenovanú zadnú stranu pasu,ak je treba niečo viac oni sa mailom ozvú,na osobnú návštevu na ambasádu si pozývajú iba komplikované prípady.Víza platia jeden rok od vydania víza a sú buď jednovstupové alebo viacvstupové.Už sa nelepia do pasu ale sú v elektronickej forme,ak si človek medzi udelením víza a príletom do AUS zmení pas treba im ohlásiť číslo nového pasu lebo bude problém so vstupom.Inak je tam super,ja tam mám sesternicu ktorá má pilotný preukaz takže som aj lietal v malinkom lietadielku pre 4 osoby,docela je to sranda a zážitok-oni bývajú pri vojenskej leteckej základni a zrovna mali cvičenie keď sme leteli :)
ayya
06.07.06,20:00
Super, super ! .... ;)

a teraz na chvilku, prosim, zatvorte oci a predstavte si, ze je o 17 rokov menej ... hehe, kolko by tu asi bolo prispevkov? :D
Som nadsena, fakt uprimne nadsena, ze sa nam takto zmenil zivot :)
Melnick
06.07.06,20:15
Ja som členkou austrálskych kasín,milujem tú atmosféru.:) A keď Vám prezradím,že som mala neuveriteľné šťastie tak mi ani neuveríte. Škoda len ,že malý vklad=malá výhra aj keď ide o prvú cenu.:mee:
bepo
07.07.06,05:16
Kamarát v Južnej Afrike vyhral v Black jacku asi 8tis Sk tak sme to tam všetko minuli :)
KEJKA
07.07.06,05:17
som rada, že som založila túto tému. Teším sa na ďalšie zážitky a skúsenosti.
KEJKA
10.07.06,18:54
posúvam.......................................... ..............:)


Cestujeme kde-kade, čo takto nová téma ?
Nájde sa niekto, kto plánuje cestu na Nový Zéland, či do Austrálie?
alebo to už absolvoval a podelí sa o skúsenosti?
KEJKA
11.07.06,06:24
.................posúvam.........................
Tana74
12.07.06,11:58
Brat sa nedávno vrátil zo 4 mesačného pracovno-turistického pobytu na Novom Zélande.
Jeho poznatky: zarobiť sa tam nedá, teda keď musíme zaplatiť letenku - jeho stála spomínaných 50.000, ale videli sme v tomto období už aj lacnejšie (okolo 30 tis českých). No aspoň na ňu, na stravu (je tam dosť drahá), ubytovanie a na cestovanie po krajine si tam zarobil (zber ovocia a potom aj balenie) a mal fantastickú dovolenku vlastne zadarmo .... a doniesol aj niekoľko tisíc nádherných fotiek.
ritchie12
25.07.06,10:20
Stravil som na NZ niekolko nadhernych mesiacov a precestoval som ho od severu na juh. Je to uzasna krajina plna skvelych priatelskych ludi. Moja rada je ak vies dobre anglicky chod na vlastnu past. Najlepsie je ked sa dohodnu 4 ludia a prenajmu si auto (okolo 50 NZD/den)resp. si kupia ojazdene od 1000 NZD (registracia je jednoducha na poste, a poistka nie je povynna, len kazdych 6 mesiacov treba ist na technicku) a precestuju Zeland cely od severy az na juh. Benzin stoji asi polovicu ako tu. Ceny potravin su porovnatelne so Zapadnou europou. Jedlo v asian fastfoodoch okolo 8 dollarov. Ubytovanie je relativne lacne - 10 dolarov na osobu v kempe, a asi 20 dolarov v tzv. backpackroch - spi sa vo vlastnom spacaku zvacsa vo vacsich miestnostiach, WC a kuchyna je spolocna. Dvojka v backpackery stoji okolo 40-60 dolarov na noc na izbu. Celkovo je ubytovanie lacnejsie na severnom ostrove. Na to aby si si NZ uzila na plno potrebujes podla mna, aspon 3 mesiace. Platy su tam relativne nizke, a nezamestnanost vysoka. Takze ako uz bolo spomenute vyzsie, zarobit sa tam velmi neda.
No ako som uz spomenul, uzasna krajine a super ludia, keby nebola tak daleko a nemal som citove vazby na Slovensku, tak sa uz asi na Slovensko nevratim...

