Stanislav14
03.01.17,16:37
Zdravim chcem sa opytat aky tlak ma byt v expanznej nadobe ked sa pouziva v jednom vykurovacom systeme dva kotle.Jeden je viadrus u22 4-clankova pec liatinova.Druha pec je protherm nasteny plynovy.v okruhu je 6radiatorov a jeden rebrikovy cize sedem,plus kombinovany bojler 120L.Dvojpodladzny RD.Nadoba expanzna 18L je vo vyske cca v polovici pece ne tuhe palivo.V okruhu je okrem nasteneho plynoveho kotla aj obehove cerpadlo,3-rychlostne.Zo zaciatku to kurilo celkom dobre radiatory horuce len poslednom case mizne tlak za studena 0baru,po zohriati na 60 stupnov vybehne na 1,2-1,3baru.Po vyhasnuti kotla sa vrati naspet na 0baru.Expanzna nadoba je zrejme funkcna lebo cez ten venticek na vrchu po odskusany netecie voda ale ani nejde vzduch.Vlani sa menil jeden ventil na radiatore tak system bol vypusteny od vody.Rozvod je zo zeleznych rur od 2" od priruby na peci az po 1/2" ku radiatoru.Cital som rozne fora ale volako mi to nieje jasne tak chcem vediet od nejakeho odbornika spravnu radu.
sosak
03.01.17,15:56
Aký tlak je na nástennom plynovom kotli Protherm za studena?
Stanislav14
04.01.17,13:38
Za studena ma 0bar,tak isto ako na peci na tuhe palivo.Ked chcem kurit plynom tak ho musim dopustit vodou na 0,8baru a plynovy kotol sa spusti.to ma nejaku ochranu pod tu hodnotu sa neda spustit (0,8bar)Ked sa spusti tak rastucou teplotou v okruhu ustredneho kurenia stupa aj Bar na plynovej peci presne tak ako aj na peci na tuhe palivo.