Naďa
06.07.06,05:49
Pracovníčka bola v máji na PN 15 dní. V júni bola na PN celý mesiac - poklačovanie PN. Jej mzda u zamstnávateľa je 0,00 Sk, nemocenské dostane zo Sociálky. Keď som dala pokračovanie nemoci, stále jej vyšla náhrada mzdy. Označila som jej na dochádzke ospravedlnené voľno a na výplatnej páske mám 0,00. Myslím, že som zachovala správny postup, rada by som si to však nechala potvrdiť skúsenejšími.

Ďakujem.
ZuzanaP
06.07.06,05:25
V akom softe?
Tweety
06.07.06,05:34
Pracovníčka bola v máji na PN 15 dní. V júni bola na PN celý mesiac - poklačovanie PN. Jej mzda u zamstnávateľa je 0,00 Sk, nemocenské dostane zo Sociálky. Keď som dala pokračovanie nemoci, stále jej vyšla náhrada mzdy. Označila som jej na dochádzke ospravedlnené voľno a na výplatnej páske mám 0,00. Myslím, že som zachovala správny postup, rada by som si to však nechala potvrdiť skúsenejšími.

Ďakujem.
V dochádzke to je pokračujúca PN, u zamestnávateľa nie je žiadna náhrada, SP zamestnancovi preplatí nemocenské.:cool:
Naďa
06.07.06,07:48
Pre Zuzku
je to v MRP. Na výplatnej páske mám 0,00, čo je podľa mňa správne, - PN hradí SP, ovšem keď dám pokračovanie PN, vypočítava mi to, ako keby to bola nová PN. Dala som Ospravedlnené voľno - čo v podstate aj je, a tým som dosiahla to, že na výplatnej páske je 0,00
ZuzanaP
06.07.06,07:57
Nadi, nerobím v MRP, ale v Olympe a tam, ak prechádza PN z jedného mesiaca do druhého, tak v starom mesiaci musím zaškrtnúť políčko neukončené a v novom mesiaci zas políčko z predch. mesiaca a dať zložku mzdy ako nemocenské od 11. dňa.

Ospravedlnené voľno by som nedávala, lebo to nie je voľno ako také.

Skús sa opýtať v MRP.
lenkak
06.07.06,08:18
Napíš či máš Win verziu, ináč v MRP treba zadať, že je to pokračovanie predchádzajúcej PN.
bezradná
06.07.06,08:41
Pre Zuzku
je to v MRP. Na výplatnej páske mám 0,00, čo je podľa mňa správne, - PN hradí SP, ovšem keď dám pokračovanie PN, vypočítava mi to, ako keby to bola nová PN. Dala som Ospravedlnené voľno - čo v podstate aj je, a tým som dosiahla to, že na výplatnej páske je 0,00

Pozri sa či si zadala správne dochádzku, či je tam zaškrtnuté PN cez voľné dni. Ak tam nie zapísané, vtedy to zvykne brať ako nové PN. Toto sa týka MRP-univerzálne, pre win neviem či sa robí tak isto.
Naďa
06.07.06,10:50
:rolleyes: Milá bezradná,
ďakujem. Pracujem v MRP Win a teraz, keď som zaškrtla gererovať aj počas voľných dní, dostala som to, čo som mala dostať - teda na výplatu 0,00 ale ako PN. Z toho vidieť, že nie ten, kto ovláda prácu s programom je hlavička, ale ten, čo pozná aj podrobnosti.
Vďaka všetkým za rady.:) :) :)