Vela stastia, a ver mi tych 10 dni ti nebude stacit, urcite sa budes chcet vratit ...
Melnick
25.07.06,13:07
.................posúvam.........................
Kejka ,kedy letíš?Aby sme Ti mohli aspoň zamávať.:) :p
KEJKA
25.07.06,16:10
...nemávajte... podte so mnou, .... zatiaľ sme len dve staršie dámy,.... a pubertiačky dichom...............
(alebo klasické 17-ky? síce viacnásobné, no čo už....)
Melnick
25.07.06,16:42
...nemávajte... podte so mnou, .... zatiaľ sme len dve staršie dámy,.... a pubertiačky dichom...............
(alebo klasické 17-ky? síce viacnásobné, no čo už....)
:D Tak vekový priemer,:D by som vám určite nevylepšila.:D
Paula
25.07.06,16:45
Zajtra si zakúpim čiernu čiapku, vystrihnem do nej otvory na kukanie, na dýchanie........a potom aj ja idéééééééééééém:D
Melnick
25.07.06,17:22
Zajtra si zakúpim čiernu čiapku, vystrihnem do nej otvory na kukanie, na dýchanie........a potom aj ja idéééééééééééém:DPauli,ale dievčatá hľadajú cestovateľov a nie prepadovú čatu.:D :D :D :D
Paula
25.07.06,17:23
Pauli,ale dievčatá hľadajú cestovateľov a nie prepadovú čatu.:D :D :D :D

:D :D :D:D :D
KEJKA
25.07.06,19:22
:D Tak vekový priemer,:D by som vám určite nevylepšila.:D
to je super, zapadneš......:p:p:p
KEJKA
25.07.06,19:24
:D Tak vekový priemer,:D by som vám určite nevylepšila.:D
to je super, zapadneš......:p:p:p
=============
tuším ide 20 ludí do jedného auta, tak.... kto sa pridá??
Ide sa v novembri, to stíhame aj uzávierky aj kvartály....aj Vianoce.:):)
Melnick
25.07.06,19:58
to je super, zapadneš......:p:p:p
=============
tuším ide 20 ludí do jedného auta, tak.... kto sa pridá??
Ide sa v novembri, to stíhame aj uzávierky aj kvartály....aj Vianoce.:):)Strašne rada by som rozšírila rady cestovateľov, ale nedá sa.
Možno o rok ,dva ,mám tam totiž strašne veľa rodiny.Takže to plánujeme vždy spolu.
KEJKA
26.08.06,08:53
prosím, v Austrálii a na N.Z. ako je to s elektrinou, ide mi o dobíjaie baterii do kamery ap.
bepo
27.08.06,08:16
Majú iné zástrčky ako my ale 220V,je na to dostať kúpiť adaptér.A ak budeš mať stop v Malajzii tak tam majú tiež iné zástrčky.Ja idem v januári do Perthu,chce sa niekto pridať?
Melnick
27.08.06,08:59
Adaptér si môžeš kúpiť priamo v Austrálii .Cena je porovnateľná s našou cenou.
katkaj
27.08.06,10:45
Ja idem v januári do Perthu,chce sa niekto pridať?

juuuj hneď by som sa pridala. V Perthe mám bratranca a chystám sa za ním už asi štyri roky. Ale bohužial zatiaľ boli "dôležitejšie veci" na pláne a na takúto dlhú cestu nezostáva čas a ani bubáky :(
Ale snáď do roka a do dňa....... :D :D
KEJKA
27.08.06,11:03
ďakujem .
bepo
13.12.06,12:18
Tak ako bolo? Čo nového v Austrálii?
atramka
13.12.06,12:49
Bepo, aj ja som zvedavá, ako sa mala Kejka, ale zdá sa mi, že sa ešte len aklimatizuje (neviem už, dokedy tam mala byť)....
Syn si vybavuje víza, chce ísť do Austrálie začiatkom januára, takže mu poradím,aby sem skočil na radu.....
bepo
13.12.06,13:51
Už tu odpovedá takže sa aklimatizovala a syn tam ide študovať? Lebo inak nerozumiem výrazu vybavovať
KEJKA
13.12.06,20:36
hej, aklimatizovala som sa, už je 22,20 a ja som od rána nespala ... čo sa mi od príchodu nestalo.
Fotečky som vytriedila, teraz som letmo preletela DVD, čo mi syn napálil z videopások - no tie amatérske zábery musím zostrihať.
Fotky chcem dať do albumu a sem pripnúť link... ale všetko chce čas.
Zážitkov neúrekom, fauna-flóra nad očákavanie, ludia láskaví, nestresujú, milí, prihovárajú sa... super.
Dovolenka či zájazd? Nech to nazvete ako chcete, super relax.

