IvetaH
31.12.16,07:58
https://ssosoom.edupage.org/?

Naše dieťa v rodine si postavilo hlavu, že chce študovať takúto strednú školu, lebo je posadnuté od malička vojenčinou a zbraňami a všetkým s tým spojené, Som z toho hotová, lebo vidím vo všetkom podvod a okrem toho, sa bojím, že by ho šikanovali alebo neviem čo všetko. Jeho mama je tiež z toho vedľa, ale zas kvôli tomu, že sa bojí, že bude z neho silný zdravý krásny urastený, ale medzi ľudí sa nechodí, lebo bude z neho taký cvičený buľo s vykradnutou hlavou. Keby bolo moje diaťa, by som mu to zakázala, (za mojej mladosti, to bolo normálne, že rozhodovali rodičia), ale teraz tá doba je úplne naopak a vyzerá to, že len diskusiami sa nie vždy dá dosiahnuť výsledok. Nemôžem ani spať z toho.
ivka70
31.12.16,07:07
Kedze ide o sukromnu skolu, rodic ma moznost jednoducho zahlasit, ze tu skolu platit nebude a tym padom skola ako taka neprichadza do uvahy, ak si mlady muz nenajde sponzora na 4 roky, predpikladam, ze si nastudovali poplatky.
Preco nejde na vojensku skolu, ked chce byt vojakom?
SBSkar nikdy vojakom nebude, to mu treba vysvetlit ako prve.
avalik
31.12.16,09:36
Som z toho hotová, lebo vidím vo všetkom podvod a okrem toho, sa bojím, že by ho šikanovali alebo neviem čo všetko. - toto vysvetli

Podla mna je ta skola v pohode (pozri si kto je zriadovatel). Radsej by som dala decko s takymi zaujmami na tu skolu, nez aby sa samovzdelavalo cez internet, ci u pochybnych kamaratov.

Ja sama mam za sebou vojensku skolu, byvala som v kasarnach, odsluzenych mam viac 20 rokov a za ten cas som sikanu alebo "neviem co vsetko" ;) nezazila. Ak raz clovek ma k niecomu vztah, nikto to nezmeni.
Ako rodic som zazila podobne - dcera bola na osemrocnom gymnaziu a dosla za mnou, ze chce zmenit skolu - na sukromnu odbornu ... zatala som zuby, robila som co sa dalo aby som z jedneho platu vladala aj skolne platit. Dnes som spokojna, dcera uspesne dokoncila skolu, s cistymi jednotkami na maturite a pracuje v odbore.
avalik
31.12.16,09:36
vojenske stredne skoly boli uz davno zrusene
IvetaH
31.12.16,10:39
Ďakujem ti za názor, cítim to tiež tak, že dieťa by malo študovať čo ho baví. Máme v rodine podplukovníka vo výslužbe, tak s armádou máme len pozitívne skúsenosti. Keby sa jednalo o klasický vojenský gympel alebo inú odbornú vojenskú školu, ani ma nenapadne nad tým rozmýšľať. Brala by som to úplne v pohode. Aj teraz mi vojsko ani polícia nevadí, ale som myslela, že dieťa pôjde na gympel a potom na vojenskú akadémiu alebo ako sa to dnes volá. A na vysvetlenie:
Podvod vidím vo všetkom na Sovensku - napr. vyberie peniaze a pri prvom probléme škola prestane fungovať, zriaďovateľ sa rozhodne, že to nebude robiť. Je plno príkladov ako na Slovensku funguje školstvo aj súkromné aj štátne a mám pocit, že všetky lumpárne sa u nás dejú v súlade so zákonom. Nikdy nikdo nie je za nič zodpovedný. A tá šikana - táto veta ma úplne vydesila: Po celý čas štúdia sú kladené zvýšené nároky na disciplínu, sebaovládanie a schopnosť podriaďovať sa. Keby kládli zvýšené nároky na matiku alebo fyziku alebo právo. Ale toto je čo za vzdelávanie - vidím to tak, že nejaký vypatlanec bude ziapať po tých deťoch.
IvetaH
31.12.16,10:42
Presne aj z toho mám obavy, že bude len SBS, že mu to vôbec nebude k ničomu, aby sa stal profi vojak. A s tým platením, nie je to také jednudoché, lebo rodičia idú štýlom, aby dieťa všetko správne pochopilo a rozhodlo sa správne. Robia všetko preto, aby to pustil z hlavy, ale nechcú to nasilu.
avalik
31.12.16,11:18
5 rokov chodila moja dcera na tu sukromnu skolu, nemozem povedat nic zle, ziadny problem, vsetko bolo zabezpecene, nic ine okrem zmluvne dohodnuteho som neplatila - ziadne vytahovanie penazi cez ZRPS, dokonca aj lyziarsky im platila skola.

