Matulko11
29.12.16,12:43
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na postup získania svojho VP. Vodičák mi bol zadržaný pred 5 rokmi za nezaplatenie pokuty na mieste. Situáciu som neriešil a odišiel do zahraničia pracovať. Pokutu som taktiež nezaplatil. Prosím Vás o bližšie informácie ako postupovať v danej veci a ako získať speť vodičák čím skor. Dá sa vyhnúť preskúšaniu? Poprípade čo ma čaká... Ďakujem M.K
buchač
29.12.16,11:46
Primerané informácie na základe Tvojich informácií Ti podá príslušné oddelenie DI v mieste trvalého bydliska.
jelalim
29.12.16,13:18
Tu je velmi otazne, v akom stave je ta pokuta.

Podla mna pokuta je uz vymahana, a v poste mate niekolko vyziev na zaplatenie.

Zacal by som skontrolovanim postovej schranky, som si isty, ze co Vas caka je napisane v korespondencii, ktora Vam ohladne tejto pokuty isla.

Ak nic, treba ist na miestny dopravny inspektorat, vypytat si vodicak.
misoft
29.12.16,17:34
A) V prvom rade je potrebné sa zaoberať tou pokutou. Zistiť, či náhodou už na teba nečaká exekútor - teda skontrolovať všetku poštu.
B) Ak sa exekútor nekoná, nie sú žiadne výzvy na zaplatenie (lebo aj môžu byť + možné úroky z omeškania) - zistiť, či tá pokuta už nie je premlčaná.
C) Na ako dlho bol vodičák odobratý - podľa toho sa zariadiť (prípadné skúšky spôsobilosti), modli sa však - keďže vodičák ti "ležal" 5 rokov - aby ťa neposlali nie len na preskúšanie, ale na absolvovanie celého výcviku.
willma
30.12.16,06:26
za ten čas veru exekútor čaká. PZ sa s tým nebabre.