Prešli sme Austráliu - kolečko 10000 km tak, ako som napísala v programe.
boli sme pri Tasmánskom oceáne, boli sme na púšti-polopúšti v najhorúcejšom strede centrálnej A. Vyliezla som na ULURU, kúpala som sa v oceáne na najvýchodnejšom výbežku A. Bola som na najväčšom piesočnom ostrove a kúpala sa v jazere z dažďovej vody.

Preleteli sme na N.Z. prešli cca 2500-3000 km po Južnom a približne toľko aj po severnom ostrove. Videli úžasne zelenú krajinu na juhu, jazerá, vodopády i Mt.Cook, videli sme sopky, gejzíry na severe.
Viezla som sa na tryskových člnoch, vydala som sa loďou za veľrybami ....
a všetko bolo také úžasné. A je to len časť, na čo som si v rýchlosti spomenula.

Každý deň na inom mieste, sem-tam posunúť hodiny dopredu, dozadu, podľa toho, v akom regióne sme sa nachádzali. Sprievodca nemal chybu, reagoval na každú otázku, všade sa vyznal, podal nám Austráliu a N.Z. na tácke ako kondenzované mliečko,---- mňammňam.
Dennodnne byť v úžase nad scenériami..... ako mám na vás ľudkovia preniesť eufóriu, ktorá je vo mne? Môžete pozerať fotky, môžete počúvať a čítať.... ale to, čo ja dnes mám v srdci, či na duši.... to mať môžete, len ked tam pôjdete.
Zatiaľ tak.....
Mimochodom - rok 2008, dávame dohromady skupinu, ktorá s týmto supersprievodcom prejde Južnú Ameriku plus Veľkonočný ostrov. Pridáte sa?
Melnick
14.12.06,06:49
Vitaj doma Kejka. :) :) :) Som rada,že Austrália opäť nesklamala.:) :) :)
bepo
14.12.06,06:58
Vitaj doma Kejka. :) :) :) Som rada,že Austrália opäť nesklamala.:) :) :)
Veru,stará dobrá Austrália :) Kejka,veď dojdi na stretko
KEJKA
14.12.06,16:05
ved skúsim.....
atramka
11.01.07,08:15
bola tu téma o pobyte či dovolenke v Austrálii. Tak mi nedá - taká malá otázočka:Nie je niekto z poraďáckej rodiny alebo blízkych v tomto čase v Austrálli, najradšej v Sydney???
bepo
11.01.07,10:15
A čo tam? Kamoš tam býva
atramka
11.01.07,11:24
Bepo, mám tam teraz syna na dovolenke, chcela som ho niečím prekvapiť,
neviem, či by bol kamoš za také niečo...........:-))
KEJKA
11.01.07,18:07
ved skúsim.....
fotky sú príliš veľké.... s jedným som sa pohrala...ale počkám radšej na syna, dáme to na web a tu prilepím link....:)
bepo
14.01.07,09:12
Atramka,vymaž si nejaké SS,nedajú sa ti posielať
atramka
26.01.07,07:57
Bepo, si zlatý - vďaka za ochotu, syn je už doma (a je veľmi spokojný). Mne sa to vtedy trochu skomplikovalo aj s mailami a mala som problémy s chorým otcom, takže nám to nevyšlo..... možno nabudúce.....
Ak by si niečo potreboval Ty ,rada sa zapojím. SS sú už v poriadku.Ešte raz vďaka :-)
KEJKA
26.01.07,23:24
http://www.imagestation.com/

a spustite si slideshow...........



hej, aklimatizovala som sa, už je 22,20 a ja som od rána nespala ... čo sa mi od príchodu nestalo.
Fotečky som vytriedila, teraz som letmo preletela DVD, čo mi syn napálil z videopások - no tie amatérske zábery musím zostrihať.
Fotky chcem dať do albumu a sem pripnúť link... ale všetko chce čas.
Zážitkov neúrekom, fauna-flóra nad očákavanie, ludia láskaví, nestresujú, milí, prihovárajú sa... super.
Dovolenka či zájazd? Nech to nazvete ako chcete, super relax.

