DIJOA
05.07.06,21:55
Ako funguje nahlásenie prevádzkárne na ZU v prípade maséra, ktorý chodí pracovať k zákazníkovi, prípadne pracuje pre jeden alebo viac práv. subjektov? Miesto podnikania je doma, ale práce vykonáva v priestoroch "obchodných partnerov" alebo zákazníkov. Podľa ZU si tie cudzie priestory má nahlásiť ako prevádzkareň a mať tam vlastnú registračnú pokladňu??? U všetkých partnerov?
Služby sú fakturované mesačne.
Boli učtované služobné cesty - cestovné výdavky, kedže miesto podnikania doma / pranie, žehlenie pracovného oblečenia, počítač, účtovnícke práce.../
Poraďte... Ďakujem:confused:
Milan Benka
06.07.06,04:11
Doporučujem sa informovať na ŽÚ. Síce v prípade, že chodí vykonávať činnosť k zákazníkom de facto nemá svoju prevádzkareň, ale ak sa nemýlim, niečo podobné som raz konzultoval na ŽÚ a bolo mi oznámené, že prevádzkareň mať musí. Kto vie prečo.

Prečítal som to ešte raz. Takže ŽÚ chce aby si nahlásil priestory u obch.partnera ako prevádzkareň. Má na nich nájomnú zmluvu? Je v nej súhlas so zriadením prevádzkarne? Bez toho ŽÚ prevádzkareň nezapíše.
DIJOA
06.07.06,19:13
Ďakujem za reakciu.
Spolupráca s právnickym subjektom: Nájomná zmluva nie je. Je to zmluva o tom, že urobí pre nich práce, im to prebehne cez kasu a oni mu vyplatia určité percentá.
Tá logika ZU je úžasná. On chodí k zákazníkom a do firiem a kôli "predpisom" si zriadi prevádzkareň za xy peňazí, v ktorej ani nebude fungovať???

A tu ma mýli fakt, ak by robil pre viac fierim, salonov... tak by musel nahlásiť u každého prevádzkáreň? Aj keď niekde urobí jednu masáž za týždeň???
Milan Benka
07.07.06,04:20
Skúste in to na ŽÚ vysvetliť, že je naozaj iba maser na "OBJEDNÁVKU".
Zita5
07.07.06,04:28
Poznám jednu masérku , ktorá má miesto podnikania ....na trvalom bydlisku .Je tiež masérkou ale len "na objednanie" , čiže chodí ku klientovi /domov/.Má na tento účel vyrobený skladací stôl , ktorý nosí stále so sebou a tento pri svojej práci používa . A problém žiadny nemá .

V podstate iné by bolo ak ,by masér mal vlastný priestor na vykonávanie tejto činnosti a klient by chodil priamo k masérovi ...... tak potom vidím povinnosť nahlásiť prevádzkareň .

Ale to všetko záleží na komunikácii so Živnostenským úradom a hlavne je to o záujme pracovníka tohto úradu podnikateľovi poradiť a veci vysvetliť .
myshena
19.09.08,09:13
Poznám jednu masérku , ktorá má miesto podnikania ....na trvalom bydlisku .Je tiež masérkou ale len "na objednanie" , čiže chodí ku klientovi /domov/.Má na tento účel vyrobený skladací stôl , ktorý nosí stále so sebou a tento pri svojej práci používa . A problém žiadny nemá .

V podstate iné by bolo ak ,by masér mal vlastný priestor na vykonávanie tejto činnosti a klient by chodil priamo k masérovi ...... tak potom vidím povinnosť nahlásiť prevádzkareň .

Ale to všetko záleží na komunikácii so Živnostenským úradom a hlavne je to o záujme pracovníka tohto úradu podnikateľovi poradiť a veci vysvetliť .

tiez som zacala s podobnym "podnikanim"...chodim po zakaznikoch, konkretnu prevadzkaren nemam... je v takomto pripade potrebne vlastnit registracnu pokladnu???
:confused: