bosorka3113
28.12.16,10:05
Ako riesite podavanie DP k DPH pri nutnosti registracie DPH v inom clenskom state? Hladate si uctovnu firmu v danej krajine alebo poznete na Slovensku niaku firmu ktora sa na tuto oblast specializuje? V priebehu roka budeme mat projekty v statoch Rakusko, Nemecko, Svedsko a Anglicko ako tovar s instalaciou a budeme mat povinnost registracie v danych krajinach koli dodaniu tovaru.
elisabeth
02.01.17,16:34
účtovala som stavebné firmy, ktoré sa museli registrovať kvôli stavbe v inom členskom štáte (CZ, AT, HU, PL, RO) a vždy sa to riešilo tak, že si firma našla nejakú účtovnú firmu v danej krajine a tí sa starali o agendu dph v danej krajine. Iba 1 x sme to riešili s českým FÚ sami, ale tam išlo iba o tri priznania dph. Domáci účtovníci sú vždy najzbehlejší v dph agende v danej krajine a nestojí to až tak veľa, lebo oni neúčtujú náklady a výnosy, len tú dph.
bosorka3113
12.01.17,09:57
prosim a vedeli by ste mi posunut pripadne kontakty na tych zahranicnych uctovnikov? Vopred dakujem
kordiak
25.01.17,12:14
pracoval som vo svedsku 3roky mam narok na vratenie dane s prijmu
mamina h.
13.03.17,15:03
My potrebujeme riesit nieco podobne v Rakusku, co odporucate? Bolo by mozne pomoct s kontaktom, prip aj s cenovymi relaciami, na co sa treba pripravit?