asfodelka
28.12.16,17:06
V septembri mi skoncila zmluva. Ustne mi ju predlzili na 2 roky, pisomnu formu dodnes nevyhotovili. Odmietli mi uznat paragraf lebo som prisla na 2 hodiny do prace a potom s dietatom na logopediu. Stiahli mi 1den dovolenky. Za rok mam 1 paragraf na seba a 1 na dieta. V piatok nam dali podpisat celozavodnu dovolenku na 4 dni. Ale este v piatok hodinu pred koncom sa rozmysleli a vraj na jednej sekcii, ktora sa mna netyka treba nieco dorobit a kto pride dobrovolne. Nikto nechcel prist. Tak z trucu bezdovodne zrusili dovolenku vsetkym. Rozposlali nam vyhrazne listy ze dostaneme vypoved ak neprideme. Ako sa mozem ako zamestnanec branit? Mam nevycerpanych 9 dni dovolenky. Dakujem za odpoved
veronikasad
28.12.16,17:16
1. ak so súhlasom zamestnávatela pracuješ po ukončení PZ na dobu určítu, zmenila sa na dobu neurčitú. Písomnú formu na ďalšiu dobu určitú nepodpisuj.

2. Neviem či logopedia je zaradená do zdr.zariadení, ak nie, neide o vyšetrenie alebo ošetrenie s nárokom na pracovné volno s náhradou mzdy. Takéto volno si musíš nadpracovať alebo čerpať dovolenku.

3.Čerpanie dovolenky určuje zamestnávatel, pozri § 111 Zákonníka práce.
asfodelka
28.12.16,17:23
dakujem za odpoved. paragraf 111 mam nastudovany. Zamestnavatel moze zrusit dovolenku len vo vynimocnych pripadoch. u mna takyto dovod neexistuje. zaujima ma ci moze zrusit dovolenku mne, aj ked sa ma dokoncena robota netyka a ani ju dokoncit neviem ak by som tam aj prisla. Myslim si ze nie je v prave a zvazujem riesit to cez ispektorat prace.
veronikasad
28.12.16,17:25
Bol dodržaný odst. 5 § 111 ZP ?
asfodelka
28.12.16,17:30
zamestnavatel nam oznamil cerpanie dovolenky 3dni vopred, a v den oznamenia ho aj zrusil. dal nam podpisat dovolenky a po par hodinach ich zrusil. my sme ziadost o dovolenku podali mesiac vopred. ide o celozavodnu dovolenku.
veronikasad
28.12.16,17:33
Takže v konečnom dôsledku Vám čerpanie žiadnej dovolenky neurčil. Nemyslím si, že tento problém bude riešiť IP. Ak by si si chcela uplatniť nároky v zmysle § 112 odst. 1 ZP, muisela by si to riešiť cestou súdu.

Nevyčerpaná dovolenka za rok 2016 ti prechádza do roku 2017 a nástup si môžeš určiť sama len v prípade, ak tak zamestnávatel neurobí do 30.6.2017,
asfodelka
28.12.16,17:35
ak som postou poslala vypoved a mam 2mesacnu vypovednu dobu mozem si cerpanie zvysnej dovolenky v tychto 2mesiacoch urcit sama? nepovazuje sa za urcenie dovolenky podpisanie dovolenky?
veronikasad
28.12.16,17:37
Nie, nemôžeš. Čerpanie dovolenky určuje zamestnávatel, ak ti ju do skončenia prac.pomeru neurčí, musí ti nevyčerpanú dovolenku preplatiť.
Ak svojvolne nenastupiš do práce, môže ti byť udelená absencia s následným krátením dovolenky.
veronikasad
28.12.16,17:38
Máš podpísaný dovolenkový lístok ?
asfodelka
28.12.16,17:39
no o to presne ide. nam rozposlali listy o zapisani absencii s vyhrazkou okamzitej vypovede. mam podpisany dovolenkovy listok
veronikasad
28.12.16,17:41
To nie je vyhrážka. Absencia sa považuje za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, v dôsledku ktorej môže byť so zamestnancom okamžite skončený pracovný pomer. Ak by to však v tomto konkrétnom prípade urobil viacerým zamestnancom, nemyslím si, že by obstál na súde, ak by ste napadli neplatné skončenie prac.pomeru. Musel by mať dostatok dôkazov a tie určite nemá ...
asfodelka
28.12.16,17:44
hm dakujem za odpovede. poslal to 14tim ludom. v podstate moze rovno zavriet firmu.