maja32
30.12.16,19:38
prosím Vás pri daňovej evidencii nevediem peňažný denník len evidujem príjmy a výdaje ale minulý rok som robila jedného podnikateľa a jednoducho mu evidovala len príjmy a výdaje a on odomňa pýta dnes stav bankového účtu stratil výpisy,ktoré vybral z dokladov a nema internet banking :D a stav pokladne k 31.12.2015, ale pri danovej evidencie netreba viesť zvlášť pokladňu a zvlášť výpis? ja to dávam len do tabulky, k tomu evidenciu pohľadávok,záväzkov,majetku. Robíte to ináč?dávate aj vklad podnikateľa do pokladne je tento vklad limitovaný 5000 eur za rok? Ďakujem za pomoc
Tweety
30.12.16,18:45
maja32
30.12.16,18:55
usmernenie som čítala je mi jasné,že forma stanovená nie je,len by mi pomohlo ako to vedú ostatní účtovníci,či zvlášť evidujú vypis z banky a zvlášť napríklad pokladňu, lebo sa predsa evidujú len príjmy a výdaje ani bankový výpis celý nenahrávam a ani nerozdeľujem ,že nahrávam pokladňu zvlášť a výpis zvlášť
avalik
30.12.16,18:56
Vypisy mu za poplatok banka znovu vystavi
Zakon uvadza prijmy - vydaje, neuvadza povinnost delit na pokladnu a banku - ak mal na tom BU aj sukromne pohyby, tak by mu to stav v banke aj tak spravne nedalo

Vklad do pokladne? Akej od koho, ked nevedies pokladnu? evidujes len prijem - napr. uhradu faktury, neevidujes ze z uctu si presunul peniaze do penazenky

Ale ja mam v tabulke zvlast stlpce na prijem vydaj v hotovosti a BU - lebo mi to tak vyhovuje ;)
veronikasad
30.12.16,18:59
Stiahni si zo stránky Kros-u ALFA plus, máš tam aj možnosť vedenia zjednodušenej daňovej evidencie. Ja evidujem aj zostatok účtu, tak že mesačne zadávam rozdiel nedaňových príjmov a výdavkov (ako PNZD al. VNZD) jednou položkou.