silwia
28.12.16,21:37
ahojte, mam zivnost a robim webove stranky, niektore su aj v anglictine, chcela by som si zlepsit anglictinu a prihlasit sa na jazykovy kurz, je mozne si dat jazykovy anglicky kurz do uctovnictva a bude sa to brat ako opravneny danovy vydavok ?
Vopred dakujem za rady.
Ice dive
28.12.16,21:03
pokiaľ daný náklad slúži na dosahovanie a udržiavanie príjmov tak áno... otázka je ako sa to obháji pred prípadnou daňovou kontrolou... asi ťažko by sa uznával kurz základy AJ a pod... skôr by bol asi uznateľný kurz programovanie stránok v AJ... resp. možno podotázka kto sú tvoji zákazníci.... ak sú to 99 % anglicky hovoriaci zákazníci tak áno... (napr. programuješ niečo pre iný ako slovenský trh....) ale ak máš napr. len jednu zákazku na tvorbu stránky v AJ tak asi ťažko ti daňový úrad daný náklad uzná....
1maaja
29.12.16,09:37
Ak si vies obhajit kurz ako danovy vydavok, tak zauctuj celu sumu. Na tvojom mieste by som vsak dala do vydavkov iba nejake percenta z kurzu, max.50 % zo zaplatenej sumy v pripade, ze kurz je potrebny na dosahovanie zisku.
silwia
29.12.16,09:43
dakujem
zk24
29.12.16,10:26
Ja mám klienta, ktorému to dávam do nákladov. Kurzy angličtiny. Dodáva hlavne do zahraničia a komunikuje v cudzom jazyku.
misomiso
29.12.16,10:39
Otazka stoji, co ma byt skor, ci sliepka, alebo vajce. To ze nemam 99% zakaznikov z anglicky hovoriacich krajin este neznamena, ze sa nemozem pokusat ich ziskat. Na to, aby som o tom mohol vobec len zacat uvazovat sa potrebujem naucit po angicky. Ked budem mat anglicky hovoriacich zakaznikov, tak to znamena, ze bud uz po anglicky viem, alebo som nasiel iny sposob ako im predat a ucit sa nepotrebujem.
silwia
30.12.16,21:08
dakujem