lydinka
05.07.06,22:10
Dobrý večer poraďáci, mám taký problém a nejak mi nejde vyriešiť.
Mám od fi XY fa za tovar na 9306 sk, tá istá fi mi je však dlžná dobropis v hodnote 5912 sk. Poslali dohodu o kompenzácii pohľadávok a záväzkaov, aby som uhradila 9306-5912=3394 sk.
Uhradila som ju cez účet. Viem, že to mám zaúčtovať cez ID, avšak neviem správny postup. Neviem či mám vojsť do KDD a cez splátku dat uhradiť celú fa na tých 9306 alebo to urobiť cez nepeňažné operácie?
Vie niekto poradiť?
karpis
06.07.06,03:27
Ja to robím tak že uhradím cez účet a zaúčtujem cez úhrady vo faktúrach len čiastku, ktorá išla z účtu a druhú položku tak isto len to nezaúčtujem na bankový účet ale cez ID na nepeňažné operácie.
lydinka
06.07.06,17:15
Ja to robím tak že uhradím cez účet a zaúčtujem cez úhrady vo faktúrach len čiastku, ktorá išla z účtu a druhú položku tak isto len to nezaúčtujem na bankový účet ale cez ID na nepeňažné operácie.

čiže urobím čiastkovú úhradu na sumu 5912 ako nákup tovaru cez nepenažnú operáciu, potom nákup tovaru s mínusom, teda dobropis tiež na sumu 5912 ako nepeň. operáciu a ten zvysok uhradím normálne cez účet, a dph tam bude v poriadku? Ďakujem
lenkak
06.07.06,17:18
áno .
lydinka
06.07.06,17:28
áno .

Leni, veľmi pekne ďakujem, mala som to takto, ale som nejaká neistá, a vždy si to radšej overím u vás, skúsenejších. ĎAKUJEM
pozdenka
11.07.06,08:44
Ahojte,
a ako to prosím Vás mám urobiť s tými ID, keď mám na jednom zápočtovom liste napríklad 3 faktúry a 3 dobropisy. Neviem, či mám robiť tolko ID, alebo len jednou čiastkou. A ako je to v tomto prípade s DPH? Účtujem v ALFE.
Ďakujem
lenkak
11.07.06,14:39
pozdenka:
otázku si daj do podtémy Alfa,
jeden Interný predpis, dostať kúpiť v obchode s tlačivami, alebo si pozri tu na Porade su prikladané. Má viacero riadkov, takže tvoje 3 dobropisy, 3 faktúry sa zmestia na jeden ID.