kimno
30.12.16,16:49
ivka70
30.12.16,19:35
aky mas problem? link na portal nic nenaznacuje
buchač
30.12.16,19:56
Ale naznačuje....;)
Jedná sa určite o toto.

Najnovšie správy
Prihlasovanie pomocou elektronického občianskeho preukazu nie je možné

30. 12. 2016 - Prihlasovanie eID kartou je momentálne dočasne nefunkčné. Na odstránení technického problému intenzívne pracujeme.

» celá správa
Vo štvrtok 15. decembra nadránom rátajte s krátkodobou nedostupnosťou e-služieb

13. 12. 2016 - Oznámenie Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby /NASES/ :

» celá správa
Upozorňujeme na možné výpadky pri prístupe k e-službám dnes večer

8. 12. 2016 - Z dôvodu aktualizácie systémov MV SR dnes, vo štvrtok 8. decembra 2016 medzi 18. a 20. hodinou, môže dôjsť ku krátkodobým výpadkom v prístupe k e-službám.
--------------------------

Dovolím si ale podotknúť a to aj napriek pravde o tom Bananistane, že nie je potrebné vidieť všetku problematiku len v úradoch.

Veď každý rok sú posunté tie všeliaké termíny pre podnikateľov. Zaplatenie daní,odpustenie penálov, atď...Veď aj tie vybavovačky na dzindziky pre elektronický OP si každý nechal na poslednú chvíľu.
ALE podnikatelia proste vždy plačú alebo pindajú.

Tak o čom to je ???
avalik
30.12.16,19:59
Buchac, eschranky su znova posunute ... tu ide o to, ze stat ta nuti pouzivat esluzby, vybavis si vsetko okolo toho a ked potrebujes, tak nefunguju
buchač
30.12.16,20:11
Avalik

Šak ja to viem, aj keď tie eslužby nepotrebujem.
Jasné, veď ja to chápem, že tie stránky nefungujú, keď je ich potrebné.
No je jasné, že stránky sú asi aj preťažené...
No je jasné aj to, že stránky by mali počítať aj na tieto záludnosti.

Je ale jasné aj to, že podnikatelia si nechávajú všetko na poslednú chvíľu a potom to aj tak vyzerá.
Ak nezaplatí dane fyzická osoba ? Je dojebabraná jak fras.
Ak nezaplatí dane podnikateľ ? Nuž dostane odklad...

Že je štát najväčšia prostitútka, tak to je predsa jasné už dávno.
avalik
30.12.16,21:52
Ach jaj, zase tvoje cervene sukno - podnikatelia ... podnikatelmi su aj fyzicke osoby, danovy poriadok plati na vsetkych danovnikov - by som rada videa jedneho podnikatela, ktory "ked nezaplati dane dostane odklad" - trepes bludy, mylis si pojmy s dojmami ... Podnikayelia si nechavaju vsetko na poslednu chvilu, len chudak stat je pripraveny vzdy a nacas. Ak by bol pripraveny, tak ta eschranka funguje uz pred rokmi a na jednom systeme ... este stale maju napr. FS, SP vynimky, este stale nie su registre prepojene ... ale ty sa musis navazat do podnikatelov - nikdy si nepodnikal, tak vies prd o tom co je to zivot podnikatela ... nezabudni v dalsom komente si kopnut aj do tych zlych a nevdacnych vysokoskolakov, ktori si dovolili studovat "zadarmo"
buchač
30.12.16,22:03
avalik (Dnes 23:52) by som rada videa jedneho podnikatela, ktory "ked nezaplati dane dostane odklad" -
---------------------
... nezabudni v dalsom komente
=============

1. K prvému odseku ... táto možnosť existuje.
https://www.google.sk/search?client=opera&q=odklad+platby+dan%C3%AD&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

2. K druhému odseku
Dlabem ja na to.
Nechceš (nie že nevieš) ma pochopiť...

P.S.:
Nie som podnikateľ, to je fakt.
Ale to, že Ty si o niečom nepočula-nevidela ešte neznamená, že to neexistuje.
Platí to aj naopak...

Končím na túto tému.
avalik
30.12.16,22:19
tieto tvoje tvrdenia podloz konkretnymi paragrafmi - nie google linkami

"Ak nezaplatí dane fyzická osoba ? Je dojebabraná jak fras.
Ak nezaplatí dane podnikateľ ? Nuž dostane odklad..."


