martuľa
27.12.16,10:45
Ako mám správne postupovať ak dodávateľ ešte v 2015 zobral zálohu na práce, ktoré dokončil v r.2016.



V 2015 vystavil iba zálohovú fa. tú sme uhradili v 02/2016, ostrú neposlal.
V 2016 poslal ďalšiu zálohovú fa. tú sme uhradili, ostrú neposlal.
V 2016 teraz nám poslal ďalšiu zálohovú - tú sme ešte neuhrádzali...
V 2016 poslal ostrú fa.na celú sumu za všetky zálohové faktúry, no zálohové platby vôbec neodrátal. Ono to potom vyzerá, že znova máme uhradiť plnú sumu. Nie je platcom DPH. Mám si to odrátať, alebo čo s tým. Viem, že zálohové fa sa neúčtujú, ale ako som to mala vysporiadať v priebehu roka? Ako postupovať??
Tweety
27.12.16,11:02
Faktúru za dodanie mal vystaviť s odpočtom zaplatených preddavkov. Máte dve možnosti, buď ju vrátite na prepracovanie alebo si jednoducho zaplatené preddavky z celého dodania odpočítate.
martuľa
27.12.16,11:11
ďakujem tweety. No už som skúšala volať, ale ani obraz ani zvuk, tak asi mi nič iné neostáva. Takže ak to neopraví, môžem ja na ostrej ručne opraviť a odrátať zálohy? A samozrejme, že ho o tom budem informovať a priložím do účto. ako doklad....
Žanet
28.12.16,23:28
Pri našich odberateľoch by nám to určite neprešlo a zaslali by nám FA na prepracovanie a zároveň by sme si predĺžili lehotu splatnosti. Ja odporúčam byť trochu prísnejšia a vrátiť doporučene poštou na prepracovanie. Takto sa nenaučia nikdy ako správne vystaviť konečnú faktúru. Keď ju budú chcieť mať uhradenú opravia ju obratom.
martuľa
06.01.17,13:59
súhlasím...