IvetaH
28.12.16,13:31
Došlé faktúry boli elektroinštalačné práce bez dph - suma určená na samozdanenie a ešte tam bola položka doprava a tá bola vždy zdanená. V účte mi to zobralo správne, ale teraz som zistila, že do DPH mi bralo na samozdanenie sumu komplet celej faktúry, t.j. sumu, ktorá mala byť samozdaňovaná ale aj základ dane spolu s vyčíslenou dph za dopravu. Sú to malé sumičky, ale každý boží mesiac. To mám robiť dodatočné daňové za každý mesiac a aj kontrolný výkaz? V podstate som samozdanila vyššiu sumu, štát neprišiel o nič a tie drobné z DPH za dopravu nemám ani uplatnené, tak štát ušetril.
Je mi do plaču. Ani nie kvôli robote, je to jedno poobedie, ale na tom daňovom si budú myslieť, že mi švihá alebo čo.
jakubzemko
28.12.16,13:06
V § 16 daňového poriadku nájdete kedy ste povinná podať daňové priznanie a kedy len oprávnená. V tomto prípade si myslím, že ste oprávnená a nie povinná.
Kristina27
28.12.16,16:41
FA za uvedené práce vrátane dopravy či iných režijných nákladov mala byť celá bez DPH. Nedeliť. Všetko spolu je par. 69 ods. 12 písm. j)
IvetaH
28.12.16,17:10
Lenže dodávateľ vystavil faktúru tak ako vystavil, prerobiť ju odmietol, jeho účtovníčka je presvedčená, že to má správne. Tak čo narobíš.
Žanet
28.12.16,21:45
Kedže som si všimla aj otázku položenú neskôr myslim si, že ste postupovali nesprávne a samozdaňovali ste sumu celkom aj s DPH. Ako odberateľ ste tiež povinny posúdiť či FA od dodávateľa je vystavená správne a či máte nárok na uplatnenie DPH. Podľa správnosti by ste mali samozdaňovať sumu bez DPH a vyčíslenú DPH potom jedine účtovať ako nedaňový náklad. V KV by som to nastavila aby bolo vidieť aké bolo vyčíslené DPH a koľko som si uplatnila čiže 0. Ja by som urobila dodatočné a poučila sa z toho ;).
IvetaH
29.12.16,06:29
To viem, že je to nesprávne, to som písala. Len hľadám spôsob, ako nerobiť 12 dodatočných daňových priznaní.