vooda
27.12.16,13:06
Chceme zapísať novú s.r.o. do OR elektronicky, ako sa platí poplatok? Keď to všetko vypíše môžem to zaplatiť online?
Alebo to môžem zaplatiť prevodom na účet a priložiť iba potvrdenie o zaplatení? Ak sa to dá prevodom, môžete mi prosím povedať, kde nájdem potrebné informácie k platbe? (číslo účtu, VS, SS...)
Ďakujem.
zk24
27.12.16,12:10
Dojde vám do elektronickej schránky výzva na úhradu, kde budu všetky udaje. Dojde to formou "mailu" do schránky. Po úhrade vam bude pridelený sudca. Netreba potvrdenie nikam prikladať. Na udaje a detaily platby si počkajte. Podáte návrh a následne príde výmer (môže trvať pár dní).
vooda
27.12.16,12:16
dakujem!

este otazka, nespomali to zapis do OR?

navrh na zapis do OR mozem podat hned aj pri zalozeni zivnosti, ze?
zk24
27.12.16,12:31
podla mojej skusenosti je to elektronicky rýchlejšie ako "osobne", a poplatok je polovičný.

Neviem či hned pri založení živnosti, respektíve nerozumiem presne otázke. Už máte živnostenské oprávnenie na sro? Už máte také veci ako súhlas správcu dane so založením sro, resp.že nemáte daňové nedoplatky?
vooda
27.12.16,12:50
áno všetky podklady už máme, len potrebujeme vybaviť živnostenské oprávnenie na sro - voľné živnosti.
Všetko chceme spraviť elektronicky a bolo tam napísané, že automaticky môžeme s tým podať aj návrh na zápis do OR.
KEJKA
27.12.16,17:34
áno, v rámci JKM - ked vypíšeš živnosti, tak nájdi políčko o zápise do OR - tam sa ti rozbalí okno, kde vypíšeš všetko čo treba v návrhu na zápis uviesť.
JKM to urobí za Teba, teda pošle ti predpis poplatku na zápis a po úhrade pokračuje ďalej.
Ja som si to odskúšala a zdá sa mi to pomalšie cez JKM.
Radšej najskôr vybavím živnosti, tie dostanem elektronicky, medzitým si v klude vypíšem návrh na prvozápis a podám to separé.
KEJKA
27.12.16,17:35
áno, v rámci JKM - ked vypíšeš živnosti, tak nájdi políčko o zápise do OR - tam sa ti rozbalí okno, kde vypíšeš všetko čo treba v návrhu na zápis uviesť.
JKM to urobí za Teba, teda pošle ti predpis poplatku na zápis a po úhrade pokračuje ďalej.
Ja som si to odskúšala a zdá sa mi to pomalšie cez JKM.
Radšej najskôr vybavím živnosti, tie dostanem elektronicky, medzitým si v klude vypíšem návrh na prvozápis a podám to separé.
vooda
27.12.16,18:19
dakujem za odpoved!

prave som vsetko vyplnila, pridala prilohy podpisane zepom a teraz ked to mam celkove podpisat tak mi dava, ze si mam nainstalovat najnovsi DSigner :( ale mne sa uz neda nic nainstalovat ved vsetko mam.
vooda
27.12.16,18:25
dakujem za odpoved!

prave som vsetko vyplnila, pridala prilohy podpisane zepom a teraz ked to mam celkove podpisat tak mi dava, ze si mam nainstalovat najnovsi DSigner ale mne sa uz neda nic nainstalovat ved vsetko mam
KEJKA
27.12.16,18:59
daj si ten súbor uložiť, aby si ho nemusela vypisovať znova.
Uknči a nainštaluj si tú novú verziu (aj mne sa to stáva a bez reinštalácie sa ďalej nepohneš)
Potom pojdeš od začiatku ale dáš si súbor načítať (nie ZEP ale .xml - ten pôvodný. Prílohy tam budeš musiť dať nanovo a potom to podáš.
vooda
27.12.16,19:10
Ale ja som si to dnes vsetko nainstalovala takze mam tu novu verziu. Teraz mi neslo ani prihlasit tak neviem ci s tym nieco robia. Mam to ulozene, tak dufam,ze to zajtra pojde.
vooda
29.12.16,11:07
prosím ťa vieš mi ešte poradiť ako mám podpísať tie prílohy ZEPom? zo živnostenského mi práve volali, že to mám podpísané xzep a to oni neprevezmú tak si to musím prerobiť. Ale to už fakt neviem ako spravím.

inak problém bol v tom, že som to mala otvorené v Microsoft Edge :-/ čo som si vôbec nevšimla, veď to vyzeralo skoro rovnako. Aj mi fungovala elektornický schránka a cez to som podpisovala tie prílohy..ale ohlásenie živnosti sa už nedalo podpísať.