resp. ty si dobre prestuduj tie linky, a zistis, ze tvrdis len zbytocne nenavistne bludy - ja nepotrebujem chapat teba, ja chapem zakon ako je napisany, ty popracuj na chapani pisaneho textu, rozlisuj pojmy a dojmy
Dav
31.12.16,06:20
Juraj, vidno, že si neposielal ani jedno elektronické daňové priznanie. Lebo komunikovať elektronicky s finančnou správou je stále plné prekvapení, systém blbne aj po rokoch nielen v posledný možný termín a predpokladám, že elektronické schránky budú mať tie isté choroby - nefunkčnosť, výpadky pripojení (legendárny posunutý termín podania DP, lebo padol portál FS) a mimochodom, ktorý orgán bude komunikovať cez schránky, keď si poisťovne a daniari nechávajú svoje komunikačné kanály. Aj keď nie som podnikateľ, plačem alebo pindám, keď v ich mene plním povinnosti nie na poslednú chvíľu. Nahnali nás ako ovce meniť občianske a keď sme to začali skúšať, zrazu im to nejde.
buchač
31.12.16,06:39
Dav (Dnes 08:20) Juraj, vidno, ...
Nahnali nás ako ovce meniť občianske a keď sme to začali skúšať, zrazu im to nejde.
=====================
Tvrdím snáď niečo iné ???
Správy sledujem, takže som v obraze. Pozri lepšie, čo som napísal.

Avalik však vytiahla, že mám červené súkno ohľadom podnikateľov.
Kuwa...mám, ja sa netajím.
Lenže ak by avalik pracovala pre nejakého podnikateľa (čo teda nie, aspoň pokiaľ viem), tak by možno inak vravela.
Lenže ja som pracoval pre podnikateľa...manželka a aj dcéry dodnes makajú...adoptovaný syn dal včera výpoveď...

Dôvod môjho súkna je ten, že podnikatelia na Slovensku sú totálne kurvy, ktoré by najradšej zbohatli zo dňa na deň.

P.S.:
Píšem a dôvodim aj konkrétne, ale aj všeobecne.
Je len na čítajúcom, ako text pochopí.

Poznámka :
Sorry, že som si vôbec dovolil niečo napísať v takejto téme.
ivka70
31.12.16,06:53
napisala som ten komentar preto, ze ak to niekto nevycita z inych sprav, tak lz linku sa to nedozvie a potom ako taka tato otazka nema zmysel.
Takze zadavatel by mal upresnit, co chce vediet, lebo predpokladam, ze odpovede typu mem alebo nemam pristup adi neocakava.
Dáša_
31.12.16,07:41
Ivka, ide o to, že sa momentálne nedá prihlásiť cez nový občiansky preukaz. A zrejme nebude len toto problém. Posielali sme takto na register zmeny v or. Nebolo to prvý krát. Aj to prešlo, aj po predĺženej lehote zapísali. Ale dodnes elektronicky nedoručili. Čo inekody trvá maximálne pol dňa. A to určite nie je preto, lebo si to podnikatelia nechali na poslednú chvíľu, ako sa tu snaží naznačiť Juraj. Cyba je v systéme, eď sa mnohé veci nedoriešili. Ešte len čas ukáže, čo to bude s doručovaním súdnych rozhopdnutí, vyznačovaním právoplatnsti .... Ešte bude kopec srandy...

jaaj, toto malo ísť ako komentár, ale nejak som sa preklepla. tak to snáď snaživé nicky prežijú a nevymínuskujú len preto, že je to komentár a nie odpoveď :D
Ing. Ľubomír Janoška
31.12.16,08:26
@buchi - Ako k tomu prídem napríkald ja, aby si ma hádzal do jedného vreca so zbohatlíkmi-polomafiánmi?
Mimochodom, zákony, ktoré dusia bežných podnikateľov, neplatia pre všetkých. Ako obyčajná 1-človeková firma máš povinnosť preklepnúť každého svojho dodávateľa, či niekoho nezamestnáva na čierno, ale starej mamy koňa brat, čo robí dodávateľa pre NBS, môže mať niekoľko stoviek čiernych duší... a tak je to vo všetkom.
ivka70
31.12.16,15:45
Este raz a naposledy - ja viem, ze padol portal a neslo ani aktivovat OP v piatok. Mne to netreba vysvetlovat..
Ale ak sa na tuto otazku niekto pozrie niekto o tyzden, urcite (bez nasich komentarov) mu bude jasne, o co ide.
Mne mojim komentarom islo o to, aby zadavatel doplnil do otazky, co sa stalo. Aby takto zadana otazka, ktora je vlastne len staznostou, mala zmysel pretrvat.
Tak mi laskavo vsetci nevysvetlujte, ked nechapete zmysel mojho komentaru. A bola by som rada, keby si moje oslovenie z tejto neodpovede odstranila.
Dáša_
31.12.16,15:52
jaaj, možno to bude celé tým, že ani tvojmu komentáru sa nedalo celkom rozumieť :D
ivka70
31.12.16,16:27
Stacilo si rozkliknut diskusiu , alebo sa spytat .... tuto aktivitu som cakala od zadavajuceho ...hlavne :)
buchač
31.12.16,16:59
Ako tak pozerám ?

Nuž nesľubujem síce, ale budem sa snažiť vyhýbať týmto témam. :rolleyes:
Šak nie som podnikateľ...chválabožku. :---
Šak nerozumiem sa do problematiky. :cool:
Šak len polemiku rozvirujem. :D
Šak.....;)
ivka70
31.12.16,17:07
Oznsmujem, ze tuto otazku uzavriem, komentare sa zvrhavaju a nic rozumne sa nou nevyriesi.