lenka.ba
29.12.16,11:05
Dobrý deň,
mám len takú otázočku, nakoľko sa nevieme s kolegyňou zhodnúť :) nakoľko viacerým bývalým zamestnancom vyšli preplatky z RZZP r. 2015 a mali už napríklad zaslané Potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2016, je potrebné im vystaviť nové - OPRAVNÉ potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Ja si myslím, že áno.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Pekné medzisviatky želám
VÍNO NITRA
29.12.16,12:39
Áno, treba dať správne potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Ale zamestnancom, ktorí už skončili pracovný pomer, posielala ZP preplatky domov zdanené.
Ale aj mne sa stalo u niektorých klientov, že tieto preplatky poslala ZP zamestnávateľovi, v tomto prípade som im ich vrátila cez mzdu a zdanila.
Nepodávala som na ZP námietku.
jersseyke
02.01.17,14:45
aj ja mám pár prípadov, keď mi napr. zamestnanec skončil 31.08.16, zučtovanie ZP prišlo 28.9.16, zamestanec už bol ukončení....takže teraz keďže už u nás nepracuje, ale jeho nedoplatok resp. preplatok dala ZP nám čiže zamestnávateľovi, tak zamestnávateľ musí vypracovať mzdu napr.za oktober kde dá dotyčnému bývalemu zamestnancovi preplatok, ten zdaní a zvyšok zašle mu ho na účet a zašle mu aj opravné potvrdenie o príjme? dobre som tomu porozumela?
a keď má bývalý zamestnanec nedoplatok , ktorí ZP vymohla od zamestnávateľa? Dosť silno pochybujem , že nám bývalý zamestnanec vráti peniaze...dokonca už nemá ani platné tel.číslo, tak čo s tým?
ďakujem
VÍNO NITRA
02.01.17,15:05
Nedoplatok nevysporiadavaš. Bolo by potrebné podať námietku na ZP.
jersseyke
03.01.17,06:26
ale už je neskoro na námietku...prešla lehota, som externá učtovnička a niekedy konateľ nevie pochopiť , že poštu mi treba doručovať čo najkôr...
neviete mi teraz poradiťčo mám urobiť s tým nedoplatko?