Prešli sme Austráliu - kolečko 10000 km tak, ako som napísala v programe.
boli sme pri Tasmánskom oceáne, boli sme na púšti-polopúšti v najhorúcejšom strede centrálnej A. Vyliezla som na ULURU, kúpala som sa v oceáne na najvýchodnejšom výbežku A. Bola som na najväčšom piesočnom ostrove a kúpala sa v jazere z dažďovej vody.

Preleteli sme na N.Z. prešli cca 2500-3000 km po Južnom a približne toľko aj po severnom ostrove. Videli úžasne zelenú krajinu na juhu, jazerá, vodopády i Mt.Cook, videli sme sopky, gejzíry na severe.
Viezla som sa na tryskových člnoch, vydala som sa loďou za veľrybami ....
a všetko bolo také úžasné. A je to len časť, na čo som si v rýchlosti spomenula.

Každý deň na inom mieste, sem-tam posunúť hodiny dopredu, dozadu, podľa toho, v akom regióne sme sa nachádzali. Sprievodca nemal chybu, reagoval na každú otázku, všade sa vyznal, podal nám Austráliu a N.Z. na tácke ako kondenzované mliečko,---- mňammňam.
Dennodnne byť v úžase nad scenériami..... ako mám na vás ľudkovia preniesť eufóriu, ktorá je vo mne? Môžete pozerať fotky, môžete počúvať a čítať.... ale to, čo ja dnes mám v srdci, či na duši.... to mať môžete, len ked tam pôjdete.
Zatiaľ tak.....
Mimochodom - rok 2008, dávame dohromady skupinu, ktorá s týmto supersprievodcom prejde Južnú Ameriku plus Veľkonočný ostrov. Pridáte sa?
KEJKA
26.01.07,23:26
a tu sú fotky.... spustite si slideshow

http://www.imagestation.com/members/Kejka


hej, aklimatizovala som sa, už je 22,20 a ja som od rána nespala ... čo sa mi od príchodu nestalo.
Fotečky som vytriedila, teraz som letmo preletela DVD, čo mi syn napálil z videopások - no tie amatérske zábery musím zostrihať.
Fotky chcem dať do albumu a sem pripnúť link... ale všetko chce čas.
Zážitkov neúrekom, fauna-flóra nad očákavanie, ludia láskaví, nestresujú, milí, prihovárajú sa... super.
Dovolenka či zájazd? Nech to nazvete ako chcete, super relax.

Prešli sme Austráliu - kolečko 10000 km tak, ako som napísala v programe.
boli sme pri Tasmánskom oceáne, boli sme na púšti-polopúšti v najhorúcejšom strede centrálnej A. Vyliezla som na ULURU, kúpala som sa v oceáne na najvýchodnejšom výbežku A. Bola som na najväčšom piesočnom ostrove a kúpala sa v jazere z dažďovej vody.

Preleteli sme na N.Z. prešli cca 2500-3000 km po Južnom a približne toľko aj po severnom ostrove. Videli úžasne zelenú krajinu na juhu, jazerá, vodopády i Mt.Cook, videli sme sopky, gejzíry na severe.
Viezla som sa na tryskových člnoch, vydala som sa loďou za veľrybami ....
a všetko bolo také úžasné. A je to len časť, na čo som si v rýchlosti spomenula.