A disciplina? sebaovladanie? poznat "miesto v tvare"? - Pre vacsinu dnesnych deti to su nezname pojmy, ktore im moderni liberalni rodocia nevysvetlia - a potom citame a vidime pribehy ludi, ked vlastne deti tyraju svojim spravanim rodicov, vyuzivaju hotel mama a nevedia sa postavit na vlastne nohy.

Preco by na tej skole mal byt doraz na matike fyzike? To nie je gymnazium, to je odborna skola - pripravi cloveka na vykon povolania ci na samostatne podnikanie - komplexne, v suvisiacich oblastiach vratane, ekonomie, prava, psychologie ... vysvetlia im co ano a co nie
avalik
31.12.16,11:27
Preco by to malo byt k nicomu? Na zaklade coho usudzujes, ze napriklad gymnazista ma lepsie sance sa stat prof. vojakom? Vies ake su prijimacie kriteria?

Preco si myslis, ze bude "len SBS"? ... aj ti ludia su potrebni a maju uplatnenie aj inde ako vystavanim v banke ci v obchode.
Tiez moze pokracovat v studiu na vysokej skole bezpecnostneho charakteru.
Mila123
31.12.16,11:37
dajte si profesionálne otestovať dieťa, zvýraznia sa jeho priority
anonym1999
17.02.17,15:30
Ako študent tejto školy vám môžem povedať následovné.
Škola ponúka dobré vzdelanie ale len z niektorých odborov. Mimochodom, stredná vojenská škola bola pred časom zrušená. Čo sa týka však ostatných predmetov ako matematika je to zanedbané a v tom je háčik. V prijímacích testoch na vysokú školu vojenskú je matematika a tá je na našej škole veľmi nízko. Školu pozitívne vnímam vo výučbe odborných predmetov - bezpečnostná príprava, špeciálna telesná výchova, telesná a športová výchova, kriminalistika a právo. Škola má fajn akcie, vďaka tomu, kde sa za 9 rokov fungovania dostala ale každým rokom ide kvalita dole. Prečo? Prijatý na túto školu je každý de*il. Preto je aj veľmi nízka úroveň matematiky na škole. Učitelia na škole nemajú žiadnu autoritu, študenti sa boja len zriadovateľa, zástupcu riaditeľa, riaditeľa a jedného nemenovaného učiteľa. V škole chýba ďalej miesto. V jednej telocvični majú telesnú výchovu 2 triedy a vedľa v dojo tretia. Máme 10 tried, z ktorých sa na každej hodine delia aspoň 4 triedy na 2 skupiny a vyučovacích miestností je okolo 13.
Čo sa týka uplatnenia však nemôžem nič zlé povedať. Neni to len "SBS-kár" a aj ak skončí v SBSke, neskončí ako tá trápna paródia na SBSkárov Tescu, ktorí tam ledva dýchajú a nie že by mali niekoho zadržať a sú tam len kvôli kontaktom.
Nepoviem vám teda odpoveď "áno, pošlite ho tam" alebo "nie, neposielajte". Určite vám však hovorím, že tá škola nie je taká aká sa prezentuje, že je.