podnikatel1
30.12.16,16:22
Dobry den
Viete mi poradit ako mam vyplnit tlacivo pri likvidacii sro. Ktore policka mam oznacit v tlacive Žiadosť o registráciu, oznámenie zmien, žiadosť o zrušenie registrácie na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty? Nie som platitel DPH iba neviem ako oznamit likvidaciu. Dakujem
Consultix
30.12.16,15:46
Oznacit:
x Oznamenie zmeny tykajucej sa identifikacnych udajov
x Datum ku ktoremu nastala zmena
x ine: vstup do likvidacie

Pre istotu prilozit kopiu vypisu z OR. Oznamenie podava uz likvidator, nie konatel.
podnikatel1
30.12.16,16:08
Dakujem za pomoc idem vyplnat. Este mi neni jasne obchodne meno mam doplnit uz s dodatkom "v likvidacii" ? A posledna otazka mozem to podat aj postou ? Elektronicky podpis nemam. Likvidator som aj konatel rusim si firmu sam.
Consultix
30.12.16,16:11
Obchodne meno sa pouziva v sulade so zapisom v OR. Ak zmena nazvu este nebola zapisana, tak predsa nie je co oznamovat spravcovi dane. Zmena sa ohznamuje spravcovi dane po zapise zmeny nazvu do OR.
podnikatel1
30.12.16,16:49
Zapis zmeny v OR uz mam, teraz musim ist riesit DU, pochopit tlaciva je zlozitejsie ako som cakal
Consultix
30.12.16,18:14
Ak je v ORSR nazov uz s dodatkom "v likvidacii", tak takto sa bude danovy subjekt identifikovat pri oznameni zmien.
Prave preto je riesenim poverit touto cinnostou firmu, ktora to elegantne a bez starosti vyriesi :)