Každý deň na inom mieste, sem-tam posunúť hodiny dopredu, dozadu, podľa toho, v akom regióne sme sa nachádzali. Sprievodca nemal chybu, reagoval na každú otázku, všade sa vyznal, podal nám Austráliu a N.Z. na tácke ako kondenzované mliečko,---- mňammňam.
Dennodnne byť v úžase nad scenériami..... ako mám na vás ľudkovia preniesť eufóriu, ktorá je vo mne? Môžete pozerať fotky, môžete počúvať a čítať.... ale to, čo ja dnes mám v srdci, či na duši.... to mať môžete, len ked tam pôjdete.
Zatiaľ tak.....
Mimochodom - rok 2008, dávame dohromady skupinu, ktorá s týmto supersprievodcom prejde Južnú Ameriku plus Veľkonočný ostrov. Pridáte sa?
Marína
27.01.07,06:59
Kejka, úúúúúúúúúžasné!:)
bepo
25.03.07,07:38
Tak mam za sebou mini okruh Western Australiou, mali sme pozicanu rocnu Toyotu camry s 27 tis km a za 3 tyzdne sme najazdili 8 tis km co nam pracovnicka pozicovne patricne viac krat pripomenula pri vracani auta :D , Pagacikovi vrele doporucujem aby zacala balit fidlatka lebo je tam neskutocne uuuzasne, nejake fotky prilepim za tyzden ked sa vratim a zazitky na stretku lebo su sialene a nepublikovatelne kedze sme boli 4 chalani :D
katkaj
31.03.07,12:19
Tak mam za sebou mini okruh Western Australiou, mali sme pozicanu rocnu Toyotu camry s 27 tis km a za 3 tyzdne sme najazdili 8 tis km co nam pracovnicka pozicovne patricne viac krat pripomenula pri vracani auta :D , Pagacikovi vrele doporucujem aby zacala balit fidlatka lebo je tam neskutocne uuuzasne, nejake fotky prilepim za tyzden ked sa vratim a zazitky na stretku lebo su sialene a nepublikovatelne kedze sme boli 4 chalani :D


Bepo odkaz si beriem k srdcu a začínam šetriť :D Teším sa na fotky,viem si ich predstaviť pri toľkých chlapoch :)
Môj austrálčan príde v júli na Slovensko tak určite zorganizujeme nejakú tú cestu ku klokanom :D
Dnes som sa vrátila zo zimy tak treba sa trochu aklimatizovať ;)
bepo
31.03.07,13:47
Další prúser na krku, na mňa čakalo plné lietadlo 15 min na odlet, už aby som bol doma :D
katkaj
31.03.07,13:50
Další prúser na krku, na mňa čakalo plné lietadlo 15 min na odlet, už aby som bol doma :D

Buď rád že čakali ;) :D :D A kde si sa zabudol ? určite v nejakom obchode pri kupovaní darčekov pre nás :D
bepo
31.03.07,14:01
Radšej to tu nebudem rozpisovať,až na stretku, ale letisko som vôbec nevidel ako som utekal, bol to des ;) Dáme nejaké stretko tento týždeň.
katkaj
31.03.07,14:11
Radšej to tu nebudem rozpisovať,až na stretku, ale letisko som vôbec nevidel ako som utekal, bol to des ;) Dáme nejaké stretko tento týždeň.

Veď už som navrhla stredu alebo štvrtok ;)
ajobs
01.04.07,19:10
Radšej to tu nebudem rozpisovať,až na stretku, ale letisko som vôbec nevidel ako som utekal, bol to des ;) Dáme nejaké stretko tento týždeň.


Dúfam, že porozprávaš aj nám "cezpoľným", keď budeš v KE (alebo až v júni na Superstretku).:D
Aj my (rodina) by sme v horizonte 1-2 roky radi vyrazili súkromne do Austrálie na dlhšie.
bepo
03.04.07,07:12
Také 3 mesiace by mali byť minimum na dlhšie.tú je pár fotiek- dve sú z Perthu a ostatné tak porôzne, je to ťažký výber
katkaj
03.04.07,07:15
Také 3 mesiace by mali byť minimum na dlhšie.tú je pár fotiek- dve sú z Perthu a ostatné tak porôzne, je to ťažký výber

Peťo a ty si kde ? To si kľudne mohol tie fotky stiahnuť z netu :D:D:D

Krásne zábery :) určite tá cesta stála za to ;)
ludmilla
28.06.07,10:17
Poraďáci všimla som si, že ste veľmi scestovaní. Navštívil niekto z Vás mesto Palmerston North? Ak áno budem vďačná za akékoľvek info o tomto meste.
bepo
28.06.07,13:16
http://www.palmy.net.nz/aboutpn/index.html a treba trochu zagúgliť ;)
ludmilla
03.07.07,14:09
http://www.palmy.net.nz/aboutpn/index.html a treba trochu zagúgliť ;)

Dakujem aj som zaguglila, ale okrem slovensky a nemecky pisanych stranok neprecitam nic ine. myslela som aj osobnu skusenost.
adisko
29.11.07,14:23
hej aj mne sa strasne paci Australia a Nový Zéland, ale este som tam nikdy nebola. Len vsade hladam a cítam o týchto krajinách co najviac. Ked skoncim skolu chcela by som tam ist no uvidime:-)