Jarka 1
02.01.17,11:11
Zaradila som debatu do práva, lebo ani neviem, kam presne s týmto problémom.
Pred pár mesiacmi mi bol elekt. poštou doručený cudzí výpis z účtu patriaci inému klientovi banky a samozrejme môj nebol doručený vôbec. Na moju telefonickú sťažnosť reagovali tak, že si môj výpis už musím prísť vypýtať do banky osobne. Tak som sa unúvala, veď čo už, keď elkt. doručovania mám asi na srandu.

Poslala som písomnú sťažnosť podľa pokynov pracovníčky UniCredit Bank s tým, že som sa pýtala, u koho potom skončil môj výpis z účtu. Poukázala som aj na to, že úplne cudzí človek dokáže z výpisu z podnikateľského účtu vyčítať veľmi veľa. Samozrejme, odpoveď som žiadnu nedostala.

A dnes som skoro odpadla. Otvorím mail a situácia sa zopakovala. Zase cudzí výpis z účtu a tentoraz nám pre zmenu chýbal iný výpis z účtu, na koľko máme viac účtov. Kým sme to celé rozdýchali, tak predsa len dodatočne dorazil aj chýbajúci. Inak chodia všetky naraz v jednom maily.

Jasné, že táto banka u nás definitívne skončila a ďalej nebudeme odkladať zmenu banky, čo sme doteraz neriešili z časových dôvodov.

Zvažujem, či mám kontaktovať aj majiteľa cudzieho účtu. Teda skôr, či nebude lepšie, len vložiť do obálky výpis z účtu a poslať poštou, nech si robí poriadky, keď som ja neuspela. Váham, či poslať len obyčajne, alebo doporučene, lebo tam musím dať celú moju adresu a zase neviem, aký je to človek.

Ako by ste to riešili Vy poraďáci?
Tweety
02.01.17,10:17
Vrátila by som cudzí bankový výpis banke s poznámkou, že urobila fatálnu chybu už druhykrát.
Jarka 1
02.01.17,10:26
Tweety, ďakujem. Myslím, že to tak urobím a pošlem to doporučene priamo do Blavy na vedenie, nie na pobočku. Ále veľa si od toho nesľubujem, lebo ani sťažnosť som neriešila cez pobočku a aj tak sa na to vykašľali.
misoft
02.01.17,10:48
Môj názor (nezáväzný): cudzie výpisy odovzdať / zaslať doporučene priamo centrále banky s poznámkou, že výpisy patriace k tomuto účtu (tvojmu) boli doručené inej osobe.
Upozorniť centrálu banky, že týmto spôsobom porušujú bankové tajomstvo (nakoľko vo výpisoch s často i rôzne identifikačné údaje o účtoch a osobách) a že ak sa to bude opakovať, podáš podnet NBS (ktorá ma dohľad na bankovým sektorom), aby prešetrila túto banku z porušovania ochrany účtov, ochrany osobných a iných údajov.

Následne podať priamo s popisom veci (a ak je možné doložiť dôkazy) podnet NBS.
A za tretie - zmeniť ihneď banku - nakoľko táto nerieši problém, je predpoklad, že aj v budúcnosti sa to bude opakovať a sú takto čiastočne ohrozené účty, resp. prístupy k účtom a zneužitie údajov.
avalik
02.01.17,10:51
podat podnet aj na Urad na ochranu osobnych udajov, a tiez na NBS - dohlad nad bankovym trhom, ci take nieco

kedze ti ten nespravny vypis dosiel elektronicky, nic vracat nemusi - ak ho mas vytlaceny, tak ho skartuj a po dorieseni situacie vymazes aj email.
Jarka 1
02.01.17,11:07
Milí poraďáci, ďakujem Vám všetkým za užitočné rady.