Benko
03.01.17,11:39
Účtovanie zatiaľ neviem ako by sa, ale ak by takáto zmluva mohla existovať, potom by sme mohli vymyslieť aj účtovanie k nej.
Lebo vidím fakt najväčší problém v tom, ako posudzovať úhradu vydanej faktúry na konateľov účet aj u konateľa aj u odberateľa.
Consultix
03.01.17,12:03
Ak konatel ma bankovu licenciu, alebo je platobnou instituciou v zmysle zakona o bankach, tak ano.
V ostatnom pripade je to len obchadzanim zakona. Aky ma konatel dovod na takyto postup? Je firma v exekucii? Potom pozor na trestnopravnu zodpovednost za toto protipravne konanie, nakolko dochadza k subehu pachania viacerych trestnych cinov.
Benko
04.01.17,09:29
Jediný dôvod má, že z princípu, sro má len preto lebo nechce na čierno nič robiť, teraz tam bude mať ročnú tržbu neviem či 1500 eur. A na tých pár úhrad čo mu idú do roka nechce účet. Nepresvedčím čo zahyniem, preto som hľadal spôsob ako sám sebe pomôcť. Nechcem s klientom bojovať, ak sa rozhodol nemať účet, tak ho mať nebude a je na mne ako si poradím s účtovaním.
Consultix
04.01.17,10:36
V tomto pripade si sam sebe pomozes najviac tym, za takehoto klienta pustis k vode. Nie sme otrokmi nasich klinetov. Maju nas preto, lebo ovladame nieco, co oni neovladaju, takze tak ako ja sa budem spoliehat na odbornika, on by sa mal spolieht na mna a posluchat ma - ak si ale mysli, ze on to vie lepsie, tak si moze robit ucto aj sam...
Ale k podstate: Jendiny uctovne akceptovetelny postup by bol ten, ak by si prevzatie uhrady konatelom uctoval ako inu pohladavku firmy. Takze 311 sa prijatim uhrady na ucet konatela transformuje na 378 uctovnym zapisom 378/311. Ale aj tento zapis musis na zaklade niecoho uctovat. Napriklad na zaklade toho, ze on predlozi prehlasenie o prijati prostriedkov. Nasledne by ale tieto peniaze mali prist do firmy, cestou 221/378, ale ucet nema, takze 211/378 kde narazame na problem s obmedzenim platieb v hotovosti a opat, ako na to som poukazal aj vyssie, kedze on prebera za firmu (tretiu osobu) hotovost pravidelne, poskytuje penazne sluzby, na co nema opravnenie.
Dav
04.01.17,10:45
Nedalo.