Imagion
27.12.16,22:04
Aká má byť základná koncepcia listu, akým spôsobom poslať list sponzorom, kde ich hľadať ? Poznáte spoľahlivé nadácie, ako ich osloviť ? Vďaka za pomoc.
afrikánka
27.12.16,21:27
Na tvoju otázku nedám vyčerpávajúcu odpoveď, ale uvediem príklad zo života, keď matka získala pre syna-športovca finančnú úhradu závodného bicykla. Písomné žiadosti o sponzorstvo neboli akceptované, tak sa rozhodla osobne ponavštevovať okolité podniky a bola "úspešná".
korela
27.12.16,22:17
Odporúčam sa obrátiť v prípade možnosti priamo na SHR a skôr osobne. Jednak majú prehľad o všetkých aktivitách na Slovensku, môžu pomôcť cielene pri výbere koho osloviť.
Zo skúseností zo života viem, že sa ľahšie zoženie potrebná suma po menších čiastkach ako jedna veľká. Tiež je výborné odporúčanie požiadať o pomoc najmä v podnikoch svojho regiónu.
Mila123
28.12.16,05:29
Imagion
28.12.16,19:09
Vďaka za odpoveď afrikánka. Fajn !
Imagion
28.12.16,19:10
Vďaka korela, za pomoc.
afrikánka
28.12.16,19:13
Som rada, že Ti moja odpoveď môže byť užitočná a moc Ti držím palce, aby si uspela
Imagion
28.12.16,19:37
Verím v Silu dobra a lásky, pripomenula si mi, že čo si osobne "nevybehám", nemôžem ani dostať, ľudia radi dávajú dary "z ruky do ruky". Pomáham osamelej matke s dievčaťom s obrnou, Downov syndrom a tá malá tam toho má viac...potrebná je špeciálna neurorehabilit.klinika a individuálne vyučovanie...mnoho eurošiek k tomu je potreba, pošlem Ti výsledok poskytnutej pomoci, vďaka za povzbudenie. Krásny nový rok !
afrikánka
28.12.16,20:16
Úprimne Ťa obdivujem, keď dokážeš aktívne pomáhať ľuďom...myslela som, že ide o Tvoje dieťa. Si vzácny človek s veľkým srdcom.
arizona
29.12.16,07:02
Asi najlepsie je obratit sa na nejaku znamu,overenu organizaciu /napr.ludia ludom/. Lebo dnes je vela podvodnikov,takze ludia nemaju doveru voci podobnym prosbam.Ked chce niekto pomoct,tak chce mat istotu, ze ide o overenu,realnu ziadost...
korela
29.12.16,11:31
Ktovie, ako by dopadla zbierka tu na Porade, keby ju schválil Richard. Nič nie je nemožné.
Nemusia sa ľudia zakaždým obracať iba na známe nadácie, nemusia mať obavy osloviť väčšie fy, finančné spoločnosti a pod. Prosbu o pomoc podložiť dokladmi overenými notármi. Niekedy je prospešné si vybrať nezaužívanú cestu k cieľu.
buchač
29.12.16,15:58
korela (Dnes 13:31) Ktovie, ako by dopadla zbierka tu na Porade, keby ju schválil Richard. Nič nie je nemožné.
====================
TY si nespomínaš na jednu zbierku na Porade ?
TY nevieš, že koľkí členovia Porady sa realizovali ?
TY nevieš, že akým spôsobom sa realizovali ?
TY nevieš, že to šlo mimo Richarda ?
TY nevieš, že sa všetko dá ?

...a teraz najdôležitejšia otázka.

TY nevieš, že ako to všetko dopadlo ?
Terezia13
29.12.16,17:12
možno by som skúsila aj Vila Rozborila, na fb vyzýva, ak má niekto niekoho, komu by chcel pomôcť, za pokus to stojí
korela
29.12.16,21:05
Nie, porozprávaj.
buchač
29.12.16,21:37
Takto to nefunguje...

Čo bolo napísané, to bolo.
Neskôr sa vytvorila určitá skupina - miniporada.
Následne som dostal informácie po súkromnej línii...a tie veru neboli nejak optimistické a taktiež ich nemienim zverejňovať.

Výsledok ?
Dotyčná osoba v podstate zneužila, využila Poradu na svoje súkromné ciele.
korela
29.12.16,22:05
Ak bola téma založená iba nickom, asi by som ju nepodporila. Preto som napísala, po schválení témy Richardom.
Je fakt, že dnes si množstvo ľudí nedokáže samo pomôcť. A kde sú zajaté v bezmocnosti ešte aj deti ...
Tému s Cascade som obchádzala, sama neviem prečo.
kukučka
29.12.16,22:16
Ja si myslím že najjednoduchšie je hľadať pomoc tam, kde ľudia rodinu poznajú. Dnes už má skoro každá obec svoju stránku, aj na FB. Zverejni žiadosť o pomoc tam, nezabudni dať fotku a číslo účtu.
Blíži sa obdobie daní, ľudia môžu prispieť aj 2% z daní, v našom meste to funguje, už sme takto chorým deťom pomáhali. Priprav dopredu tlačivá, naštuduj, aby si vedela vysvetliť. Nie všetci to ovládajú, ľudia sú leniví vypísať a odovzdať jeden papier.