celoslav
30.12.16,14:26
ahoj.mam kupeny ca modul do dalsieho tv.dal som ho tam aj s registrovanou kartou.a nic.antenu som stiahol zo satelitu cez tri izby.moja otazka znie -kde som spravil chybu?musim mat dve aktivovane karty aby som odskusal fungujuci ca modul?dik.pekne svitky prajem
misoft
30.12.16,14:38
A) Karta je buď samostatná - teda musí byť aktivovaná;
B) je to doukarta (kópia prvej - niekedy dodávaj) - tiež musí byť aktivovaná.
Ale! Niektoré karty vyžadujú spárovanie s CA modulom.
Upresni - aká (od koho) je karta.
C) TV má satelitný tuner? Má špecifikáciu DVB-S? ak nemá darmo budeš pchať CA modul s kartou od satelitu, ak telka nemá DVB-S a teda nepodporuje frekvencie. Upresni, aká telka!
celoslav
30.12.16,16:18
a....KARTA JE AKTIVNA b....nie je to duokarta....c....ma na zadnom cele strbinu comon interface.....televizor hyundai...LLF22814MP4CR...ROK2011
misoft
30.12.16,18:15
No tak do neho satellitný signál NEDOSTANEŠ - ten má len DVB-T (terestriálny tuner) - takže ti je CA modul + sat.karta na dve veci..... Alebo si zožeň sat. prijímač a do toho potom buď CA modul + kartu strčíš, alebo niekedy sa do štrbiny vkladá len karta.
Príklad https://www.alza.sk/dvb-s2-satelitne/18856834.htm
Taserda
31.12.16,17:56
Zaujímavé, zapojiť satelitnú parabolu do konektora pre anténu. Naladil si stanice iba ich nechcelo dekodovať? Či si sa iba čudoval prečo nejdú?
misoft
31.12.16,20:05
Pokiaľ by telka mala tuner DVB-S - tak sa pripája parabola priamo na anténny vstup. A CA modul s kartou by dekódoval signál - o spracovanie signálu z taniera sa predca postará satelitný tuner v telke. Ale on má v telke ôlen terestriálny digitálny tuner DVB-T - takže ani CA modul s kartou mu nepomôže - na satelitoch sú totiž úplne iné frekvencie, ako na terestriáli (alebo na cable).
Takže - logicky že nepôjde, nenaladí.
Taserda
02.01.17,14:32
misoft ja to viem, čudujem sa tomu že antenu stiahol zo satelitu, čiže jeden tv s dvb-s má a musel si všimnúť aspoň ako sa pripája koaxial z paraboli do tv. Ak kúpil f-konektor určený pre sat tunery tak ho nemal kde naskrutkovať. Asi tam dal koncovku pre antenu a nič nepíše že ladil stanice. Vložil CA modul s kartou a nič sa nedeje. Je toto možné???
nunenko
03.01.17,08:23
No a? Prečo by tak nepostupoval? Každý totálny amatersky koumal by tak postupoval.
Niektorí by išli aj reklamovať modul, či kartu...
misoft
03.01.17,09:10
Taserda: v podstate - i ten F konektor je koaxiálny konektor. Takže ak stiahol koaxiál z paraboly, nasadil na koniec koaxiálny konektor a zastrčil do telky. Nepremýšľal, nevedel..... niektoré telky totiž (paradoxne) i tie konektory pre satelitné pripojenie maj ako obyčajné koaxiály....ono to funguje, ale trochu kvalita ide dole a potom sa divia, že kvalita a sila signálu nie to pravé orechové....
nunenko
04.01.17,09:58
Ani môj prvý srtalitný prijímač (cca 1988-1989) nemal žiaden F-konektor, a myslím že ani druhý cca 1995)...
Zato momentálne moje oba ich majú po tri...